/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F4d3fb868fac855b8c5c0540004b3010f.jpg)
Природні скарби під загрозою: 9 мільйонів збитків за тиждень
Лише за один тиждень, з 24 по 30 липня 2026 року, Державна екологічна інспекція України здійснила 486 рейдів, щоб зупинити тих, хто безжально нищить ліси, забруднює річки та виловлює рибу забороненими методами. Фахівці невтомно працювали, виписуючи 323 адміністративні протоколи порушникам, які ігнорували природоохоронні норми.
Найбільший удар по гаманцю отримають лісоруби на Житомирщині. В інспекції Поліського округу підрахували збитки за незаконне знищення 215 дерев різних порід на території Тетерівської громади. Цей акт вандалізму оцінили в понад 2,8 мільйона гривень, і тепер справу розслідує поліція.
На Одещині, біля села Лиман на озері Сасик, рибалка вирішив проігнорувати правила, розставивши заборонені ліскові сітки. Його улов склав жахливу цифру – 577 судаків. За цю незаконну риболовлю інспектори оцінили шкоду водним мешканцям у понад 2 мільйони гривень, і доля порушника вирішуватиметься в Татарбунарському районному суді.
Паралельно, у Кременці на Тернопільщині, місцевий «Міськводгосп» потрапив під приціл екологів через забруднення річки Іква. Комунальне підприємство зливало відходи зі своїх очисних споруд прямо у річку, перевищивши всі допустимі нормативи. Дві фінансові претензії на загальну суму 1 мільйон 275 тисяч гривень були пред'явлені підприємству.
На Київщині, між селами Бурківці та Дзвеняче, в Тетіївському агролісництві, невідомі «чорні лісоруби» спиляли 50 дерев, завдавши шкоди лісовому фонду на понад 750 тисяч гривень. Екологи передали матеріали справи правоохоронцям, які тепер розшукують зловмисників.
Загалом, за згаданий короткий період екоінспектори нарахували браконьєрам та недобросовісним підприємствам збитків на загальну суму 8 мільйонів 934 тисячі гривень. Ці чотири регіони – Житомирщина, Одещина, Тернопільщина та Київщина – відзначилися найгучнішими та найдорожчими правопорушеннями цього тижня.
Кожен випадок, від зрубаного дерева до забрудненої річки, є болісним нагадуванням про крихкість навколишнього середовища. Ці події підкреслюють постійну боротьбу між бажанням отримати швидкий прибуток і необхідністю зберегти природні ресурси для майбутніх поколінь. Збитки, які завдаються природі, часто мають довгострокові наслідки, які важко та дорого усунути.
Водночас, незважаючи на постійні порушення, робота Державної екологічної інспекції приносить свої плоди. Завдяки ранішим судовим рішенням та добровільним компенсаціям, до бюджету вдалося повернути 11 мільйонів 740 тисяч гривень. Це демонструє, що боротьба за збереження природи не є марною, і кожен, хто завдає шкоди, рано чи пізно несе відповідальність.
Історії про мільйонні збитки є не лише сухими цифрами, а й свідченням невимовної шкоди українській природі. Вони нагадують, що байдужість до навколишнього середовища має високу ціну, і лише спільними зусиллями можна зупинити подальше руйнування та забезпечити збереження унікальних природних багатств України для майбутніх поколінь.