MY.UAРейтинги
Данило Корилкевич
3192

Данило Корилкевич

Данило Корилкевич: рівненський чиновник і олігарх, який втік від проблем за кордон

Данило Корилкевич - дубенський мільйонер, який до недавнього часу володів західною компанією "Дакор" і аграрним підприємством "Ленд Вест". Свого часу він був депутатом Рівненської облради від Партії регіонів і головою ОДА, поки не був звільнений Віктором Януковичем. У 2013 році пішов з поста глави Дубенської РДА і сховався від якихось проблем за кордоном.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини, чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Корилкевич Данило Михайлович народився 5 червня 1950 року в одному з селищ Львівської області. У дитинстві отримав подвійне ім'я - Данило-Богдан.

Сім'я

Батько був бухгалтером, мати - дояркою. Один з прадідів керував залізничною станцією, а дід за свої гроші побудував колись школу, директором якої і став. Інший дід, за словами Корилкевича, виїхав до Австралії і там розбагатів.

Бізнесмен одружений, виховав двох дітей, які в нинішній час також займаються бізнесом.

Освіта

Після школи вступив до Львівського технікуму харчової промисловості. Потім продовжив навчання за тією ж спеціальністю в Київському технологічному інституті.

Кар'єра

Вагому частину своєї кар'єри Данило Корилкевич працював в сфері виробництва цукру, влаштувавшись ще в 1970 році на Дубенський цукровий завод. Через 17 років доріс до посади директора підприємства. Взявши під контроль завод, Корилкевич також очолив компанію ЗАТ "Дубноцукорагро", яка пізніше лягла в основу його майбутнього агропромислового бізнесу.

У 1998 році Данило Михайлович отримав посаду голови Рівненської облради, займаючись паралельно з держслужбою підприємством "Дубноцукорагро", яке якраз в той час вийшло на пік свого розвитку. Подейкували, що завдяки поєднанню Корилкевичем бізнесу і політики його підприємство отримувало величезні замовлення на переробку цукрових буряків.

У 2002 році бізнесмен знову був обраний депутатом облради, однак на цей раз втратив посаду губернатора. З огляду на це Данило Корилкевич заснував групу компаній "Дакор", яка вибилася в лідери на українському ринку агропромисловості.

Бізнес розрісся до двох окремих напрямків, один з яких представляла західна компанія "Дакор", а другий - аграрна компанія "Ленд Вест", якою керував син Данила - Михайло Корилкевич.

У 2011 році бізнесмен зважився на продаж свого аграрного бізнесу. Покупцем став відомий український підприємець Олег Бахматюк, якому вже належала аграрна корпорація "Ukrlandfarming". Пояснюючи причину продажу свого агропідприємства, Корилкевич говорив, що на той момент не міг обслуговувати цей бізнес, який був досить великим і потребував чималого фінансування.

Нагадаємо, що корпорація "Дакор" контролює 4 цукрових заводи, завод з виробництва альтернативного палива, великий елеватор, 30 сільськогосподарських підприємств, які обробляють понад 100 000 гектарів землі, піщані кар'єри, автотранспортні фірми, а також інші активи.

За останніми даними, Данило Корилкевич залишив бізнес, передавши сімейну справу в управління синові й дочці. Дочка займається напрямком будівництва, а саме - видобутком і виробництвом будівельних матеріалів, таких як пісок, вапно, камінь та ін. Син бізнесмена керує усіма цими процесами, а також розвиває тваринництво, контролюючи відгодівельний комплекс, приблизно 12 000 га землі і близько 5 000 голів худоби. Його дружина займається готельно-ресторанним бізнесом, а також тримає мережу салонів краси.

Продавши свій аграрний бізнес, Данило Корилкевич знову повернувся на державну службу, зайнявши посаду глави Дубенської райдержадміністрації.

Говорив, що там роботи набагато більше. Підприємець також зазначив, що зарплата у нього була всього 3 000 гривень, хоча в підпорядкуванні знаходилося набагато більше людей, ніж колись на цукровому заводі.

