MY.UAРейтинги
Юрій Крикунов
3348

Юрій Крикунов

Крикунов Юрій Володимирович: київський чиновник, який наживався на інвалідах і пенсіонерах

Крикунов Юрій Володимирович - колишній директор департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації заслужив репутацію цинічного казнокрада, жертвами афер якого стали найменш захищені верстви населення - інваліди, люди похилого віку і малозабезпечені.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Юрій Крикунов народився 22 травня 1966 року в Києві.

Фейсбук: facebook.com/krikunov.yuriy

Сім'я

Одружений, виховав трьох дітей.

Освіта

Вищу освіту здобув у Київському політехнічному інституті, в якому навчався на інженера-електрика. Там же захистив кандидатську дисертацію, після чого отримав посаду старшого викладача на кафедрі загальної та теоретичної фізики в КПІ. Через деякий час закінчив аспірантуру.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності (з 1998 року) на посаді доцента кафедри іноземних мов викладав фізику в КПІ. Через рік очолив відділення Фонду соціального захисту інвалідів в Києві.

У 2002 році приєднався до партії "Реформи і Порядок". Незабаром став довіреною особою Віктора Ющенка, який в той час балотувався в Президенти. Після виборів увійшов до партії "Наша Україна", взявши під керівництво Голосіївський районний центр цієї політсили.

У 2006 році був обраний депутатом Голосіївської райради, а через рік отримав посаду першого заступника голови Голосіївської РДА.

З 2010 по 2015 рік займався підприємницькою діяльністю.

На початку 2015 року став начальником Департаменту соціальної політики КМДА, з посади якого був звільнений у травні 2019-го.

Компромат

За даними видання "Україна Кримінальна", протягом декількох років (1999 - 2006 рр) глава міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ФСЗІ) в Києві Юрій Крикунов провертав фінансові афери, обкрадаючи соціально незахищених жителів столиці.

Закупівля протезів за завищеними цінами

Так, у 2000 році під час перевірки ФЗСІ стало відомо, що з 120 мільйонів гривень лише половина коштів, виділених Фонду державою, була використана за цільовим призначенням.

Всього через два роки після цього фахівці Рахункової палати виявили ще один факт розкрадання бюджетних коштів: Фонд під керівництвом Юрія Крикунова замовляв протези для інвалідів не на держпідприємствах, а у приватних компаній, у яких вони коштували в 2-5 разів дорожче.

В результаті цього, протезно-ортопедичні вироби обійшлися державі на 1,7 мільйона гривень дорожче, ніж могли б (очевидно, що вони осіли відкатами в чиїхось кишенях). При цьому, багато інвалідів так і не дочекалися необхідних їм протезів.

Розкрадання 1,5 мільйона гривень водієм чиновника

У 2009 році Юрій Крикунов потрапив у черговий скандал. На цей раз відзначився не він сам, а його особистий водій, якого прокуратура Голосіївського району звинуватила в розкраданні 1,5 мільйона гривень. Тоді правоохоронні органи з'ясували, що на гроші, які держава виділила на працевлаштування інвалідів, була створена ціла мережа торгових точок в Голосіївському районі Києва. Очевидно, що за всім цим стояв сам Крикунов, оскільки простий водій не міг сам провернути масштабну аферу з розкрадання півтора мільйона бюджетних коштів.

Самовільний розподіл коштів

У жовтні 2017 року на засіданні Київради з'ясувалося, що Крикунов в рамках програми "Соціальне партнерство" продовжує самостійно і в закритому режимі розподіляти державні кошти між столичними громадськими організаціями.

В результаті такого самовільного розподілу велика частина грошей осіла на рахунках майже 30-ти організацій, які за "випадковим збігом" зареєстровані за тією ж адресою, що і приватні підприємства батька Крикунова. 

Попри це, в наступному році чиновнику знову дозволили управляти розподілом бюджетних коштів на свій розсуд.

І знову завищення витрат

За інформацією системи Prozorro, в листопаді 2017 року департамент Юрія Володимировича закупив в одіозних братів Фісталь понад сто підйомних платформ для інвалідів на візках. Угода була здійснена через компанію з кримінальним минулим. Покупка обійшлася державі в 10 мільйонів гривень.

Рівно через рік після скандальної закупівлі (в листопаді 2018-го) Крикунов був запідозрений депутатами Київради в незрозумілому завищенні витрат на проїзд пільговиків

Хоча в цьому явно проглядалася вигода глави департаменту соцполітики та його найближчого оточення, бюджетна комісія міськради виділила на ці цілі 300 мільйонів гривень до кінця року.

Грубість щодо киян

Крім організації різних корупційних схем, Юрій Володимирович славиться запальним характером. Так, в кінці того ж 2018 року Крикунов грубо висловився на адресу киянина, який, також не підбираючи виразів, прокоментував у Фейсбуці ситуацію щодо прибирання снігу в місті.

Говорять, це вже не перший випадок, коли глава департаменту соцполітики грубіянить киянам. Так, на початку 2017 року на засіданні регламентної комісії Київради керівництвом організації "Жіноча Надія" було піднято питання про непристойну чиновнику поведінку. За заявою голови громадської організації, Крикунов тільки створює видимість, що допомагає жінкам і дітям, а на будь-які зауваження реагує досить грубо.

