Коваленко Анна Миколаївна: очільниця Чернігівської ОДА і колишня заступниця міністра
Коваленко Анна Миколаївна — активістка Євромайдану, яка за невеликий термін встигла попрацювати радницею міністрів оборони та інформполітики, депутаткою Верховної Ради від партії «Слуга народу», заступницею голови Офісу Президента. З жовтня 2020 року по серпень 2021 року очолювала Чернігівську ОДА.Біографія
Коваленко Анна Миколаївна народилася 5 травня 1991 року в місті Буча Київська область.
Освіта
Анна Миколаївна Коваленко має диплом театрознавця, який вона отримала в Київському національному університеті театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.
Крім того, в Женевському центрі політики безпеки вона прослухала курс "Військове командування і гуманітарне право".
На момент балотування до Верховної Ради Анна Коваленко була аспірантом Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління».
Сім'я
У жовтні 2020 року Анна вийшла заміж за тодішнього головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака (нині заступник секретаря РНБО). У січні 2021 року Коваленко народила дочку Марію.
Кар'єра
З 2008 по 2013 рік Анна Коваленко була журналісткою ТРК Радіо "Ера", телеканалу "СТБ" і інтернет-каналу Ukrlife TV.
З 2009 року обіймає посаду заступника директора зі зв'язків з громадськістю Видавничого дому "Антиквар". У 2010 році вона була виконавчим директором громадської організації "Асоціація Європейських Журналістів. Українська секція".
Анна Коваленко брала активну участь в Євромайдані. Була заступником командира одинадцятої сотні Самооборони Майдану, а також керівницею тридцять дев'ятої жіночої сотні. Очолює громадську організацію "Жіноча сотня".
Входила до складу комітету, відповідального за відновлення теле- і радіомовлення на території проведення АТО.
Член клубу дипломатичного представництва офісу зв'язку НАТО в Україні "Жінки на чолі реформ". Анна Коваленко була Консультантом парламентського Комітету з питань оборони і безпеки України.
Обіймала посаду радника голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Працювала експертом Інституту Джорджа Кеннана, Wilson Center, в столиці Сполучених Штатів Америки. Анна керувала проєктом "Стратегічне лідерство: система безпеки і оборони України" в Києво-Могилянській бізнес-школі.
Коваленко була радником міністрів оборони (Михайла Коваля, Валерія Гелетея, Степана Полторака) і міністра інформаційної політики Юрія Стеця).
З 2015 року є координатором громадської організації "Антикорупційний рух України". У тому ж році стала продюсером і ведучою програми "Агент контролю", телевізійних серій про парламентські вибори в Україні.
Вона є автором численних публікацій про реформи сектору безпеки та оборони України, автор порівняльного дослідження демократичного та цивільного контролю у секторі безпеки й оборони в США та Україні.
Має досвід координації відносин між іноземними та українськими державними установами та аналітичними центрами.
У 2014 році Коваленко балотувалася до Верховної Ради по 206-му мажоритарному (Чернігівська область) округу як безпартійний самовисуванець. Однак ЦВК відмовила їй у реєстрації. Тільки через суди двох інстанцій вона змогла домогтися участі у виборах.
Тоді за неї проголосувало лише 9.35% (або 7 052) виборців. Посівши друге місце, вона відстала від переможця, кандидата від Блоку Петра Порошенка Владислава Анатолійовича Атрошенко на 42%.
У 2019 році Анна вдруге взяла участь в парламентських виборах. На цей раз Коваленко була 35-ю в списку партії "Слуга народу". На момент виборів була фізичною особою-підприємцем (інша професійна, наукова та технічна діяльність).
За результатами виборів її номер виявився прохідним і Анна Коваленко стала народним депутатом дев'ятого скликання Верховної Ради. Вона входила до складу комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Однак у парламенті вона просиділа менше місяця (з 29 серпня по 10 вересня).
