MY.UAРейтинги
Антон Пугач
4522

Антон Пугач

Антон Пугач: засновник найбільшої мережі кінотеатрів в Україні, нереалізований кінематографіст, обвинувачений в українофобії

Антон Пугач є одним з найбільш успішних кінотеатральних менеджерів сучасної України. Засновник і багаторічний керівник мережі кінозалів «Мультиплекс» заробив мільйони доларів на любителях «легкого кіно». Звинувачується в заохоченні комерціалізації кіно і називається українофобом, який протестує проти поширення української мови в його кінотеатрах.

Біографія

Антон Пугач довгі роки був головою найбільшої кінотеатральної мережі України - «Мультиплекс».

Заклади колишнього «кіношника», який перетворився на справжнього магната, відвідували мільйони українців. Зали «Мультиплекс» знаходяться в десятках торгових центрів по всій країні і мають змішану репутацію.

Антон Пугачов не приховував свого презирства до комерційного кіно і його глядачів, при цьому заробляючи на них мільйони доларів. Називається одним з «гальмів» приходу української мови та вітчизняного кіно до широкого кола глядачів.

Антон Пугач народився в 1969 році в Києві.

Сім'я

Антон Пугачов, «Мультиплекс» якого знайомий кожному другому українцю, не поширюється на тему своєї сім'ї та особистого життя. Згідно з інформацією джерел, є вихідцем з інтелігентної сім'ї, веде насичене особисте життя і має кількох дітей.

Освіта

Антон Пугач, Фейсбук якого регулярно оновлюється ним самостійно, не приховує дані про свою освіту. Згідно з опублікованими даними, майбутній мільйонер закінчив столичну школу №136. Має вищу освіту. Називає себе випускником КДУ імені Шевченка, в якому навчався на філософському факультеті. Також закінчив Вищі курси сценаристів і режисерів. «Кіношну» освіту здобув у Москві під керівництвом Петра Тодоровського і Н.Рязанцевої.

Кар'єра і бізнес

Майбутній «магнат кінопрокату» почав кар'єру ще за часів СРСР. У 1985 році Антон Пугач влаштувався на роботу асистентом режисера. Тоді юнак організовував виробництво останніх радянських кінофільмів.

У період з 1987 по 1989 рік кар'єра Пугача тимчасово призупинилася у зв'язку зі службою в Збройних силах СРСР.

Початок 90-х був не найкращим часом для діячів кінобізнесу в нашій країні і для Антона Пугача, зокрема. Випускник престижної кіношколи був змушений займатися безліччю проектів для того, щоб буквально вижити.

Сам Пугач не любить говорити про цей час, згадуючи в інтерв'ю, що опинився в бізнесі випадково, маючи потребу в грошах. Майбутній керівник найбільшої кіномережі хотів займатися мистецтвом, а не відкривати нові зали для голлівудського кіно по всій Україні.

Перша престижна робота в житті Антона Пугача трапилася в 1996 році, коли він обійняв посаду продюсера служби новин тоді ще нового телеканалу «Інтер».

У період з 1997 по 2001 рік Антон Пугач, «Мультиплекс» якого в ті роки нараховував лише кілька закладів, активно керував процесом телевиробництва. Має досвід автора, режисера і продюсера програм про Каннський кінофестиваль, випущених на каналах «Інтер» і СТБ.

У 1997 - 1998 роках був виконавчим директором Міжнародного кінофестивалю в Києві - «Молодість».

У 1988 році Антон Пугач приходить в кінотеатральний бізнес, який пізніше принесе йому гроші і визнання. В кінці 90-х стає виконавчим директором мережі кінотеатрів «Кінопалац». Крім того, в 2001 - 2003 роках Пугач активно працює на компанію «1 + 1 Сінема».

Народження «Мультиплексу» відбулося в 2003 році. З моменту заснування, Пугач є генеральним директором холдингу, який пізніше перетворився в лідера ринку.

У період з 2004 по 2007 рік зали працювали в напівтестовому режимі, а їх власники розробляли подальшу стратегію просування. Сам Пугач був співвласником успішної мережі, а також займався дизайном нових кінотеатрів і загальною концепцією кіномережі.

У 2009 - 2010 роках Антон Пугач, «Мультиплекс» якого активно розширювався, зайнявся облаштуванням ЗД-залів. У 2011 році його бізнесу було дано новий «поштовх», оскільки показ україномовних фільмів (в дубляжі або оригіналі) перестав обкладатися ПДВ.

У 2011 році в зв'язку з розширенням кінопрокатного бізнесу та його реорганізацією Антон Пугач змінив посаду і був призначений головою Наглядової ради «Мультиплекс Холдинг».

