/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc503b784acc2bda6160cd8d1ce85a9f4.jpg)
Путін знову змінив дедлайн для Донбасу: військове командування просить відстрочку
Наприкінці серпня стало відомо, що Кремль віддав наказ російським військам досягти адміністративних кордонів Донбасу до 31 грудня 2026 року. Цей термін став черговим у серії подібних дедлайнів, які Володимир Путін встановлював для своєї армії з початку 2022 року.
Однак, як повідомив Павло Паліса, російське військове командування вважає цей термін нереалістичним. У зв'язку з цим, вони запропонували перенести дедлайн на 31 березня 2027 року, сподіваючись на більшу ймовірність виконання завдання.
Незважаючи на прохання військових, український посадовець наголосив, що жоден із цих термінів – ані до грудня 2026 року, ані до березня 2027-го – не є реалістичним, враховуючи поточну ситуацію на фронті та темпи наступу російських військ, які значно падають.
З 2022 року Путін 15 разів встановлював різні терміни для захоплення всього Донбасу, але російські війська жодного разу не дотрималися цих планів. Це постійне перенесення дедлайнів свідчить про глибокі проблеми в реалізації російських військових стратегій.
Паліса також зазначив, що російське військове командування отримало завдання підготувати декілька варіантів можливої операції у напрямку Києва та Чернігова, хоча наступальних угруповань на півночі України наразі не зафіксовано. Крім того, Росія не відмовилася від планів створити буферні зони на Харківщині, Сумщині та частині Чернігівщини.
За оцінками Інституту вивчення війни (ISW), терміни, які Кремль встановлює для досягнення своїх військових цілей, також є нереалістичними. Малоймовірно, що Росія зможе захопити весь Донбас до кінця 2026 року, якщо взагалі зможе це зробити.
Ці постійні зміни дедлайнів та невиконання військових цілей Кремля є відображенням стратегічних прорахунків та запеклого опору українських Сил оборони. За даними NYT, Росія також очікує нову хвилю мобілізації після парламентських виборів, запланованих на середину вересня, що може свідчити про подальші спроби реалізації своїх амбіцій на полі бою.
Попри агресивні плани, українські сили мають певні успіхи на окремих ділянках фронту, що ускладнює просування російських військ. Це створює постійний тиск на російське командування, змушуючи їх шукати нові шляхи для досягнення поставлених, але, як виявилося, недосяжних цілей.
"З огляду на нинішню ситуацію на фронті російські війська навряд чи зможуть виконати жоден із цих дедлайнів – ані до грудня 2026 року, ані до березня 2027-го", – заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса.
Історія з черговим дедлайном щодо захоплення Донбасу свідчить про постійну боротьбу між амбіціями Кремля та реальністю на полі бою. Кожен новий термін лише поглиблює ілюзії, в той час як Україна продовжує чинити опір, змінюючи хід подій на свою користь.