/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fadb944527c7d6b4610fb27c3ae723a6d.jpg)
Зеленський попереджає: переговори щодо України не можуть чекати кінця війни в Ірані
На тлі загострення ситуації на Близькому Сході, війна в Ірані стала несподіваною перешкодою для України. Володимир Зеленський зазначив, що міжнародна увага, яка раніше була зосереджена на протистоянні російській агресії, тепер значно розсіяна.
Це зміщення фокусу створює великий ризик того, що зусилля з припинення бойових дій на українській території можуть бути відкладені. Президент України підкреслив, що неможливо чекати на завершення іранського конфлікту для відновлення мирних процесів щодо України.
Однією з ключових проблем є те, що одна й та сама команда американських переговорників, а саме спецпосланець Білого дому Стів Віткофф та зять президента США Джаред Кушнер, займається обома конфліктами. Зеленський наголосив, що він "не бачить можливості зустрітися" з американськими представниками, доки питання Ірану не буде врегульовано.
Президент України визнав, що Сполучені Штати наразі зосереджені на війні з Іраном. Однак він акцентував на критичній важливості не забувати про Україну, де бойові дії не припиняються. Слова Зеленського: "Україна - це не «трохи пізніше». Україна вже перебуває в такій великій трагедії, що ми повинні знайти спосіб, як упоратися з цим паралельно", свідчать про складність ситуації.
Цей конфлікт також спричинив збої у постачанні ключової зброї для України, зокрема протиракетних засобів. Через обмежені виробничі потужності в США, необхідні поставки не надходять у достатній кількості.
Володимир Зеленський заявляв раніше, що європейські партнери висловили готовність надавати допомогу для врегулювання цієї ситуації та пошуку шляхів для продовження підтримки України.
Наразі тривають технічні переговори зі Сполученими Штатами, однак будь-які зустрічі на вищому рівні залишаються під питанням через зайнятість американських переговорників іранським питанням. Фотофіксації Офісу Президента підтверджують активну діяльність Зеленського на міжнародній арені.
Ситуація, що склалася, додає тиску на європейських партнерів, які мають вирішити питання щодо постачання зброї та підтримки України, щоб компенсувати можливі затримки з боку Сполучених Штатів.
У інтерв'ю CNN Президент України Володимир Зеленський наголосив, що "війна в Ірані відвернула увагу від російської агресії проти України і було б «великим ризиком» чекати відновлення мирних зусиль, коли закінчиться іранський конфлікт".
Перед Україною стоїть величезний виклик: утримати увагу світу та його підтримку, поки геополітичний ландшафт змінюється. Це вимагає від міжнародної спільноти зусиль, щоб знайти способи паралельного врегулювання конфліктів та ефективного постачання необхідної допомоги, не відкладаючи важливі рішення щодо миру та безпеки.