MY.UAРейтинги
Андрій Веревський
1777

Андрій Веревський

Андрій Веревський: зерновий монополіст і найбільший землевласник України

Андрій Веревський - один з найзагадковіших доларових мільйонерів України. У 19 років почав займатися підприємницькою діяльністю, в 24 - зайнявся політикою. Протягом декількох років поєднував роботу в парламенті з бізнесом, за що згодом позбувся депутатського мандату. За цей час встиг створити аграрну корпорацію, практично ставши монополістом з постачання зерна. Добре пристосовуючись до обставин, завжди був близький до провладних політсил, за рахунок чого із року в рік нарощував потужності свого бізнесу.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Веревський Андрій Михайлович народився 25 липня 1974 року в Полтаві. Є засновником і президентом корпорації "Кернел Груп". Більше 10 років був народним депутатом України. На першому курсі ВНЗ став заступником гендиректора ДАК "Хліб України" в рідному місті. Розвиває бізнес по вирощуванню і постачанню зерна, переробки соняшнику, а також виробництва та експорту соняшникової олії.

Сім'я

Мільйонер одружений, має трьох дітей (двох синів і дочку).

Освіта

Після школи вступив до Полтавського інженерно-будівельного інституту, проте через рік кинув навчання. У 2000-му закінчив Оксфордський коледж. Через 5 років отримав спеціальність з агрономії в Національному агроуніверситеті.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху (1993) Андрій Веревський протягом 5 років працював у Полтавському обласному відділенні ДАК "Хліб України" заступником директора. Потім перейшов у компанію "Зерноекспорт", де також отримав керівну посаду.

Уже в 2001-му очолив наглядову раду ЗАТ "Соняшник" у Полтаві, а через рік вперше став позапартійним народним депутатом України.

За 4 роки змінив кілька фракцій. У 2006 році пройшов в Раду вже від Блоку Юлії Тимошенко, займаючись у парламенті земельними питаннями і аграрною політикою.

У червні 2010 року приєднався до коаліції "Стабільність і реформи", до якої входили Партія регіонів, Блоку Литвина і Компартія, а після обрання президентом Віктора Януковича став членом "Партії регіонів".

В кінці 2012 року "регіонал"-мільйонер у четвертий раз був обраний народним депутатом України, але на цей раз пробув ним недовго. Уже в березні 2013 року бізнесмена позбавили депутатських повноважень у зв'язку несумісності його державної посади з веденням підприємницької діяльності.

Компромат

Виключення з Ради

Попри те, що полтавський бізнесмен також був членом "Партії регіонів", навіть його соратники відмовилися закривати очі на те, що він без докорів сумління користувався політичним впливом для нарощування своїх активів.

Питання про виключення одіозного нардепа через неможливість поєднувати держслужбу з зайняттям підприємницькою діяльністю підняв сам глава Верховної Ради Володимир Рибак. Майже всі колеги підтримали його пропозицію.

Виключення впливового мільйонера Андрія Веревського сталося під час президентства Віктора Януковича - як раз тоді, коли "регіонали" добралися до влади і майже всі намагалися якомога більше собі "урвати".

Цікаво, що попри гучне вигнання з парламенту, Веревський спокійно поставився до того, що сталося. Обов'язки політика були для мільйонера тягарем і навіть трохи сковували його бізнес-діяльність. Тим більше, що за час свого депутатства він вже встиг стати справжнім земельним магнатом.

Не боровся Веревський за депутатський мандат ще й тому, що саме в той час домагався отримання великого кредиту для розвитку свого бізнесу в одному з впливових європейських банків. А західні банкіри, на відміну від наших, дуже дорожать своєю репутацією, тому ретельно перевіряють позичальників. Звісно, вони не кредитують причетних до криміналу осіб. А з огляду на корупційність українських чиновників на чолі з колишнім зеком Януковичем, посада депутата могла обернутися не на користь бізнесмену. І Веревський це розумів. Тому він спокійно склав депутатські повноваження, пояснивши це тим, що як чесний підприємець не зміг змиритися з зіпсованими поглядами більшості чиновників.

Таким чином Веревський скинув з себе зайвий тягар відповідальності і збільшив шанси на отримання кредиту від іноземних інвесторів.

Вже до 2016 року олігарх поглинув ряд агрохолдингів, за рахунок чого збільшив свій земельний банк на 200-250 тисяч гектарів.

Сімейна справа

Домогтися приголомшливого успіху Андрію Веревському допоміг батько, який також займався сільськогосподарським бізнесом. Саме він свого часу почав торгувати зерном, заробивши на цьому хороший статок і давши синові стартовий капітал для його справи. Сьогодні товари компанії "Кернел Груп" (рослинне масло і майонез ТМ "Щедрий дар", "Стожар", "Любонька", "Чумак") лежать на полицях усіх магазинів і супермаркетів України.

