MY.UAНовини
Вікенд у СІЗО: як друзі Єрмака шукали легальні гроші для застави по всій Україні – подробиці
Вікенд у СІЗО: як друзі Єрмака шукали легальні гроші для застави по всій Україні – подробиці

Вікенд у СІЗО: як друзі Єрмака шукали легальні гроші для застави по всій Україні – подробиці

З миру по нитці – голому сорочка. Гроші для застави за Андрія Єрмака шукали по всій Україні і навіть за кордоном. За три дні потрібну суму таки вдалося назбирати, і колишній керівник Офісу президента вийшов на свободу. Проте посидіти у СІЗО довелося. У Вихідні ВАКС не працює, і зареєструвати внесену заставу не могли, тож Єрмак вийшов з-під варти аж у понеділок. Як і де друзі Андрія Єрмака шукали легальні кошти для внесення застави, дізнавалася журналістка 5-го "каналу" Катерина Чала.

Вікенд у СІЗО. Попри те, що заставу за колишнього керівника Офісу Президента Андрія Єрмака зібрали відносно швидко, йому довелося просидіти в слідчому ізоляторі 4 ночі. Вийшов Єрмак не надто задоволеним, проте в чистенькому, напрасованому костюмі.

Із дверей СІЗО – одразу побіг до авто. На коментарі журналістів Єрмак відповідати не надто хотів, обмежувався короткими відповідями. Проте журналісти встигли дізнатися: за платну камеру й особливі умови заплатив адвокат підозрюваного.

Підозру Андрію Єрмаку вручили ще у понеділок 11 травня. Далі був суд, який тривав 3 дні, матеріали справи налічують 16 томів по 250 сторінок кожен. 14 травня йому обрали запобіжний захід - два місяці під вартою або застава розміром 140 мільйонів гривень. Тоді ж сам Єрмак заявив:

"У мене нема таких грошей. У мене є те, що в моїй декларації", – сказав він.

Про те, що в деклараціях посадовців кіт наплакав порівняно із сумою застави, було зрозуміло ще тоді, коли треба було допомогти другу Чернишову. Журналісти "Української правди" опублікували розмову, датовану 30 червня 2025 року, де колишній співвласник Кварталу 95 Тимур Міндіч та ексрадник президента Сергій Шефір міркують, де взяти гроші на заставу для Олексія Чернишова, колишнього віцепрем'єра та міністра національної єдності.

- 100 відсотків, що він "скрисіл" 6 або 26.

- У Льоши вчора був. Я з ним розмовляв.

- Я сьогодні з Олегом размовляв, я так розумію, що все нормально. Що типу у Льоши є якісь аграрії, які це все офіційно закриють.

- Можемо набрати Льошу.

- Ні, ти що, я з ним розмовляв. Я йому сказав, що він себе теж, у мене також нема таких грошей.

- Та ні, ну з каси.

Із почутого зрозуміло: проблема не в кількості грошей, а в їх легальності. Не виключено, що перед виходом із СІЗО Єрмака НАБУ записувало схожі розмови.

"Плівки по Міндідж-Гейту, тому доказ є не мільйони, а мільярди для того, щоб внести за себе заставу. Але як її внести легальними грошима, це велике питання", – повідомив народний депутат VII скликання, громадський діяч Ігор Мірошніченко.

Політична оглядачка та журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва зазначила, що на ситуацію вплинула й історія із заставою Чернишову.

"Безумовно, вплинула і історія з заставою Олексію Чернишову. Я нагадаю, що це кум, до речі, Ірма Крат, і кум першої леді Олени Зеленської. І всі пам'ятають, як на оцих плівках Шефір і Міндіч дуже розшукували ці гроші для внесення президентського кума застави", – повідомила вона.

Після оприлюднених плівок люди з гучними прізвищами зрозуміли: тягнути за Єрмака не готові. Тож цього разу фігуранту справи збирали гроші всіма можливими методами. Був навіть відкритий збір, куди люди кидали від копійки до декількох гривень.

"Єрмак – це класичний приклад того, коли всі друзі, виявляється, поважають на тебе, твою посаду і твої можливості. І як тільки ці можливості втрачаються, то ти залишаєшся на самоті зі своїми проблемами", – додав Мірошніченко.

Виділився у цій справі скандальний нардеп Микола Тищенко, який є кумом Андрія Єрмака. Гроші за друга скидати не захотів, пославшись на маленьку зарплату.

