/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fea0b50d27c980c9cc7e96899eb93a7ee.jpg)
Словенія може стати єдиним відступником НАТО у витратах на оборону
За даними звіту НАТО, кінцевою датою для збору інформації якого було 3 липня, кількість країн, що не досягають цілі в 2% ВВП на оборону, суттєво скоротилася. Раніше таких держав було три, але за поточними оцінками, їх залишиться лише одна.
Донедавна до цього переліку входили Чехія та Албанія. Однак, згідно зі звітом, ці країни змогли досягти встановленого нормативу. Албанія, до прикладу, готується приймати наступний саміт НАТО, демонструючи свою прихильність до спільних цілей Альянсу.
Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що його країна планує досягти цільового показника НАТО у 2% ВВП на оборону наступного року. Ця заява підкреслює рішучість Чехії посилити свій внесок у колективну безпеку.
Водночас, у Чехії існують розбіжності щодо політики оборонних витрат між президентом Петром Павеллом та урядом. Президент Павел неодноразово критикував запланований обсяг видатків, оскільки вважає, що з ним Чехія може опинитися серед «аутсайдерів» у НАТО.
Останніми місяцями Павел та Бабіш також сперечалися з приводу того, хто представлятиме Чехію на саміті НАТО. Цей конфлікт показує напруженість у чеському політикумі щодо оборонної політики.
Наразі у звіті не наведено жодних подробиць про те, як саме кожна країна досягла чи не досягла цього порогу, однак ситуація навколо Словенії залишається в центрі уваги.
Ситуація зі Словенією контрастує із загальною тенденцією серед членів Альянсу, які, реагуючи на поточні геополітичні виклики, активно прагнуть збільшити свої оборонні бюджети. Переважна більшість держав НАТО вже виконали або наближаються до виконання встановленої цілі.
Більше оперативних новин у Telegram Апострофа: Більше оперативних новин у Telegram Апострофа. Детальніше про конфлікт між чеським урядом та президентом можна прочитати у матеріалі про загрози «орбанізації» Чехії.
Для НАТО це означає постійну потребу в координації та тиску на окремих членів для забезпечення колективної безпеки, тоді як Словенія стоїть перед вибором: змінити курс або залишитися єдиним винятком серед військового блоку.