Аудит бюджету Луцька: виявлено порушень на 800 млн грн
Державна аудиторська служба Україна завершила аудит бюджету Луцької міської громади за період з 1 січня 2020 до 30 вересня 2025 року. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Держаудитслужбу.
За даними Держаудитслужби, загальна сума виявлених порушень сягнула до 800 млн грн, з яких збитків – майже 400 млн грн. Додається, що ключові епізоди фінансових невідповідностей стосуються діяльності Управління капітального будівництва Луцької міської ради та «маніпуляцій» з житловим фондом громади.
«Через сумнівні рішення посадовців місто недоотримало десятки квартир вартістю понад 75 млн грн, а забудовникам роками «пробачали» несплачені до бюджету міста мільйони від пайової участі», – йдеться у повідомленні.
Державна аудиторська служба додає: «Так, згідно з умовами конкурсу на забудову земельної ділянки, інвестор мав передати громаді 13% від загальної площі збудованого житла. При підписанні остаточного договору Управління капітального будівництва погодилося на фіксовану кількість – лише 13 квартир, незалежно від масштабів будівництва. У результаті заміни відсотків на фіксовані одиниці місто втратило житла на суму майже 20 млн гривень».
Один із епізодів стосується земельної ділянки, яку у 2015 році міськрада передала для будівництва багатоповерхівок із умовою передати 8% житла місту для сімей загиблих та учасників АТО. Згодом ділянку віддали в суборенду забудовнику без інвестдоговору, через що місто не отримало жодного житла, попри введення в експлуатацію трьох будинків площею понад 16,6 тис. кв. м. Збитки бюджету оцінюють у 56 млн грн.
Також аудит виявив, що низка забудовників роками не сплачували пайові внески на розвиток інфраструктури, хоча їхні об’єкти вже введені в експлуатацію. При цьому Управління капітального будівництва майже шість років не подавало позовів для стягнення боргів, які становлять 45,6 млн грн.
Наразі матеріали аудиту готуються до передачі в правоохоронні органи.
«Ця відставка абсолютно не пов'язана ні з НАБУ, ні з аудитом. Обставини, які спонукали мене до написання такої заяви деталізувати не вважаю за потрібне», – сказав Ігор Поліщук.
Як повідомлялося, 19 грудня 2025 року детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у Луцькій міськраді. Інформацію про обшуки підтвердив заступник начальника управління інформаційної роботи Луцької міської ради Олександр Олішевський.