Через п’ять років «Мультиплекс» почав впроваджувати власний мобільний додаток, який згодом став україномовним і ввів Систему управління кінотеатром з єдиного центру.

На даний момент «Мультиплекс» контролює 35% ринку кінопрокату в Україні і налічує понад 130 екранів по всій Україні, включаючи тимчасово окуповані території.

Свою роботу в заснованій ним мережі Антон Пугач припинив в листопаді 2018 року. Разом з виходом з наглядової ради він продав свою частку в бізнесі за неназвану суму.

На даний момент колишній «магнат кінопрокату» займається реалізацією нових проектів. Пугач запускає власний інформаційно-розважальний ресурс, займається видавничим бізнесом і почав виробництво декількох документальних та художніх фільмів.

Компромат і чутки

Антон Пугач, «Мультиплекс» якого є найбільшою кінотеатральною мережею країни, називається українофобом. Сам засновник і заклади його мережі потрапляли в ряд гучних скандалів, пов'язаних з перешкоджанням поширенню українського культурного продукту.

У 2008 році Антон Пугач організував протест проти Закону про обов'язковий дубляж фільмів українською мовою. Кінотеатри мережі і її співробітники бойкотували проти фільмів українською мовою і влаштовували акції протесту. Мітинги і бойкоти відбувалися на Сході і Півдні країни. Страйк охопив «мультиплекси» в Запоріжжі, Дніпрі, Маріуполі, Донецьку, Кривому Розі та Харкові.

Крім того, в кінотеатрах Мережі регулярно порушували законодавство України та демонстрували іноземні фільми з російським дубляжем.

Дії Пугача і його підлеглих були сприйняті відверто українофобськими, а події тих років зіпсували репутацію бізнесмена і його мережі.

Антон Пугач не соромився у виразах і називав впровадження положень Закону про обов'язкові мовні квоти в кінотеатрах і на ТБ - «антиконституційною українізацією».

В кінці 2000-х - початку 2010-х років глава «Мультиплексу» наполягав на тому, що кіно на українському «вб'є» його бізнес. Однак, як показала історія, побоювання Пугача були марними.

Змирившись з необхідністю демонстрації кіно українською мовою, Пугач не поспішав впроваджувати чужу йому мову в роботу своїх кінотеатрів. Так, сайт найбільшої кіномережі України був перекладений національною мовою лише в 2016 році.

З окупацією Криму і початком війни на Донбасі, Пугач не змінив своїх поглядів і публічно протестував проти призначення головою «Держкіно» Філіпа Іллєнка. Бізнесмен побоювався того, що «ультраправий» чиновник зашкодить розвитку українського кіно і погіршить політичну ситуацію на Сході і Півдні країни.

Антон Пугач публічно заявляв, що прокат українського кіно - комерційно невигідний і навіть вимагав у держави викуповувати сеанси в кінотеатрах його мережі для демонстрації вітчизняних фільмів.

На своїй сторінці в одній із соціальних мереж Пугач продовжує публікувати пости з критикою українізації вітчизняного культурного простору і регулярно видаляє коментарі користувачів, які звинувачують його в українофобії.

Безліччю чуток відзначився вихід Антона Пугача зі складу акціонерів «Мультиплекс». Разом із засновником мережі і її багаторічним керівником пішли і інші менеджери, що викликало безліч пересудів.

Джерела стверджували, що співвласники мережі розсварилися між собою, що і призвело до виходу Пугача з бізнесу. Сам бізнесмен заперечував факт конфлікту в керівництві холдингу і заявив, що його відхід логічний, передбачуваним і не призведе до якихось наслідків.

Якість сервісу в кінотеатрах "Мультиплекс" також масово критикується користувачами Інтернету. Колишні клієнти Пугача протестували проти вимог відвідувань кінотеатрів лише з напоями та їжею, купленою в їх кафе.

Крім того, гості залів скаржаться на завищені ціни на квитки, націнці в барах "Мультиплексу", низький рівень професіоналізму у персоналу і велику кількість реклами на сеансах.

Декларація

Антон Пугач, «Мультиплекс» якого має виторг, що перевищує 600 мільйонів гривень на рік, ніколи не розголошував інформації про свої доходи. Однак, згідно з даними експертів, засновник кіномережі є доларовим мільйонером. Його статки перевищують 10 мільйонів доларів. Має об'єкти елітної нерухомості, авто і предмети розкоші.

Відео

Упоминания персоны
Портрет «Клетчатого»
Детектор М
2021-03-06T09:54:57Z
"Кина не будет": в Украине закрываются кинотеатры
Сегодня
2020-02-03T06:40:07Z
Показать еще