MY.UAРейтинги
Едуард Рубін
4659

Едуард Рубін

Рубін Едуард Юхимович: депутат Харківської облради та відомий підприємець з IT-сфери

Рубін Едуард Юхимович — бувши т. в. о. ректора ХНУРЕ "відзначився" частими скандалами та судовими процесами за місце керівника університету.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Едуард Юхимович Рубін народився 15 квітня 1958 року у місті Харків.

Освіта

Після школи у 1976 році Едик був призваний до лав радянської армії. Потім, демобілізувавшись, Рубін став студентом Харківського авіаційного інституту. У 1984 році він отримав диплом радіоінженера.

Крім того, Едуард навчався у Німеччині у школі економіки та у школі комп'ютерних наук. Також він проходив навчання у бізнес-школі міста Сент-Галлен (Швейцарія).

У 2005 році Рубін закінчив аспірантуру на кафедрі "Системний аналіз та управління" НТУ "ХПІ". У тому ж році він захистив дисертацію і став кандидатом технічних наук.

Сім’я

Едуард у цивільному шлюбі з Наталією Гнесіною. Вона має частку у статутному фонді:

  • ТОВ "Синтез Блиск" (10%, управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту); 
  • ТОВ "Телесенс" (10%, діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань оподаткування);
  • ТОВ "Телесенс Академія" (5,1% діяльність в сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань оподаткування);

Рубін є батьком чотирьох дітей.

Кар'єра

У 1987 році він став засновником та очолив навчально-виробничий кооператив "Синтез". Підприємство займалося виробництвом комп'ютерів та програмного забезпечення. Рубін відкрив у Харкові перший в місті комп'ютерний зал. Едуард керував НВК "Синтер" протягом чотирьох років.

У 1991 році Едуард переїжджає до Німеччини, де він засновує компанію з імпорту/експорту товарів між європейськими країнами і країнами колишнього СРСР.

З 1995 по 2000 рік Рубін був співробітником компанії "Intermesse Online", яка розташована у місті Дюссельдорф. Протягом п'яти років він обіймав посаду заступника директора.

Починаючи з 1998 року Едуард керував центром розробок в Україні ТОВ "Телесенс". Компанія, яка до 2002 року була "дочкою" німецької Telesens AG, стала першою у Харкові із залученням іноземних інвестицій в сфері інформаційних технологій. Харківський "Телесенс" він очолював до 2008 року.

Потім Рубін став директором компанії "Telesens International Ltd." зі штаб-квартирою у британській столиці та головою ради директорів компанії "Telesens".

Едуард був ініціатором створення Навчально-науково-виробничого комплексу "Силіконова долина", на базі компанії "Телесенс" та Харківського політеху. Рубін працював у ХПІ на кафедрі автоматизованих систем управління, а також очолював комп'ютерно-технологічний коледж при цьому ВНЗ.

У 2015 році Рубін став проректором харківського політеху. Восени того ж року він був призначений тимчасово виконуючим обов'язки ректора Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

Наприкінці 2016 року у ХНУРЕ пройшли вибори на посаду ректора університету. Едуард не отримав підтримку колективу та програв вибори у першому турі.

З травня по вересень 2019 року Рубін очолював Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки "Медицина" та "Фармація" при Міністерстві охорони здоров'я.

У 1998 році він став членом Академії комп'ютерних наук. У 2005 році він став лауреатом рейтингу "Харків'янин року", а через рік визнаний "Підприємцем року" у номінації "Інформаційні технології".

На громадських засадах Едуард працював помічником народних депутатів IV скликання Олександра Фельдмана та VI скликання Олега Шевчука (БЮТ).

У 2015 році Рубін приєднався до політичної партії “Об'єднання "Самопоміч". У тому ж році він був обраний до Харківської обласної ради. Депутат увійшов до складу постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону і міжнародного співробітництва. За ним закріплені місто Харків, Вовчанський та Борівський райони.

