MY.UAРейтинги
Андрій Богдан
593

Андрій Богдан

Богдан Андрій Йосипович: колишній голова Офісу президента та адвокат Коломойського

Богдан Андрій Йосипович — адвокат Коломойського, який працював в уряді Азарова. У 2014 році був люстрований, але через п’ять років зайняв посаду глави Офісу президента. У лютому 2020 року був звільнений, з чуток, через конфлікт із Андрієм Єрмаком, який тоді був радником Зеленського.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Андрій Йосипович Богдан народився 3 грудня 1976 року у Львові.

Освіта

Андрій Богдан має два дипломи про вищу освіту, які здобув у Львівському національному університеті. 1998 року він закінчив юридичний, а через дев'ять років — економічний факультет.

У 2007 році він отримав звання Заслуженого юриста. Через три роки Богдан захистив кандидатську дисертацію на тему: «Правове забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у контексті вимог законодавства Європейського Союзу» та став кандидатом юридичних наук.

Сім'я

Батько — Йосип Гнатович народився 21 січня 1945 року в містечку Турка Львівської області. Кандидат юридичних наук (1985). З 1991 по 1994 рік був заступником декана юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Зараз — викладач кафедри цивільного права. У 2008 році отримав звання Заслуженого юриста України.

З 1974 по 1976 рік Йосип Гнатович був депутатом Львівської міської ради. У 1998 році він балотувався по мажоритарному округу від Республіканської християнської партії в український парламент. Однак вибори програв. У 2015 році Богдан-старший від партії УКРОП балотувався до Львівської обласної ради.

Андрій у розлученні. Колишня дружина Богдана — Ольга займається бізнесом. Основний вид її діяльності - надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Засновниця компанії з нерухомості «Чорний діамант».

Крім того, Ольга також працює у сфері права та консультує з питань комерційної діяльності та управління. У шлюбі з нею у Андрія народилося чотири дочки: Вікторія, Анастасія, Катерина та Софія.

Другою дружиною адвоката стала Ганна Сторожук (1992 р.н.). За її словами, Андрій зробив пропозицію через три місяці після знайомства. Пара провела в офіційному шлюбі півтора роки, а потім розлучилася. Анна — модель та турагент. У 2021 році вона стала переможницею одинадцятого сезону шоу «Холостяк», завоювавши серце харківського підприємця Михайла Заливаха.

Деякий час Богдан був у стосунках із дівчиною на ім'я Анастасія Слічна. Вона співвласник магазину жіночої нижньої білизни та інтернет-платформи з продажу біжутерії. За словами Анастасії, вона розійшлася з коханим, бо «не зійшлися гороскопами».

З 2021 року, за даними ЗМІ, Андрій почав зустрічатися з моделлю Каріною Тищенко. Журналісти помітили їх на кількох заходах, зокрема на показі мод у Туреччині.

Кар'єра

Отримавши у 1998 році диплом юриста, Андрій три роки працював юрисконсультом у державних та приватних компаніях. У 2001 році Богдан отримав ліцензію адвоката.

Працював у Київському апеляційному господарському суді, згодом — у столичних адвокатських компаніях «Правіс», «Статус», «Юридичні радники», «Пушкін та партнери». В останніх двох фірмах він був керуючим партнером.

За свою адвокатську кар'єру Богдан представляв інтереси у суді та захищав відомих політиків та бізнесменів. Серед його клієнтів були Віктор Ющенко, Юрій Луценко, Анатолій Гриценко, Ігор Коломойський, Геннадій Корбан та інші.

У 2007 році Андрій вперше балотувався до Верховної Ради. Однак його 93-й номер у списку блоку «Наша Україна – Наша Самооборона» виявився непрохідним. Не ставши народним депутатом, Богдан два роки (2007-2009) на громадських засадах працював помічником у парламентарія Андрія Портнова.

Паралельно із цим Богдан отримав високу посаду у Міністерстві юстицій. З 2008 до 2010 року він обіймав посаду заступника голови відомства. Зміна влади у 2010 році не завадила львівському юристу і надалі будувати кар'єру на державній службі. У 2010-2011 роках Андрій був заступником міністра Кабінету міністрів, а у лютому 2011 року став радником голови уряду Миколи Азарова.

Крім того, з грудня 2010 до березня 2014 року Богдан був урядовим уповноваженим з антикорупційної політики. Навесні 2014 року Андрій призначений радником Ігоря Коломойського, який тоді обійняв посаду голови Дніпропетровського губернатора.

Восени того ж року він вдруге зробив нову спробу здобути мандат депутата Верховної Ради. На цей раз він балотувався від Блоку Петра Порошенка (74-й номер). За результатами виборів він не пройшов до парламенту. Але в нього залишався шанс стати нардепом за умови складання мандата когось із БПП із вищим місцем у списку.