Очолюючи Дубенську районну держадміністрацію, Данило Корилкевич також жертвував на будівництво храмів, брав участь в благодійних проектах і запевняв, що не планує ставати губернатором області. За словами бізнесмена, він все життя намагався заробити грошей для себе і своєї сім'ї, тепер же хоче попрацювати для душі, роблячи добрі справи. У 2013 році написав заяву про звільнення і зник за кордоном.

Новини, чутки і компромат

Про продаж бізнесу

Коли стало відомо, що Корилкевич продає бізнес Бахматюку, подейкували, що він зважився на такий крок через тиск зі сторони. У відповідь на це Данило Михайлович сказав, що єдине, що його змусило продати деякі свої активи - це обставини. За словами Корилкевича, в той час його аграрним бізнесом цікавилися американські інвестори, російські олігархи і навіть Порошенко з братом Ющенка. Однак рівненський підприємець зробив вибір на користь того покупця, який запропонував більш вигідну ціну.

На думку журналістів, сума угоди становила близько 20 мільйонів доларів. Сам же бізнесмен відмовився називати будь-які цифри, щоб не наражати на небезпеку своїх рідних.

Викрадення онука

У грудні 2014 року в ЗМІ прогриміла новина про те, що в місті Дубно невідомі напали на 12-річного онука Данила Корилкевича (сина Михайла Корилкевича) з метою його викрадення. Про це написав батько хлопчика на своїй сторінці в Фейсбук.

За словами рівненського бізнесмена, зловмисники спробували викрасти його сина, який саме повертався додому після занять. Один з викрадачів зробив спробу схопити хлопчика і посадити в машину, проте 12-річному Данилові вдалося вирватися і втекти.

Інші злочинці були в машині. Автомобіль, який був замішаний у справі, зловмисники спалили і кинули в лісі.

В ході розслідування було визначено, що це був ВАЗ-2101 червоного кольору. Напад стався недалеко від цукрового заводу. Правоохоронні органи порушили кримінальну справу за фактом нападу і спроби викрадення дитини.

За словами Михайла Корилкевича, під час інциденту він перебував в Івано-Франківську на конференції. Дізнавшись про напад на сина від рідних, був просто шокований. Спочатку не хотів розголошувати про це, але помітив, що за його родиною хтось продовжив стеження. Тому був змушений звернутися в міліцію.

Бізнесмен припускає, що таким "підлим і ганебним чином" хтось захотів збагатитися. Він зробив публічну заяву, в якій закликав жителів міста повідомляти правоохоронним органам будь-яку інформацію, яка могла б допомогти спіймати злочинців.

Еміграція за кордон

У вересні 2013 року рівненський мільйонер і екс-глава Дубенського РДА Данило Корилкевич офіційно повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці, що вже деякий час знаходиться за межами України. Пояснив свій виїзд за кордон деякими "проблемами". З ким або чим вони пов'язані, не уточнював.

Корилкевич також вибачився, що не відповідав на повідомлення, і пообіцяв підтримувати зв'язок із земляками через соціальну мережу, чим підтвердив що найближчим часом повертатися не збирається.

Нагадаємо, що за місяць до цього бізнесмен-чиновник залишив пост начальника Дубенської райдержадміністрації, не дочекавшись, поки Президент підпише заяву про звільнення. Кажуть, від проблем мільйонер утік в Хорватію, де у нього є готельний бізнес.

Статки і джерела доходів

Данило Корилкевич увійшов до сотні найбагатших людей України (99 місце) за версією видання "Фокус". Його капітали були оцінені в 121,9 мільйона доларів. У 2013 році матеріальні статки бізнесмена скоротилися більш ніж удвічі: той же журнал оцінив активи Корилкевича у 50,5 мільйонів доларів, розмістивши його на 163 місці в рейтингу українських багатіїв. При цьому, за 2012 рік мільйонер заробив на посаді глави Дубенської райдержадміністрації всього 43 833 гривень. Тобто щомісяця на державній службі він отримував від 3 до 7 тисяч гривень.