Жінки-держслужбовці: як нові правила перетину кордону змінюють життя
Ще недавно, 15 травня 2026 року, уряд ухвалив постанову № 623, яка стала ключовим моментом у скасуванні обмежень. До цього акту жінки, які працювали в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних підприємствах або у судовій системі, могли виїжджати за кордон лише у службові відрядження. Це створювало певні незручності та часом обмежувало їхні особисті свободи.
Ситуація почала змінюватися, коли прем'єр-міністр України Юлія Свириденко оголосила про наміри уряду зняти ці обмеження. Це рішення було продиктоване прагненням забезпечити рівні права для всіх громадян, незалежно від їхньої статі та професійної діяльності. Заяву прем'єр-міністра було швидко підтримано та реалізовано на ділі.
20 травня 2026 року зміни до Правил перетину державного кордону, затверджені Постановою № 57, в частині внесення змін до пункту 2-14 цих правил., офіційно набрали чинності. Цей день став переломним для багатьох жінок, які тепер можуть без перешкод здійснювати приватні поїздки за межі країни, без потреби у документах про службові відрядження.
Вже з моменту набрання чинності, Державна прикордонна служба України почала застосовувати нові норми під час прикордонного контролю в пунктах пропуску. Працівниці отримували чіткі інструкції щодо застосування оновлених правил, що забезпечило швидке та ефективне впровадження змін на практиці. Жінки-держслужбовці тепер можуть подорожувати за кордон нарівні з іншими громадянами.
Завдяки цим змінам, усі жінки, незалежно від посад в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах та судах, отримали свободу пересування. Це знаменує важливий крок до гендерної рівності та усунення зайвих бюрократичних перешкод, що раніше обмежували їхні права.
Нагадаємо, що ця постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2026 року № 623 увійшла в історію як документ, що ліквідував обмеження, які довго створювали нерівність. Ці зміни значно спрощують життя жінок, які бажають виїхати за межі України у приватних цілях.
Важливо зазначити, що уряд вжив рішучих кроків для забезпечення цих прав, усуваючи необхідність у додаткових документах, таких як рішення про службове відрядження. Про це повідомила Державна прикордонна служба України, яка вже розпочала виконання нових положень. Це підкреслює глибоку відданість влади принципам рівності та свободи пересування. Для тих, хто прагне бути в курсі останніх новин, Підтримайте "5 канал" на "Патреоні"., "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp, а також WhatsApp англійською. є добрими джерелами інформації.
У Фейсбуці та інших джерелах, Держприкордонслужба зазначає: «Держприкордонслужба вже розпочала застосовувати дану норму під час прикордонного контролю в пунктах пропуску».
Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко раніше зауважувала, що «уряд скасовує обмеження на перетин кордону для всіх жінок без винятків, незалежно від займаних посад в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних підприємствах та в судах».
Прийняті зміни є значним кроком у напрямку забезпечення рівних прав та можливостей для українських жінок. Ця ініціатива не тільки підкреслює прагнення уряду до європейських стандартів, а й сприяє більшій мобільності та свободі, відкриваючи нові горизонти для особистого та професійного розвитку.