У 2015 році після того, як Борис Філатов обійняв посаду міського голови Дніпра, Андрій мав зайняти його місце у Верховній Раді. Але закон №3700 про виключення кандидатів у депутати із виборчого списку у багатомандатному окрузі скасував цю можливість Богдана. Через два роки він спробував оскаржити це рішення у суді, проте програв.

Причиною того, що у БПП перешкоджали проходженню Богдана у Верховну Раду, стала робота на Коломойського та його прихильника Корбана. Якщо у листопаді 2014 року відносини між Порошенком та Коломойським були нормальними, то до 2016 року вони остаточно зіпсувалися.

Сам Андрій заперечував те, що працював виключно на дніпровського олігарха. За його словами, він захищав інтереси політиків та бізнесменів абсолютно різних партій та таборів.

На президентських виборах 2019 року Богдан став радником кандидата Володимира Зеленського. Займався юридичними питаннями. У травні 2019 року він очолював Адміністрацію (з 25 червня – Офіс) Президента. Член РНБО. У серпні того ж року Андрій зайняв посаду голови Комісії державних нагород та геральдики (до березня 2020 року).

У лютому 2020 року Богдан залишив посаду керівника Офісу президента. Тоді ж Андрій відновив адвокатську діяльність, зупинену у травні 2019 року. ЗМІ писали, що причиною звільнення став конфлікт із радником Зеленського Андрієм Єрмаком. Пізніше саме Єрмак стал головою Офісу президента.

У жовтні 2020 року Богдан став засновником та кінцевим бенефіціаром ТОВ «Селектед Юніон» (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна). Статутний капітал – 14,6 мільйона гривень. Влітку 2021 року у «Селектед Юніон» змінився власник.

Компромат

У 2014 році Андрій потрапив під дію закону про люстрацію. Колишній чиновник уряду Азарова втратив на кілька років можливість обіймати високі посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Вже 2019 року в інтерв'ю журналістам «Української правди» Богдан зазначив, що не бачить нічого поганого у своїй люстрації і йому за що соромитися.

«У Кабміні було 7 урядових уповноважених – з питань інвалідів, щодо СНД, з питань взаємодії з Росією, з прав людини та ще там. Але внесли лише одного мене, і цей закон у якійсь досить значній частині прописав про мене одного», — заявив він.

У травні того ж року на сайті електронних петицій до Президента з'явилася петиція з вимогою відставки Богдана з посади голови президентської Адміністрації. Необхідні 25 тисяч голосів вона набрала першого дня публікації.

Наступного місяця глава держави відповів на петицію. Текст відповіді містив посилання на правові норми, але не мав прямої відповіді на запитання, поставлене автором петиції та підписантами.

У червні 2020 року в інтерв'ю «Українській правді» Зеленський визнав, що рішення про призначення Богдана до Офісу (Адміністрації) президента було неправильним. Президент заявив, що Богдана почала «з'їдати» влада. Тож звільнення він вважає порятунком Андрія від влади.

У відповідь ексголова ОП подякував Зеленському за те, що його «ім'я не матиме стосунку до хаосу, у який Ви кидаєте країну». У своєму дописі у Facebook написав , що «йшов не за посадами, а за реалізацією мрії».

У червні 2019 року журналісти-розслідувачі із програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» з'ясували, що глава Адміністрації президента має відношення до офшорів, які займалися кредитними аферами на сотні мільйонів гривень. За даними представників преси, Богдан консультував, як проводити кредитні шахрайства.

У серпні очільник ОП подав позов про захист честі та гідності на програму «Схеми» Радіо свобода та Національну суспільну телерадіокомпанію України. Андрій вимагав від журналістів спростувати інформацію про те, що він у період з 2018 по 2019 рік понад десять перетнув повітряний простір Білорусі, а починаючи з 2014 року нібито шість разів побував у Росії.

Богдан заявив, що до звернення до суду кілька разів звертався до журналістів із проханням спростувати цю інформацію. На підтвердження він підкріплював копію листа української прикордонної служби. Згідно з документом, Андрій лише раз перетинав білоруський повітряний простір у бік Росії у середині травня 2014 року.

У Радіо свободи заявили, що мають документальне підтвердження поширеної інформації. Але надати докази журналісти відмовилися, посилаючись на право не розкривати власні джерела.

У листопаді суд частково задовольнив позов Богдана. За словами адвокатів журналістів, суд від початку перешкоджав збору належних доказів у справі, чим продемонстрував свою незацікавленість у встановленні істини.

Суддя відмовила адвокатам у направленні запитів до офіційних органів України та Російської Федерації, які б допомогли встановити істину в рамках судового процесу.

У вересні журналісти із програми «Схеми» Радіо свобода повідомили, що ще у листопаді 2013 року Андрій Богдан був у складі української делегації топчиновників, яка відвідала Санкт-Петербург.

