/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F9e0c36462a19e9e2c8faeb4a62198d3f.jpg)
В Україні з’являться нові 200 гривень: що змінили в купюрі
Національний банк України з 25 лютого 2026 року вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 200 гривень.
Як передає "Хвиля", про це повідомляє пресслужба НБУ.
Головною відмінністю оновлених грошей стане поява патріотичного гасла. У правій верхній частині на зворотному боці купюри тепер буде розміщено напис: "СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!". Всі інші елементи дизайну та системи захисту залишаються ідентичними до банкнот зразка 2019 року.
"Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 200 гривень попереднього зразка на модифіковані банкноти", - наголосили в Нацбанку.
Оновлені гроші будуть законним платіжним засобом і перебуватимуть в обігу разом зі старими купюрами. Їх зобов'язані приймати всі фізичні та юридичні особи без жодних обмежень по всій території країни для всіх видів платежів. Видачу нових банкнот банкам та інкасаторським компаніям розпочнуть вже 25 лютого.
Процес оновлення національної валюти триває з серпня 2024 року. Дизайн з патріотичним гаслом вже отримали купюри номіналом 500, 1000, 50 та 20 гривень. Про строки випуску модифікованих 100 гривень регулятор повідомить додатково.
Також нагадаємо, які купюри зникнуть із 2 березня.