Побиття літнього водія

В інтернеті є також інформація про те, що в березні 2012 року Крикунов кинувся з кулаками на пристарілого водія "Газелі" за те, що той не пропустив його на дорозі.

Як повідомляло видання "Цензор.Нет", потрапивши в невелике ДТП, чиновник вибіг зі свого "джипа", витягнув водія з його машини і почав жорстоко бити руками і ногами, підкріплюючи свої дії лайкою

Перехожі розняли чоловіків і викликали міліцію. У відділенні Крикунов видав себе за потерпілого і накатав на водія "Газелі" заяву про те, що той нібито на нього напав. При цьому, на ньому не було жодного синця, в той час, як інший учасник ДТП отримав масу травм і саден.

Розкрадання коштів

У самому кінці 2018 року аудитори Київської міськдержадміністрації провели чергову перевірку, в ході якої з'ясувалося, що в 2016-2017 роках департамент Юрія Крикунова погано виконував свої прямі обов'язки. У звіті було сказано, що співробітники ФЗСІ місяцями затримували на складах закуплене обладнання, погано оздоровлювали дітей учасників АТО, не за призначенням витрачали бюджетні кошти і т.п. І це при тому, що в тому ж році чиновник "заощадив" 75 мільйонів гривень на щорічних соціальних виплатах малозабезпеченим сім'ям перед святом Пасхи.

Геноцид людей похилого віку в пансіонаті

На початку 2019 року члени громадської організації "Ветеранів праці та війни, інвалідів" поскаржилися прем'єр-міністру на те, що в Київському пансіонаті ветеранів праці людей похилого віку тримають в нелюдських умовах. За їх словами, керівники КМДА і пансіонату навмисно знищують ветеранів, щоб згодом заволодіти їхніми квартирами.

Відкати та схеми

До речі, з приводу квартир ... Київський мер віддав під опіку Крикунова всі найбільш незахищені верстви населення - пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей. А це сотні тисяч жителів столиці, для яких держава виділяє сотні мільйонів гривень.

Як говориться в сюжеті програми "Гроші", всі ці гроші "крадуть у найбідніших".

Так, журналісти оприлюднили кілька записів телефонних розмов, на яких пан Крикунов спілкується зі своїми підлеглими. На одному із записів чутно, як чиновник обговорює з Іриною Сабіщенко (фінансовим директором свого департаменту) питання розподілу фінансів, отриманих від відкату після проведення державного тендеру, а саме частку зацікавленій особі.

Махінації з квартирами

Як виявилося, тендери - не єдиний спосіб для керівників департаменту соцполітики додатково заробити. Під час іншої розмови якийсь аферист обговорював з тією ж Сабіщенко квартирне питання.

За даними авторів випуску, мова йшла про квартири самотніх пенсіонерів, у яких Крикунов і його підлегла за допомогою злочинних схем відбирали нерухомість.

Провівши розслідування, журналісти з'ясували, що чиновники зі скандально відомого департаменту КМДА володіють як мінімум 30-ма квартирами, які їм нібито "подарували" літні кияни.

Подарунок самому собі на Новий рік

За даними ЗМІ, на початку 2019 року посадовець КМДА виписав собі премію, яка в 6 разів перевищила його місячний оклад

Так, якщо в інші місяці його премія не перевищувала 6 600 гривень, то під Новий рік вона склала 60 800 гривень.

Розкішний подарунок зробив собі Крикунов напередодні різдвяних свят.

Декларація

За даними декларації за 2018 рік Юрій Крикунов є власником двох квартир в Києві площею 57 і 60 кв.м. Тією, що побільше, він обзавівся в 2017 році. На дружину Світлану записані ще дві квартири на 93 і 45 кв.м, право на володіння якими вона отримала в 2016 і 2018 роках. 

Велика частина нерухомості оформлена на батька, у власності якого перебувають квартира площею 164 кв.м та нежитлове приміщення на 148 кв.м у столиці, а також заміський будинок на 92 кв.м з двома ділянками землі загальною площею 2800 кв.м в селі Стайки Київської області.

Згідно з декларацією, корпоративними правами в декількох комерційних підприємствах має і сам Юрій Крикунов, і його батько, і дружина.

Цікаво, що з великого сімейства автомобіль є тільки у батька чиновника, який їздить на старенькому Фольксваген Каравелла 1988 р.в.

За 2018 рік колишній глава департаменту соцполітики КМДА задекларував зарплату в розмірі 463 000 гривень. Більше ніяких значних доходів у нього не було. При цьому, його дружина принесла в сім'ю 720 000 гривень, які вона отримала від зайняття підприємницькою діяльністю. Батьки чиновника отримують пенсію в розмірі близько 4 500 гривень на місяць.

Крім доходів, у Юрія Крикунова є чималі заощадження. Так, 61 500 гривень він зберігає на банківських рахунках, а ще 50 000 гривень та 9 000 доларів - готівкою. Примітно, що його батько-пенсіонер зберігає ще 10 000 доларів готівкою.

Упоминания персоны
Кличко не виконав більшу частину своїх обіцянок, даних киянам
UNN
2020-09-17T09:12:21Z
Показать еще