Після повернення делегації до Києва Кабмін змінив геополітичний курс у бік Росії, зупинивши підготовку до підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. За кілька тижнів це призвело до Євромайдану.

«Схеми» змогли отримати дані про відвідування Богдана Росії з внутрішньої системи російських прикордонників. Крім того, журналісти надіслали запит до Кабміну. У його відповіді значилося прізвище Андрія як члена делегації.

Цікаво, що 23 грудня 2013 року, тобто у розпал Євромайдану, Богдан отримав з рук прем'єр-міністра Азаров почесну грамоту Кабінету Міністрів.

У жовтні 2019 року колишній керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що його управління займалося розслідуванням справи, де фігурував Андрій Богдан.

За словами Горбатюка, голова Офісу президента впливав на судові рішення, які зобов'язали Україну виплатити понад три мільярди гривень за гарантіями корпорації «Єдині енергетичні системи» перед російським Міноборони.

Декларація

У березні 2021 року Андрій Богдан опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексголова Офісу президента має дев'ять земельних ділянок. Вісім із них знаходяться у Київській та одна у Львівській області. У селищі Козин у нього є житловий будинок (560,6 кв.м.).

Ще він володіє 12 квартирами, одинадцятьма у Києві та однією — у Словаччині. Адвокат задекларував також одеські апартаменти (245,75 кв.м.) у недобудованому будинку.

В українській столиці Андрій орендує нежитлові приміщення (656,1 кв.м.). Доньці Софії у селі Софіївська Борщагівка належить домоволодіння (319 кв.м.).

З цінного рухомого майна Богдан вказав три пари швейцарських годинників. У колишнього чиновника чотири автомобілі: три Mercedes-Benz (GL 500, Vito 116 CDI та GLS 350), а також Tesla X. Усього на машини Андрій витратив 4,3 мільйона гривень.

У серпні 2020 року Богдану спалили ще один автомобіль — Tesla S. У своєму Facebook Андрій опублікував відео інциденту та написав, що не сприймає втрату автівки близько до серця. Але розцінив це як загрозу від влади.

У 2020 році Андрій за два місяці роботи в Офісі президента отримав у якості зарплати 63 тисячі гривень. Дохід від надання майна в оренду становив 120 тисяч. На продажу нерухомості Богдан заробив 1,7 мільйонів. Підприємницька діяльність принесла йому 1,2 мільйона гривень.

У банках ексголова ОП зберігає понад мільйон гривень та доларів, а також півмільйона євро. Доньки Богдана мають у банках 164 тисячі доларів. Готівкою Андрій задекларував 705 тисяч доларів та 210,6 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Telegram