– Ви будете допомагати?

– Ви знаєте, так, це мій кум, я від нього не відмовляюся. В нас ще є один кум Сергій Ребров. Він сьогодні вніс 30 мільйонів застави. Відома людина, може собі дозволити. Головний тренер футболі. Пан Сергій молодець. 

– Я про вас.

– В мене немає таких статків, щоб я міг якось підтримати. У мене зарплата офіційно 20 тисяч.

– Може місячну зарплатню перерахувати йому?

– Може і так буде. Але треба її поки отримати. Поки нам вже не платили, ви знаєте.

Проте дехто замаститися таки не побоявся. Зокрема 6,5 мільйонів гривень вніс одногрупник Єрмака, адвокат Сергій Свириба. 8 мільйонів внесла Роза Тапанова – очільниця заповідника "Бабин Яр" та колишня юристка у фірмі Єрмака, яка, напевно, тепер змушена віддавати борги. Бо після призначення Єрмака в Офіс Президента, як не дивно, Тапанова увійшла до наглядової ради державного "Ощадбанку".

"Яка була прилаштована за завлади в три одразу наглядових ради. І в цих трьох наглядових радах вона отримувала дуже пристойні гроші. Там підрахували 51 мільйон гривень вона заробила за кілька років, коли була в цих наглядових радах. Внесла 8 мільйонів застави, нагадаю. Бачите, економить жінка", – повідомила Данилюк-Ярмолаєва.

Відзначився у цій справі політтехнолог Володимир Петров, якого прямо пов'язують з Офісом Президента. Він у своєму фейсбуці прорекламував збір на звільнення Єрмака.

"Бачу питання про те як внести свою частину на заставу Андрію Єрмаку. Не знаю чому адвокати не роблять цю інформацію публічною, тому візьму на себе це право", – заявив він.

А після того обурено написав:

"Після того, як закинув вчора на заставу, стикнувся з хейтом. Але приємно, що хейт висловлювали переважно к*нчені і їх було всього десять-п'ятнадцять. Обіймаю всіх, хто підтримав мене і тисну руку тим, хто підтримав своїм внеском АБ", – повідомив він.

А от найбільшу заставу з фізичних осіб розміром 30 мільйонів вніс колишній тренер збірної України з футболу Сергій Ребров. Раніше він публічно дякував Єрмаку за сприяння у призначенні на посаду наставника національної команди.

"Ну бачите, на жаль у Єрмака лише один кум-футболіст, який має легальні статки, і тому йому можна було завести тридцять мільйонів, які вніс за Єрмака Сергій Ребров. Екс-тренер збірної України з футболу, колишній гравець національної збірної команди з футболу.  Ніхто не хоче маратися, окрім футболіста Реброва, якому байдуже, бо... Послухайте, Реброва просто дружина, і діти живуть за кордоном. Реброву репутація по цим балам, як то кажуть, бо він може тренувати десь за кордоном, і хто такий Єрмак в футбольному світі за кордоном, точно ніхто не знає, – зазначив Мірошніченко.

Юридичні особи внесли найбільше – майже 100 тисяч гривень. Лідерами стали ТОВ "СУ "СЕМ", Науково-дослідна судово-експертна установа та АО "De Lege Lata". Сам Єрмак уже встиг подякувати за зібрані кошти у своєму телеграмі.

"Справедливість варта того, щоб за неї боротися. Я, як і раніше, наполягаю на своїй невинуватості та заперечую будь-які звинувачення на мою адресу. Я поважаю закон і надалі захищатиму свою позицію та свою репутацію виключно в правовий спосіб", – написав Єрмак.

Після звільнення Андрій Єрмак зобов'язаний носити електронний браслет, прибувати на виклик до детективів, прокурорів та суду, не може виїжджати за межі Києва без дозволу. Також повинен утримуватися від спілкування з іншими фігурантами корупційної схеми. І здати всі свої паспорти для виїзду за кордон та дипломатичні паспорти.

Катерина Чала, Орест Пона, 5 канал. 

Нагадаємо, захист колишнього керівника Офісу президента Андрія Єрмака готує апеляційну скаргу після його виходу із СІЗО під заставу. 