Спекуляція у великих масштабах

За неофіційними даними, пан Веревський на початку своєї діяльності скуповував у селян зерно, а потім продавав його з невеликою націнкою американському підприємцю Джиму Келлі. Чим більше росли масштаби його заняття, тим більшим ставав "навар".

Років через десять бізнесмен, як і раніше, дешево купував у селян зерно, але вже продавав його закордонним покупцям за зовсім іншими цінами.

Робив фіктивні документи, в яких вказував вартість продукції вище, ніж ту, за яку брав її насправді, а далі відправляв урожай на експорт, де через офшорні фірми проводив операції.

Завдяки такій схемі роботи Веревський вбивав двох зайців відразу: отримував від держави повернення ПДВ, а потім перепродував задешево отриману ним продукцію за світовими цінами, відправляючи прибуток на офшорні рахунки.

Ходіння по партіях

Пізніше комерсант вирішив розширити свої можливості за рахунок політичного впливу. І якщо інші підприємці для цього налагоджували зв'язки з чиновниками, то полтавський мільйонер вирішив лобіювати інтереси свого бізнесу самостійно.

Так, у 2002 році він стає нардепом від "Єдиної України" і вже через 2 роки відкриває підприємство "Кернел Груп". Ну а оскільки політика йому потрібна була йому чисто для розвитку бізнесу, перебуваючи в парламенті, Веревський пройшовся майже по всім провладним фракціям.

З "Єдиної України" олігарх перейшов у "Європейський вибір", а потім - в "Регіони України". Пізніше він приєднався до БЮТівців, ставши радником Юлії Тимошенко, а коли Янукович почав набирати впливу - вступив до фракції "регіоналів".

Примітно, що хто б не був при владі, бізнесменові завжди вдавалося не тільки зберігати свої активи, а й добряче збільшувати прибуток. Наприклад, коли в 2008 році були введені квоти на експорт олії, обсяг поставок компаній Веревського за кордон навіть зросли. Таким же чином вів свою діяльність олігарх і при Януковичі, старанно ігноруючи встановлені квоти.

Статки і джерела доходів

Андрій Веревський володіє великим агропромисловим підприємством "Кернел", яке спеціалізується на вирощуванні і продажі за кордон зернових культур, а також виробництві та експорті соняшникової олії. Компанія лідирує на українському ринку.

У 2010 році бізнесмен увійшов до списку найбагатших людей України - його статок був оцінений майже в 400 мільйонів доларів, з якими він зайняв 25 місце в рейтингу видання "Фокус".

Всього за три роки Веревський у кілька разів збільшив свої статки, які той же журнал оцінив у 1,2 мільярда доларів і розмістив підприємця на 13 місці в списку українських багатіїв.

До 2017 року бізнесмен вважався найбільшим землевласником України - земельний банк його компанії становив понад 600 тисяч гектарів. Якщо тоді він входив до 5-ки найбагатших жителів країни, то в 2018 році з капіталами в 785 мільйонів доларів спустився на 2 сходинки в рейтингу "Фокус".

У нинішній час статки Веревського оцінюються журналом "Форбс" у 694 мільйони доларів.