Упоминания персоны
Політолог Володимир Фесенко: Кого знімати у владі – відомо, а кого призначати – ні
Комсомольская правда
2024-05-03T05:04:20Z
Щасливі імена для дітей, які народиться у травні: неймовірна підбірка
24tv
2024-04-29T08:24:22Z
Компанія, яка належала Сольському та Богдану, судиться за пам'ятку біля "Батьківщини-матері": чого домоглися
Обозреватель
2024-04-25T01:13:32Z
Міністр Сольський спростовує звинувачення НАБУ у привласненні земель на 300 млн грн
Telegraf
2024-04-23T12:27:35Z
Іменини в травні 2024 року: кого і коли вітати в останній місяць весни
TSN
2024-04-21T09:33:15Z
Президент «перезавантажує» владу. Кого та за що звільнили останнім часом
Комсомольская правда
2024-04-01T15:13:46Z
Стерильний Офіс. Як Андрій Єрмак перебудовує Банкову
ГЛАВКОМ
2024-03-30T19:12:15Z
"Квартал 95", замах, давній друг Зеленського: хто такий Сергій Шефір, якого звільнив президент
24tv
2024-03-30T11:21:15Z
"Чистка" продовжується: Зеленський звільнив чергових помічників, у списку гучні імена
Telegraf
2024-03-30T09:33:36Z
Зеленський звільнив двох заступників Єрмака
1News
2024-03-29T17:54:51Z
Заступника Єрмака Смирнова звільнено з ОП - джерела
Telegraf
2024-03-29T17:06:31Z
Колишньому куратору “Великого будівництва” знайшли роботу в Міноборони
TSN
2024-03-08T18:03:25Z
«Щодо Олени Зеленської в Саймона Шустера неприховане співчуття». Політологиня Лідія Смола проаналізувала книгу «The Showman»
Детектор М
2024-02-22T06:55:24Z
«Щодо Олени Зеленської у Саймона Шустера неприховане співчуття». Політологиня Лідія Смола проаналізувала книгу «The Showman»
Детектор М
2024-02-21T18:01:21Z
«Кейс Залужного». Як українські медіа намагалися повідомити про відставку Залужного, а влада відмовилася її коментувати
Детектор М
2024-01-31T18:12:51Z
Про чутки і набиті ґулі, які, на жаль, нічого не вчать
Детектор М
2024-01-30T07:39:55Z
Фрея, Глафіра, Мухаммед Алі, Люцифер: найнезвичніші імена дітей в Україні 2023 року
TSN
2024-01-06T10:03:16Z
Як українці називали дітей у 2023 році: Владилін, Люцифер, Дзвінка-ія, Яруна
Комсомольская правда
2024-01-03T10:37:06Z
Джавеліна та Захер: названо рідкісні імена, які українці давали дітям у 2023 році
Telegraf
2024-01-03T10:15:29Z
"Якщо вам годують л*йно – не їжте": голова комітету зі свободи слова про "солдатів" Медведчука, заборону Telegram і закриті кулуари Ради
Telegraf
2023-12-26T07:00:31Z
Третя влада. Як Банкова намагається підірвати Велику палату Верховного суду
Зеркало недели
2023-12-18T11:01:04Z
«Політика почала “їсти” нашу війну», — заступник головреда «УП» Євген Будерацький
Детектор М
2023-12-15T13:01:13Z
НААУ злочинно ігнорує темне минуле Олексія Шевчука та назначила його своїм спікером
UNIAN NET
2023-11-07T15:03:27Z
Очільником комітету НААУ став адвокат Олексій Шевчук: що про нього відомо
24tv
2023-11-07T14:51:15Z
Комітет НААУ очолив адвокат Олексій Шевчук зі скандальним минулим: що про нього відомо
Политека
2023-11-07T12:00:52Z
НААУ злочинно ігнорує темне минуле Олексія Шевчука та назначила його своїм спікером
Znaj.ua
2023-11-07T12:00:25Z
Воюючий спікер InformNapalm — про бої, політвозню і помилки української влади
Telegraf
2023-10-30T07:03:29Z
Астрологи проти астрономів. Чим телеграм відрізняється від журналістики
Детектор М
2023-10-18T06:00:39Z
Країна радників. Хто консультує Офіс президента
Детектор М
2023-10-14T07:06:40Z
Звуки трембіт та останні оплески: у Франківську попрощались із відомим музикантом, який загинув на фронті
TSN
2023-10-11T13:48:22Z
Імена 80-х повертаються у моду: найпопулярніші із ТОП-100 ретро-імен 2023 року
UNIAN NET
2023-09-26T09:51:23Z
"Волосся стає дибки": забудовник у Києві "кинув" інвесторів і нарахував драконівські штрафи
Telegraf
2023-09-18T15:33:23Z
Як називали новонароджених українців у цьому році: актуальні дані
24tv
2023-09-05T12:51:14Z
Був "Холостяком" і виїжджав з України під час війни. Що відомо про Михайла Заливако, якому приписують роман з Дашею Квітковою
Обозреватель
2023-08-29T14:07:00Z
Втікач-невдаха Андрій Довбенко намагається легалізуватись в Лондоні?
Новости Украины
2023-08-29T09:42:10Z
Як назвати дитину хлопчина, дівчинку: найпопулярніші імена дітей 2023 року
TSN
2023-08-28T12:48:19Z
Якими іменами в Україні найчастіше називали малюків цього року - відповідь Мінюсту
TSN
2023-08-26T13:03:10Z
Несподівана тенденція: в Мін'юсті назвали найпопулярніші імена 2023 року. Список
Обозреватель
2023-08-26T00:24:45Z
Названо найпопулярніші імена 2023 року
1News
2023-08-25T23:33:32Z
У першому півріччі українці найчастіше називали дітей Анастасіями та Андріями
Комсомольская правда
2023-08-25T18:00:49Z
У "ДНР" двох полонених азовців засудили до 24 років ув'язнення
Комсомольская правда
2023-08-16T19:33:54Z
В тимчасово окупованому Донецьку бійця «Азова» засудили до 25 років суворого режиму
Варта1
2023-08-14T20:30:47Z
Після розриву з Заливакою: де живе і як зараз виглядає переможниця "Холостяка-11" Анна Богдан
24tv
2023-08-14T15:36:13Z
Планування і зменшення енерговитрат є шляхом до ефективного бюджету — мер Городні
Ukrinform
2023-07-18T07:33:33Z
У всьому винні хейтери та Кирило Тимошенко. Чи покращила свій імідж Юлія Мендель в інтерв’ю Аліні Доротюк?
Детектор М
2023-07-17T13:57:33Z
Щасливі разом: нова дівчина Дмитра Кулеби засвітила романтичні фото з коханим
24tv
2023-06-25T11:51:16Z
Анна Богдан показала свою весільну сукню, в якій виходила заміж за Андрія Богдана
24tv
2023-06-25T08:57:12Z
Показать еще