Читайте також: Охоронці, які раніше супроводжували Зеленського, зустріли Єрмака після виходу із СІЗО

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
80% бачать кольорові сни через яскраве кіно в дитинстві: науковці пояснили різницю
Знай
2026-08-10T17:27:45Z
Чайник закипить швидше: простий спосіб назавжди позбутися накипу
GlavRed
2026-08-16T16:21:20Z
Мухи зникнуть із дому: простий трюк із лимоном та ще трьома інгредієнтами відлякає комах
TSN
2026-08-10T19:36:35Z
5 фатальних помилок при домашній консервації: розсіл мутніє і зриває кришки
24tv
2026-08-17T20:18:41Z
Щоб банки не зіпсувалися: яку зелень варто додавати у консервацію
GlavRed
2026-08-22T14:51:59Z
Більшість припускається помилки: чого не можна додавати до макаронів під час варіння
GlavRed
2026-08-22T14:51:08Z
Як позбутися жучків у крупі всього за одну ніч: допоможе проста кришечка від пляшки
GlavRed
2026-08-12T19:15:49Z
Зіпсується чи долежить: як перевірити герметичність банок після охолодження
GlavRed
2026-08-12T20:18:49Z
Гороскоп на завтра, 15 серпня: Тельцям - хороші новини, Скорпіонам - радість
GlavRed
2026-08-14T03:27:44Z
Українка розповіла про роботу русалкою в Китаї
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T15:18:59Z
Усі слова чи лише перше — як правильно писати День Незалежності України
GlavRed
2026-08-22T15:18:22Z
Грошова допомога для людей з інвалідністю: кому та які суми призначать у 2026 році
24tv
2026-08-22T15:09:19Z
Чого досягла Україна за 35 років незалежності: "Дія", ІТ-армія, дрони та STALKER
Фокус
2026-08-22T15:00:06Z
Настала черга: Міноборони України підтвердило перше ураження Ozon в Росії
Фокус
2026-08-22T14:21:47Z
Несподівано поцілував череп: Ватикан провів стародавній ритуал із останками віком 1700 років
Фокус
2026-08-22T14:21:27Z
Не "души не чаять": який український вислів передає цей прояв любові
24tv
2026-08-22T14:21:14Z
Чоловіка з ВІЛ, туберкульозом і травмами відправили до війська: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T14:18:01Z
У польському аеропорту жінку зняли з рейсу та оштрафували через необережну фразу
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T14:09:56Z
Є група крові, яку кліщі обирають найрідше: кому пощастило більше
TSN
2026-08-13T08:36:54Z
Пʼять ознак, що ви приймаєте душ занадто часто: на що звернути увагу
Gazeta UA
2026-08-12T09:51:49Z
Авокадо не потемніє так швидко: простий спосіб зберегти його зеленим після розрізання
TSN
2026-08-13T08:36:35Z
Цукор у крові "стрибає" після їди: 7 простих правил, які допоможуть це контролювати
TSN
2026-08-13T08:36:53Z
Знизить стрес і зміцнить судини: напій, який потрібно пити всім чоловікам вранці
Знай
2026-08-22T15:24:34Z
Секрет ідеального хрускоту: як правильно квасити та маринувати огірки на зиму
24tv
2026-08-22T13:54:17Z
Чому морква тріскається у землі: головна причина, яку не знають городники
24tv
2026-08-12T08:45:57Z
Що станеться з організмом, якщо відмовитися від вуглеводів: наслідки можуть здивувати
TSN
2026-08-22T11:06:29Z
Харків'янка захворіла на рідкісну форму ботулізму після ботоксу
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T10:42:30Z
"Life Is a Dream": 88-річний Ентоні Гопкінс випустив дебютний альбом
GlavRed
2026-08-22T15:18:28Z
Ольгу Горбачову не пустили до закладу у Києві через її зовнішній вигляд: що не сподобалось персоналу
TSN
2026-08-22T15:09:52Z
Де зараз Маша Кондратенко, яку раніше вважали Klavdia Petrivna
24tv
2026-08-22T14:54:53Z
«Музика нашої Незалежності»: Радіо Промінь 24 серпня розповідатиме історії українських хітів
Детектор М
2026-08-22T13:58:33Z
Меган Маркл звинуватили у «вульгарному вчинку» біля могили принцеси Діани
