MY.UAРейтинги
Богдан Цимбал
5509

Цимбал Богдан Віталійович: український біатлоніст та учасник Олімпіади-2022

Цимбал Богдан Віталійович — призер юніорського та дорослого континентальних першостей. У 2022 році представляє Україну на Олімпійських іграх у Пекіні.

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Посилання

Біографія

Богдан Віталійович Цимбал народився 9 серпня 1997 року у місті Суми.

Освіта

Богдан має диплом факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету.

Сім’я

Богдан народився у спортивній сім'ї. Батько займався велосипедним спортом, а мати – легкою атлетикою та плаванням.

У квітні 2021 року Цимбал одружився з Анастасією Сидоренко. Дружина Богдана раніше також займалася біатлоном. У 2019 році на чемпіонаті України Сидоренко здобула бронзу. Наразі вона працює адміністратором спортивної зали у Чернігові. У 2022 році у подружжя очікується поповнення.

Кар'єра

У юності Цимбал вибирав між велосипедом та лижами. Зрештою зупинився на лижах. У віці одинадцяти років Богдан вирішив піти у секцію біатлону.

Тренером Цимбала є Юрій Санітра. У становленні майбутнього спортсмена позитивну роль відіграло те, що він відвідував циркову студію.

Богдан швидко прогресував, залучаючись до юнацької та юніорської української збірної. Він неодноразово перемагав на національних чемпіонатах серед усіх вікових категорій.

Навесні 2015 року на чемпіонаті України у складі змішаної збірної (дві жінки та двоє чоловіків) Сумської області Богдан завоював першу «дорослу» золоту медаль.

У вересні знову у змішаній збірній Сум на літній першості на лижеролерах Цимбал «взяв» бронзу. Рівно через рік на цьому турнірі Богдан був другим на мас-старті (дистанція 6 км).

На міжнародну арену він уперше вийшов того ж року, виступаючи на Олімпійському юнацькому європейському фестивалі в австрійському Форарльберзі. Там Богдан посів дев'яте місце у спринті та 22-ге — у гонці переслідуванні.

Наприкінці 2017 року скарбничка сумського біатлоніста поповнилася ще трьома медалями чемпіонату України. Богдан завоював одне срібло та дві бронзи.

Відзначився медалями Цимбал й на міжнародній арені. Він зумів стати третім у спринті (10 км) та другим у гонці переслідуванні (12,5 км) на юніорському чемпіонаті Європи 2018 року. Того ж року на літньому чемпіонаті України Богдан став переможцем у мас-старті.

У березні 2019 року разом із Романом Боровиком, Денисом Насіком та Владиславом Гончаревським Цимбал завоював друге місце у чоловічій естафеті (4*7,5 км) на національній першості. Черговий літній чемпіонат також не залишив Богдана без медалі. У гонці переслідуванні він замкнув першу трійку.

Кінець року ознаменувався ще однією медаллю юніорського чемпіонату світу. У гонці переслідуванні український спортсмен прийшов до фінішу другим. А ось на Кубку IBU в одиночній змішаній естафеті Цимбал разом з Анастасією Меркушиною залишилися за крок від п'єдесталу пошани, прийшовши до фінішу лише четвертими.

На літньому чемпіонаті України 2019 року Богдан узяв золото у гонці переслідуванні. У березні наступного року на зимовій першості у фінальному супер спринті сумчанин поступився Артему Приймі 12,4 секунди і прийшов до фінішу другим. Ще одні літні виступи принесли дві срібні нагороди — у гонці переслідуванні та спринті.

У 2021 році Цимбал «взяв» дві міжнародні нагороди. У змішаній естафеті на континентальній першості Богдан, а також Ірина Петренко, Віта Семеренко та Артем Прийма посіли третє місце. Ще в одній естафеті, цього разу чисто чоловічій, (Руслан Бригадир, Андрій Доценко, Тарас Лесюк) Богдан завоював срібну медаль у Кубку IBU.

Наприкінці того ж року стало відомо, що Цимбал братиме участь у чоловічій естафеті на Олімпійських іграх у Пекіні. Це стане перша Олімпіада у кар'єрі сумського біатлоніста.

