Поляка, причетного до замаху на Зеленського, визнали російським шпигуном
У Польщі визнали винним у шпигунстві на користь російської розвідки 50-річного чоловіка, який у 2024 році допомагав організувати замах на президента Володимира Зеленського. Про це повідомив представник польських спецслужб Яцек Добжинський у своєму Х.
За версією слідства, громадянин Польщі раніше висловлював намір співпрацювати з російськими спецслужбами та виконувати доручені ними завдання. Як зазначено в повідомленні, від нього потрібно було передавати російській стороні інформацію про систему безпеки аеропорту Жешув-Ясенка, що планувалося використовувати для підготовки замаху на Зеленського. Також фігурант заявляв про свою готовність вступити до ПВК "Вагнер" та одну з військових частин Головного управління розвідки РФ.
Окружний суд міста Замість визнав обвинуваченого винним. Йому призначили покарання у вигляді 3 років та 6 місяців позбавлення волі.
У червні 2025 року тодішній керівник Служби безпеки України Василь Малюк повідомив, що на Володимира Зеленського готувався замах на території Польщі. За даними СБУ, підозрюваним виявився польський громадянин – військовий пенсіонер, якого російські спецслужби завербували ще багато років тому.
Тоді слідчі встановили, що план зловмисника передбачав фізичне усунення президента України в аеропорту Жешув. Розглядалися різні сценарії атаки - у тому числі із застосуванням FPV-дрону чи снайперського озброєння. Проте реалізації задуму вдалося запобігти завдяки спільним діям співробітників СБУ та польських правоохоронних органів.
- 18 червня 2022 року в РНБО заявили, що з початку війни в Україні на життя Зеленського робили замах 5 разів.
- 24 червня 2025 року Коротко про розповідав, хто вчинив замах на Володимира Зеленського: «кроти», чеченці та польський пенсіонер.