GlavRed
2026-08-22T13:27:06Z
Фільм Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих» покажуть на Нью-Йоркському кінофестивалі
Детектор М
2026-08-22T13:21:01Z
5 серіалів, які всі досі дивляться: старі хіти, які не відпускають навіть через роки
24tv
2026-08-22T13:03:40Z
«Гумова Зіна»: Лорак висміяли на «Новій хвилі» у Росії
GlavRed
2026-08-22T12:57:00Z
Радіоточка до Дня Незалежності представить спецпроєкт «Музика, що єднає»
Детектор М
2026-08-22T12:15:40Z
"Відмовтеся від відвідування ТЦ": розвідка попередила про ризик нових атак
TSN
2026-08-22T15:18:17Z
Чоловік нерухомо лежав біля ТЦК у Львові: чутки про його смерть спростували
TSN
2026-08-22T15:18:10Z
У Львові мобілізований нібито помер біля Сихівського ТЦК: що кажуть військові
24tv
2026-08-22T15:03:13Z
Впав після мобілізаційних заходів: у Львові біля ТЦК мало не помер чоловік, — депутат
Фокус
2026-08-22T14:57:52Z
Сумська тремтіла від вибухів, Єфросиніну попередив чоловік-військовий: зірки про нічну атаку на Київ
Знай
2026-08-22T14:51:26Z
У ЦПД попередили про нову шахрайську схему: зловмисники розсилають фейкові листи нібито від кіберполіції
5 UA
2026-08-22T13:45:54Z
У пожежі на території львівського заводу «Іскра» загинули двоє людей
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T13:15:36Z
Удар по ТЦ у Кривому Розі може повторитися будь-де в Україні, – Коваленко
24tv
2026-08-22T13:00:19Z
Удар по ТРК у Кривому Розі: двері підземного паркінгу були зачинені в момент атаки
Фокус
2026-08-22T12:51:15Z
Підвищення тарифів на воду в Волинській області: як саме зростуть ціни
Политека
2026-08-22T15:00:14Z
Війська РФ окупували нові території та просунулися на Харківщині – DeepState
Комсомольская правда
2026-08-22T14:39:13Z
23 серпня у Харкові подовжать роботу громадського транспорту: розклад рейсів
Мій Харків
2026-08-22T14:21:46Z
На Київщині розгорнуть прапор-гігант площею майже 3000 "квадратів"
Gazeta UA
2026-08-22T14:21:31Z
Грошова допомога в Одесі: у міськраді ухвалили рішення, хто отримає виплати
Политека
2026-08-22T14:12:14Z
Подорожчання продуктів у Київській області: як було піднято ціни
Политека
2026-08-22T14:00:22Z
Росіяни окупували місто у Донецькій області – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T13:54:25Z
Терехов розповів, як схуд та розвінчав чутки про здоров’я
Мій Харків
2026-08-22T13:36:59Z
Безкоштовне житло для ВПО в Полтавській області: де знайти гарні умови
Политека
2026-08-22T13:30:45Z
Перерахунок пенсії з 1 вересня в Хмельницькій області: яку інформацію варто знати
Политека
2026-08-22T15:30:06Z
Від 100 гривень за кілограм: де законно роздобути популярний металобрухт
24tv
2026-08-22T15:03:58Z
Озвучено оновлені ціни на м’ясо в Україні
AgroNews
2026-08-22T15:03:54Z
Прайс-кепи заважають Україні повністю використовувати імпорт електроенергії – експерт
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T15:00:05Z
Пенсійна реформа в Україні: Кабмін планує змінити формулу виплат у 2026–2027 роках
Политека
2026-08-22T14:42:45Z
YouTube Premium дорожчає в Україні - нові тарифи та ціни
Комсомольская правда
2026-08-22T14:39:31Z
Щомісячна доплата у 1038 грн: кому з пенсіонерів в Одеській області призначать надбавку у вересні
Политека
2026-08-22T14:30:20Z
Тарифи мобільного зв'язку знову зростуть
Знай
2026-08-22T14:06:16Z
Скільки сьогодні коштує бензин та дизель: ціни на АЗС 22 серпня
Gazeta UA
2026-08-22T13:51:35Z
RTX 4070 Ti та 12 ГБ відеопам'яті: The Blood of Dawnwalker розкрила системні вимоги для ПК
Знай
2026-08-22T15:15:42Z
Фото коробки iPhone 18 Pro розкрило нову камеру з незвичайною можливістю