У січні 2022 року на шостому етапі Кубка світу у спринті Богдан допустив один промах у другій стрільбі. У підсумку він фінішував 17-м і показав найкращий результат у своїй кар'єрі. У рамках наступного етапу Цимбал став шостим із скорострільності.

На думку спортивних спеціалістів, Богдан незабаром може стати лідером збірної України. Його називають головним молодим українським талантом свого покоління. Незважаючи на юний вік, його стали підключати до неї вже в 2018 році. Хоча тоді Цимбал був ще юніором.

У Богдана чудова швидкість. За цим показником він уже третій у збірній, поступаючись лише досвідченим Артему Приймі та Дмитру Підручному. Поступово Цимбал підбирається і до показників серед найкращих біатлоністів світу. Якщо у першому сезоні Богдан відставав від найкращих результатів на 14 секунд за кілометр у спринті, то наступного скоротив це відставання до 8-9 секунд.

Щоправда, має сумський спортсмен і свої недоліки. Тренери звертали увагу на не зовсім вдалу стрілянину біатлоніста. Наставники працюють над вирішенням цієї проблеми. Хоча поки що стабільність все ще кульгає.

2024-03-07T16:00:31Z
Збірна України з біатлону фінішувала в топ-6 змішаної естафети на етапі Кубку IBU
2023-12-10T21:09:56Z
Кубок світу з біатлону: став відомий склад збірної України на 2-й етап у Хохфільцені
UNIAN NET
2023-12-04T15:54:20Z
Із Джимою та Підручним: збірна України з біатлону назвала склад на другий етап Кубка світу
TSN
2023-12-04T12:36:21Z
Самуельссон переміг у гонці переслідування на КС в Естерсунді, Дудченко - 38-й
Ukrinform
2023-12-03T16:57:50Z
Кубок світу з біатлону: результати чоловічої гонки переслідування на етапі в Естерсунді
TSN
2023-12-03T16:03:15Z
Самуельссон виграв гонку переслідування в Естерсунді, українці за межами очкової зони
Чемпион
2023-12-03T15:54:21Z
Грюкнути дверима не вдалося: українці невдало виступили в заключній гонці етапу в Естерсунді
2023-12-02T15:24:21Z
Чиста стрільба не надто допомогла: Дудченко ледве забіг у топ-40 в спринті етапу в Естерсунді
24tv
2023-12-02T15:12:14Z
Останні в Естерсунді очки до Кубка націй: онлайн-трансляція чоловічого спринту
24tv
2023-12-01T18:06:17Z
Без естафетного стартера: Україна оголосила склад на чоловічий спринт в Естерсунді
24tv
2023-12-01T17:45:17Z
Спорт за тиждень: євровесна для "Шахтаря" та невдалий старт гандболісток
vesti.ua
2023-12-01T13:06:20Z
«Програли на одному рубежі». Юрай Санітра прокоментував чоловічу естафету біатлоністів
2023-11-29T11:39:48Z
Збірна України з біатлону назвала склад на першу чоловічу естафету сезону Кубка світу
TSN
2023-11-29T11:18:19Z
Біатлон: результати чоловічої індивідуальної гонки на етапі Кубка світу в Естерсунді
TSN
2023-11-26T16:06:13Z
Кубок світу з біатлону-2023/24: результати чоловічої індивідуальної гонки в Естерсунді
UNIAN NET
2023-11-26T15:57:22Z
Тищенко посів 38-е місце в індивідуальній гонці на першому етапі Кубка світу
Чемпион
2023-11-26T15:39:21Z
Чоловіча індивідуальна гонка в Естерсунді: Бьо-молодший програв двом німцям, провал українців
24tv
2023-11-26T15:21:15Z
Кубок світу з біатлону: результати жіночої індивідуальної гонки на етапі в Естерсунді
2023-11-26T07:09:41Z
Українець переміг усіх біатлоністів Казахстану та Фінляндії: результат контрольної гонки
2023-08-27T13:15:37Z
Четверта медаль для України: Артем Тищенко здобув бронзу на літньому ЧС з біатлону