/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5607b27116a12d2b5dd497df8117f919.jpg)
Неспокійна ніч: 16 російських цілей уражено бійцями СБС
Операція розпочалася вночі, коли підрозділи Сил безпілотних систем завдали ешелонованої атаки по системі оборони та забезпечення РФ. Командувач СБС Роберт "Мадяр" Бровді повідомив, що серед уражених цілей були три зенітно-ракетні комплекси, дві бази оперативно-тактичних комплексів "Іскандер", база "Рубікон", дві нафтобази, а також об'єкти технічної підтримки та забезпечення. Загалом підтверджено ураження 16 військових об'єктів.
Bажливі удари припали на тимчасово окупований Крим, де пілоти 9-го батальйону "Кайрос" 414-ї окремої бригади "Птахи Мадяра" атакували бази ОТРК "Іскандер" у Міжгір'ї та Курортному. Також було уражено зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир" у Феодосії та нафтобази "Октябрське" і "Глибокий Яр".
Крім Криму, 413-й окремий полк "Рейд" успішно вразив склад боєприпасів 758-го центру матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту РФ, також розташований у Міжгір'ї. У Донецькій області підрозділи 6-го та 7-го батальйонів знищили ЗРК "Оса-АК" у Водяному, а перший окремий центр СБС ліквідував майстерню та склад безпілотників "Рубікон" у Гірному.
Невіддільною частиною цієї нічної операції став і перший окремий центр СБС у Запорізькій області, де в районі Багатівки підрозділи вразили ЗРК "Бук-М1". Ці удари пройшли "комбо-методом", що свідчить про злагодженість дій і ефективність планування.
Важливою деталлю операції стала і спільна дія з іншими Силами оборони на території РФ. Командувач СБС згадав удар по нафтопереробному заводу в Туапсе Краснодарського краю, який також відбувся тієї ночі. Місцеві мешканці Краснодарського краю вже 16 квітня повідомляли про численні вибухи, а губернатор пізніше підтвердив наявність загиблих та поранених, що призвело до скасування занять у всіх навчальних закладах міста.
Ця операція відбулася на тлі успішних та ефективних ударів Сил оборони глибоко в тилу ворога. Так, 16 квітня безпілотники атакували підстанцію "Південна" в Бєлгороді, спричинивши відключення електропостачання в частині міста. Напередодні, 15 квітня, в тому ж регіоні вже пролунали вибухи на складах паливно-мастильних матеріалів та логістичних об'єктах російських військ.
Крім того, цієї ж ночі безпілотники масовано атакували Сочі, Туапсе, Анапу та Геленджик, що призвело до тимчасового обмеження на прийом та відправлення літаків в аеропортах Сочі та Краснодара. Місцеві жителі повідомляли про пошкодження щонайменше п'яти приватних та одного багатоквартирного будинків, а також про пожежу на нафтобазі.
"За результатами комбо-удару підрозділи Птахів СБС уразили три зенітно-ракетні комплекси, дві бази оперативно-тактичних комплексів "Іскандер", базу "Рубікон", дві нафтобази, а також об’єкти технічної підтримки й забезпечення. Загалом підтверджено ураження 16 військових цілей," – зазначив командувач СБС Роберт "Мадяр" Бровді.
"Дві бази розміщення оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК) "Іскандер" відвідали пілоти 9 бату "Кайрос" 414 обр "Птахи Мадяра" у Криму (населений пункт Міжгір'я та Курортне)," – додав командувач СБС.
Результати нічної операції Сил безпілотних систем демонструють зростаючий потенціал українських військ у завданні ударів по критично важливих об'єктах агресора. Цей успіх підкреслює ефективність використання сучасних технологій і координацію дій різних підрозділів, створюючи передумови для подальших, ще більш руйнівних ударів, які змінюватимуть ситуацію на полі бою. Більше оперативних новин у Telegram Апострофа.