InternetUA
2026-08-22T15:01:21Z
Клони самок вперше в історії були "народжені" самцям: найдивніший експеримент увінчався успіхом
Фокус
2026-08-22T14:57:00Z
Вважали втраченим сотні років: у Данії під футбольним полем знайшли монастир
TSN
2026-08-22T14:48:30Z
Чому з’являється неприємний запах із кондиціонера - як швидко виправити проблему
GlavRed
2026-08-22T14:27:59Z
Saab вперше показала дрон-винищувач для спільних дій із Gripen
InternetUA
2026-08-22T14:03:43Z
Samsung припинить підтримку Galaxy у 2027 році: які пристрої потрапили до списку
Фокус
2026-08-22T13:51:33Z
Як зробити освіжувач для унітазу - приємний запах буде триматися тижнями
GlavRed
2026-08-22T13:36:28Z
F-Drones запускає симулятор для пілотів FPV у Steam: 24 серпня його можна скачати безкоштовно
24tv
2026-08-22T13:33:29Z
Київ сам відкрив "ящик Пандори": Путін пообіцяв помсту за удари по російській економіці
Фокус
2026-08-22T15:30:47Z
Країни ЄС направляють до Сербії вертольоти та пожежників для боротьби з лісовими пожежами
Европейская правда
2026-08-22T15:27:03Z
"Росія готова до діалогу про мир з Україною": Путін висунув цинічну умову
24tv
2026-08-22T15:24:14Z
До Дня Незалежності у Брюсселі підняли український прапор, а в Парижі Ейфелеву вежу підсвітять синьо‑жовтими барвами
5 UA
2026-08-22T15:18:53Z
Найєм про захист Мудрої: "Серед наших клієнтів були люди, яких я особисто не покликав би на вечерю"
ZN UA
2026-08-22T15:16:41Z
Тимчасовий захист у ЄС для українців: у посольстві попередили, що стало ключовою вимогою
Политека
2026-08-22T15:12:58Z
Макрон анонсував посилення допомоги України, зокрема – в антибалістиці
Лига
2026-08-22T15:12:36Z
"З Росії просто так вже ніхто не виїде": аналітик сказав, про що Кремль домовився з елітами
24tv
2026-08-22T15:09:37Z
Росія може атакувати великі торгові центри України: які міста під загрозою
GlavRed
2026-08-22T15:06:45Z
Мессі та Фрей з Інтер Маямі отримали штрафи від МЛС після емоційного матчу з Філадельфією
Football.ua
2026-08-22T15:30:53Z
Чепурний став чемпіоном Європи зі спортивної гімнастики
ГЛАВКОМ NET
2026-08-22T15:21:17Z
Вечір боксу від Усика: результати всіх поєдинків
24tv
2026-08-22T15:12:14Z
Лаутаро Мартінес точно не покине Інтер
Football.ua
2026-08-22T15:01:53Z
Барселона знайшла альтернативу Альваресу: у клубі зацікавилися Балогуном
Football.ua
2026-08-22T14:48:39Z
Олег Дорощук у статусі лідера світового рейтингу встановив свій антирекорд Діамантової ліги
24tv
2026-08-22T14:45:48Z
Челсі не планує віддавати Гіттенса в оренду
Football.ua
2026-08-22T14:36:25Z
Сері дебютує на вістрі атаки Карпат у кубковому матчі проти Оболоні
Football.ua
2026-08-22T14:36:23Z
Ді Марія допустив завершення кар’єри
Football.ua
2026-08-22T14:21:26Z
Плагін-гібридний седан Volkswagen ID.Era 5S розкрив усі технічні деталі
AutoGeek
2026-08-12T12:15:05Z
Український пілот Олександр Бондарев назвав ім'я нового чемпіона Формули-1
24tv
2026-08-22T15:24:02Z
За $332 000 позашляховик Winnebago кличе в дикі хащі, але аж ніяк не до туалету
Топ Жир
2026-08-22T13:57:57Z
Український пілот Формули відреагував на ганебне рішення FIA зняти санкції з Росії
24tv
2026-08-22T10:27:45Z
Водії часто його ігнорують, а дарма: навіщо потрібен режим B в авто
GlavRed
2026-08-22T08:27:21Z
Суперкари, електромобілі, всюдиходи: найцікавіші українські авто за роки Незалежності
Фокус
2026-08-22T06:00:37Z
Як живе Міхаель Шумахер після трагедії на лижах і коми
24tv
2026-08-22T03:33:56Z
Найкумедніший електричний мінівен Китаю знову оновлять
Топ Жир
2026-08-22T00:57:47Z
Потужний лайфхак для авто — навіщо засипати соду на килимки
GlavRed
2026-08-22T00:24:26Z