21-річний кенієць загинув під Харковом: деталі останнього штурму
Наприкінці жовтня 2025 року 21-річний Ньямбура Ерік Мвангі разом з Ванджіром Джозефом Камау, Карітхі Джоелом Нгуре та Кібетом Рональдом Кіпкуруї прибули до російського Ярославля. Там вони уклали контракти, після чого були направлені до навчального центру, де їхня підготовка тривала лише півтора тижня.
Спочатку Мвангі отримав посаду радіотелефоніста, але на фронті його перевели до штурмового підрозділу. На початку поточного року його було залучено до штурмових дій біля населеного пункту Борова на Харківщині, де його перший серйозний бій став останнім.
Під час чергового штурму українські захисники ліквідували групу найманців, більшість з яких були громадянами Кенії. За попередніми даними, Мвангі загинув внаслідок удару українського міномета, намагаючись подолати зону ураження.
Цей випадок не є поодиноким. Залучення найманців з країн Африки та Азії стало системною практикою для Росії. Окупанти обіцяють іноземцям значні кошти або роботу, однак насправді без належної підготовки їх відправляють на найгарячіші ділянки фронту.
За даними проєкту «Хочу жить» та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, станом на серпень 2025 року підтверджено загибель щонайменше 316 африканських найманців, хоча реальні втрати ймовірно значно більші. Встановлено персональні дані 2 965 громадян африканських країн, які уклали контракт зі Збройними силами Російської Федерації.
Україна виступає союзником для країн Африки та Латинської Америки у боротьбі з незаконним рекрутингом, який проводить Кремль. Серед десяти країн, звідки походить найбільша кількість найманців, є Кенія, Єгипет, Камерун, Гана, Нігерія, Уганда, Алжир, Малі, Південний Судан та Південно-Африканська Республіка.
"Поїздка на Росію — це реальний шанс опинитися у штурмовому загоні "смертників" та, зрештою, зогнити в українській землі", — застерігає Головне управління розвідки іноземних громадян від поїздок до РФ та будь-якої роботи на її території.
"Серед ліквідованих – громадянин Кенії Ньямбура Ерік Мвангі, 2003 року народження... його перевели до штурмового підрозділу", — повідомили в Головному управлінні розвідки, підкреслюючи швидке перепрофілювання найманців на передовій.
Історія Ньямбури Еріка Мвангі та тисяч інших іноземних найманців слугує трагічним нагадуванням про цинічну практику російського командування. Їхні долі розкривають жорстоку реальність ризикованих обіцянок, що закінчуються на полях боїв, далеких від дому.