У вересні Анна стала заступником голови Офісу президента Андрія Богдана, а вже 22 квітня 2020 року була звільнена з цієї посади. Однак, відразу Коваленко зайняла іншу посаду — заступника голови міністерства розвитку громад і територій. На цій посаді вона провела п'ять місяців.
У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський призначив Анну Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Однак і на цьому посту Коваленко довго не пробула. У серпні 2021 року вона покинула Чернігівську ОДА.
На брифінгу на питання журналістів про причини звільнення, ексгубернаторка сказала, що це рішення президента і вона його виконує. Також вона зазначила, що її звільнення ніяк не пов'язане з відставкою її чоловіка з поста головнокомандувача ЗСУ в липні 2021 року. Коваленко сказала, що готова до нових проєктів, які можуть бути пов'язані з міжнародною діяльністю.
Компромат
Як відзначають журналісти, на парламентських виборах 2014 року Коваленко "запам'яталася тим, що як і багато інших кандидатів рясно заклеїла Чернігів агітацією у непризначених для цього місцях.
Також сотниця влаштувала скандал на концерті пам'яті на підтримку воїнів АТО — через те, що їй, нібито, ведучі не дали слова для виступу".
У липні 2019 року на запитання ЗМІ, як вона, активна учасниця Євромайдану, збирається працювати з такими однопартійцями, як Максим Бужанський і Олександр Дубинський, які є противниками Революції Гідності, Анна відповіла що "спочатку треба подолати нестримне бажання прострелити ногу комусь із них".
Будучи недовгий час депутатом Верховної Ради та членом комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Коваленко встигла потрапити у скандал. Під час акції ветеранів АТО та тимчасово переміщених осіб нардеп під час словесної перепалки звинуватила учасників бойових дій в розв'язанні війни на сході України.
Подив у деяких громадських діячів викликав факт того, що Анна стала експертом з питань безпеки і оборони, не маючи профільної освіти. Зате два тижні прослухавши курс в Женеві.
У той же час фахівець з питань оборони і безпеки Коваленко назвала голову ГК "Укроборонпрому" Павла Букіна "професійною людиною". При цьому у розслідуванні журналістів проєкту "Наші гроші" зазначалося, що Букін знав "про шахрайські оборудки" Гладковського "та схвалював їх".
Декларація
Ексгубернаторка володіє в спільній власності земельною ділянкою (1329 кв.м.) і житловим будинком (93,2 кв.м) в селищі Клавдієво-Тарасове на Київщині. Руслану Хомчаку належить три земельні ділянки: у селі Тютюнники на Житомирщині (2 га), селі Крехаїв на Чернігівщині (1000 кв.м.) і в Києві (1000 кв.м.). Подружжя Коваленко-Хомчак живуть в службовій квартирі (131,2 кв.м.), яка знаходиться в Києві.
З цінного рухомого майна Анна має підвіску з металу білого кольору з дорогоцінними каменями, сережки і кільце з металу жовтого кольору з дорогоцінними каменями, намисто з перлами і дорогоцінними каменями і сережки з металу білого кольору з дорогоцінними каменями.
Хомчак їздити на автомобілі Toyota Land Cruiser 2013 року випуску, який обійшовся йому майже в пів мільйона (445 тисяч). Також Руслану належить автомобільний причіп. У Коваленко своєї машини немає.
За 2020 рік сукупний дохід Анни склав 458 тисяч гривень. Руслан поповнив сімейний бюджет на 1,3 мільйона гривень. У банку колишня чиновниця зберігає 506 гривень. У чоловіка-генерала зберігається 349 тисячі гривень і тридцять доларів. Готівкою у Анни — 65 тисяч євро. У Руслана задекларовано 46 тисяч доларів, 10 тисяч євро і 276 тисяч гривень.
Посилання
Відео
- Дата рождения5 мая 1991
- СтранаУкраина
- Социальные сети