Компромат

Призначення Рубіна тимчасово виконуючим обов'язки ректора ХНУРЕ призвело до скандалу. Так, харківські ЗМІ, звернули увагу, що тодішній міністр освіти та науки Сергій Квіт призначив Рубіна "у рекордно стислі терміни, фактично за день, керівником вищого навчального закладу, до якого він раніше ніякого відношення не мав".

Депутат Харківської міськради Анатолій Родзинський в НАБУ з вимогою "розібратися, як і чому т.в.о. ХНУРЕ був призначений Едуард Рубін, і з якої причини не проводяться вибори ректора одного з найбільших університетів України".

Сам Рубін заявив, що в університеті настала криза, та "якщо не втрутитися у ситуацію, то ХНУРЕ піде в некероване піке". Новий керівник вишу почав з того, що вирішив провести позапланову перевірку в університеті аудиторами міносвіти та науки України.

Також він заявив про те, що університет пройде повний аудит, який проведе одна найбільших у світі компаній, що входить до "Великої четвірки" серед тих, які надають аудиторські та консалтингові послуги.

Рубін відсторонив трьох проректорів. Як відзначають ЗМІ, їх т. в. о. ректора замінив "випадковими для вищої освіти навколонауковими персонажами". Відсторонені ж проректора подали в суд.

На жовтень 2016 року в ХНУРЕ були призначені вибори ректора, на які Едуард не був допущений. Причиною стало те, що у Рубіна нібито не було достатнього педагогічного стажу. Через суд він довів свій стаж роботи та зміг висунути свою кандидатуру на посаду ректора.

Коли ж Рубін програв вибори, то він знову звернувся до суду з вимогою визнати його звільнення незаконним та виплатити зарплату за час вимушеного прогулу. Суд першої інстанції не задовольнив позов. Тоді Едуард звернувся до апеляційного суду, який поновив його на посаді в.о. ректора.

З таким рішенням не погодилася нова адміністрація вишу. Суд виніс своє рішення "не взявши до уваги результати проведених у ХНУРЕ виборів, в ході яких було обрано нового ректора, професора Валерія Семенеця, а також проігнорувавши підписання контракту Міністерством освіти і науки з новим ректором Семенцем".

ХНУРЕ звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду. Феміда визнала рішення про звільнення Рубіна — законним. Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Декларація

У вересні 2019 року Едуард Рубін опублікував електронну декларацію про свої доходи за десять місяців.

Депутат та підприємець володіє шістьма земельними ділянками (чотири знаходяться у Криму, шість — у Харківській області), двома житловими будинками (81,4 та 73,2 кв.м.) у кримському селі Оленівка, двома квартирами (181,5 та 90, 4 кв.м.), а також нежилими приміщеннями (1949 та 432,2 кв.м.). У спільній власності Рубін має у селі Зарічне Харківської області елінг (498,2 кв.м.).

Цивільна дружина Едуарда — власниця квартири (65 кв.м.) у Харкові, земельної ділянки (994 кв.м.) у Вовчанському районі Харківської області, нежитлового приміщення (22 кв.м.) у селі Зарічне.

Рубін пересувається на автомобілі Chevrolet Tahoe 2006 року випуску. Гнесина має три машини: Land Rover Freelander 2012 року випуску, ЗАЗ Lanos TF69YO 2011 року випуску та Toyota Corolla 2010 року випуску.

Сукупний дохід Едуарда за дев'ять місяців 2019 року склав 578 тисяч. Наталя поповнила сімейний бюджет на 331 тисячу. Готівковими коштами Рубін задекларував 150 тисяч гривень, у його цивільної дружини — 54 тисячі гривень.

Посилання

Фейсбук

Відео

Упоминания персоны
Водій не намагався гальмувати: у Харкові бізнесмени-активісти допоможуть хлопчику, якого збили на "зебрі"
TSN
2021-11-21T11:48:12Z
У Харкові навпроти російського консульства з'явився мурал, присвячений контррозвідці СБУ
TSN
2020-06-10T23:03:09Z
Показать еще