Упоминания персоны
Скандальний Портнов з-за кордону переписав своє майно під Києвом
Telegraf
2024-04-18T18:00:43Z
Портнов переписав свою віллу у Козині на чотирьох дітей – ЗМІ
Зеркало недели
2024-04-18T15:43:19Z
Портнов переписав свій великий маєток під Києвом на дітей – розслідування
ГЛАВКОМ
2024-04-18T15:03:17Z
Міноритарії Kernel пояснили, чим їх не влаштовує делістинг
AgroPortal
2024-03-14T16:00:26Z
МВФ намагається завадити вивести з України $1,8 млрд компаніям Пінчука та Веревського
Znaj.ua
2024-02-27T07:51:37Z
Конфлікт з Польщею загострюється: Чому українська їжа раптом стала "отруйною" в Європі
Telegraf
2024-02-19T04:48:23Z
Варшавська біржа "насварила" Веревського за вихід з Kernel: "Відкрито кинув інвесторів"
Znaj.ua
2024-01-30T15:21:32Z
Жир Веревського: скандально відомий агробарон за безцінь отримав порт
Telegraf
2024-01-15T05:09:23Z
Угоди M&A в Україні: аграрії зосередились на логістиці та переробці
AgroPortal
2024-01-11T06:00:20Z
Як засудити Росію: українські компанії вже виграли позови більш ніж на 200 млрд гривень
Telegraf
2023-12-26T05:03:27Z
Кернел будує власний морський флот
Agravery
2023-11-02T10:46:35Z
Веревський остаточно захопив "Кернел": постраждали акціонери та імідж України, але може бути ще гірше
Обозреватель
2023-09-23T05:39:45Z
Емісія акцій Kernel використана для дешевого поглинання компанії
AgroPortal
2023-09-21T11:30:18Z
Навіть поліція не стримала: Одеська мерія закуповує "золоті дерева" за 6 млн гривень
Znaj.ua
2023-09-13T05:36:21Z
На розробку документації понад 15 мільйонів: скандальний тендер в Одеській області
Znaj.ua
2023-09-11T05:21:22Z
"Паспорт доведеться віддати": НАБУ і САП доставили до СІЗО Бориса Кауфмана, справа аеропорту "Одеса" продовжується
Znaj.ua
2023-09-09T11:12:22Z
Акції агрохолдингу Kernel доживають останні дні на Варшавській біржі: Веревський "забирає" компанію швидко та дешево
Политека
2023-09-06T17:06:35Z
Акції Kernel доживають останні дні: бізнесмен Андрій Веревський робить усе, щоб "забрати" компанію якомога дешевше
Znaj.ua
2023-09-06T17:00:25Z
Коломойський не буде вносити заставу, але оскаржить рішення суду щодо взяття під варту, – адвокати
Обозреватель
2023-09-02T20:45:39Z
Увага, розшук! Куди зникають народні депутати під час війни
ГЛАВКОМ
2023-08-09T07:12:12Z
Компанія Веревського придбала Іллічівський ОЖК
Agravery
2023-08-01T06:42:41Z
Веревський купив ОЖК, за який судився з НБУ та ФГВФО
AgroPortal
2023-07-31T14:12:19Z
Кернел підтверджує значні пошкодження активів у порту Чорноморськ
Agravery
2023-07-21T11:03:36Z
На продаж виставили ОЖК, за який важко судились
AgroNews
2023-07-18T11:12:44Z
На продаж виставили ОЖК, за який Веревський судився з ФГВФО і НБУ
AgroPortal
2023-07-16T09:00:15Z
Руслан Шостак витратив близько 500 млн грн на два гуманітарних проєкти
Факти ICTV
2023-07-11T07:27:32Z
Kernel подав заяву про делістинг
AgroPortal
2023-05-15T15:00:22Z
Компанія Веревського викупить близько 36% "Кернела"
Agravery
2023-05-11T03:06:45Z
Акції українських агрокомпаній активно зростають
AgroNews
2023-04-20T12:21:48Z
Будиночок сестри Коломойського та депутат-утікач Онищенко: журналісти показали шикарне життя українських олігархів у Куршевелі
Znaj.ua
2023-04-14T16:21:27Z
Вілла Тігіпко за 1 євро та розшукуваний Онищенко: нове розслідування про Куршевель
24tv
2023-04-13T22:48:12Z
Веревський планує зробити Кернел приватною компанією
Agravery
2023-03-08T04:12:47Z
“Кернел” купив річковий термінал “Дунай Пром Агро”
Agravery
2023-03-06T13:21:56Z
Forbes назвав 20 найбагатших українців: хто потрапив до рейтингу
Факти ICTV
2022-12-27T19:00:46Z
Fitch знизив рейтинг Кернела: ймовірний дефолт
AgroPortal
2022-06-21T10:46:06Z
Forbes розширив список меценатів, які допомагають ЗСУ: Ставніцер, Фіала, Столар та інші
Znaj.ua
2022-05-20T11:48:51Z
Кернел продає частину активів
AgroPortal
2022-04-27T12:06:34Z
Компанія Коломойського через суд вимагає звільнити її від продажу пільгового газу аграріям
Znaj.ua
2022-02-02T12:54:32Z
Рішення уряду про ручне регулювання ринку газу призведе до зниження видобутку і залежності від РФ, - ВЕА
Znaj.ua
2022-02-01T16:51:31Z
Пільги на «соціальний» газ для виробників продуктів харчування роздають в ручному режимі – «Українська правда»
ГЛАВКОМ
2022-01-20T10:51:11Z
Пільги на "соціальний" газ для виробників продуктів харчування роздаються в ручному режимі – «Українська правда»
Znaj.ua
2022-01-20T10:36:30Z
Право на пільговий газ від Кабміну отримали 585 підприємств на окупованих територіях - ЗМІ
UNIAN NET
2022-01-19T10:51:33Z
Друзі Банкової. Видання "Новое Время" назвало олігархів, які вступили в союз з владою
Znaj.ua
2022-01-18T14:00:41Z
Активи Фірташа, Косюка та Веревського ввійшли до реєстру пільговиків по газу Мінагрополітики
Agravery
2022-01-17T08:07:30Z
Олігархи отримають пільговий газ Мінагрополітики як виробники харчової промисловості
ГЛАВКОМ
2022-01-13T10:51:13Z
До реєстру пільговиків по газу потрапили облгази Фірташа і агроолігархи
Znaj.ua
2022-01-13T10:36:28Z
"Арахамія натякав, що перед самими виборами повернуть мажоритарку" - Рибачук
Gazeta UA
2022-01-01T11:27:15Z
Зеленський може забути про другий термін, якщо посадить Порошенка – Олег Рибачук
Gazeta UA
2022-01-01T06:36:16Z
ПАЕК купує дві агрокомпанії в Кернела
AgroPortal
2021-12-31T10:06:24Z
Показать еще