MY.UAРейтинги
Костянтин Бровченко
1742

Костянтин Бровченко

Бровченко Костянтин Михайлович: голова Всеукраїнської асоціації пайовиків та депутат Київради від «Єдності»

Бровченко Костянтин Михайлович — підприємець, якого ЗМІ неодноразово звинувачували у спробах «віджати» землю у селян Київської та Чернігівської областей.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я 
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Костянтин Михайлович Бровченко народився 6 квітня 1986 року у місті Мала Виска Маловисківського (нині Новоукраїнського) району Кіровоградської області.

Освіта

Бровченко — юрист за освітою.

Сім'я

Костянтин одружений на Ользі Маковецькій. Вона займається підприємництвом. У подружжя є син Іоанн.

Кар'єра

Костянтин займається бізнесом у таких напрямках як: аграрна, харчова, нерухомість. Він є засновником у 9-ти та кінцевим бенефіціаром у 15-ти компаніях, в тому числі ТОВ «Київхліб АРГО», «Агрофуд Трейдинг», «Землі Київщини», «Аграрна компанія «Полісся» та кілька кіпрських офшорів.

Крім того, з 2008 по 2017 рік Бровченко був фізичною особою-підприємцем. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності було надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність.

У 2019 році Костянтин подався в політику. На парламентських виборах він балотувався від ВО «Батьківщина» по 208-му мажоритарному округу (Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони, частина Ічнянського району Чернігівської області.) За Бровченко проголосувало 10 003 (або 14,43%) виборців. Це виявився третій результат на окрузі та Костянтин не зміг стати народним депутатом.

Зате наступного року підприємцю вдалося отримати депутатський мандат Київської міської ради. Бровченко балотувався під 13-м номером у єдиному загальноміському виборчому списку партії «Єдність».

У списку по округу №5 (Дніпровський район) Бровченко значився під першим номером. На окрузі конкретно за Костянтина віддали свої голоси 1293 виборців. Спочатку він не проходив до Київради. Однак після того, від мандата відмовилася Оксана Поцілуйко, її місце у кріслі депутата зайняв Бровченко. На момент виборів він очолював «Всеукраїнську Асоціацію пайовиків».

У IX скликанні Київради Костянтин входить до складу «Єдність» та займає посаду заступника голови постійної комісії з питань власності.

Компромат

За інформацією видання «Олігарх медіа», Костянтин Бровченко входить до орбіти колишнього зятя Леоніда Черновецького В'ячеслава Супруненка та його брата, екснардепа Олександра Супруненка.

Костянтина кілька разів у Мережі звинувачували у спробах захоплення землі селян. Влітку 2017 року засновник Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько попереджав, що ТОВ «Київхліб Агро» Бровченко намагається залишити селян Макарівського району без землі.

Він повідомив, що у серпні по селах Київської області, в тому числі Макарівського району почали роз'їжджати брендовані «Київхлібом» автомобілі та роздавати людям пакети з хлібобулочними виробами, а також пропонувати на «вигідних» умовах укласти договори оренди паїв, розірвавши існуючі договори з фермерами та аграрними компаніями.

Андрій Семидідько відзначав, що ТОВ «Київхліб Агро» не мав відповідної матеріально-технічної бази, про яку розповідав людям та не мав практики в агросфері. Також Семидідько згадав каламутну історію з банкрутством ПАТ «Укрмлин», до якої Костянтин теж мав відношення.

Через два роки, перед парламентськими виборами-2019 ім'я Бровченко знову потрапило в скандал. У пресі з'явилася інформація, що він їздить по селах Чернігівської області та обманює місцевих жителів.

Кандидат в депутати запевняв, що довгий час працював в Житомирській області і, мовляв, там зробив революцію у відношенні пайових виплат селянам. Однак, незабаром виявилося, що його «пайова революція» в Житомирській області — класичний популістський фейк. Про це написала одна з мешканок Житомирщини під агітаційним дописом Бровченко в фейсбук.

«Люди, ви хоч не ведіться на дурниці цього афериста. Я родом з Житомира і відмінно знаю все досягнення цього пайовикам. Він навішав людям локшини, наобіцяв, навіть гроші брав у селян. Всі його пайові героїчні обіцянки закінчилися тим, що люди прогнали його з Житомирщини.

Це дійсно так. Самі подумайте, навіщо йому їхати в іншу область, якщо за його словами, в Житомирській області його готові на руках носити. Дійсно готові носити, але не на руках, а на вилах», — написала Ірина Гоцман.

У пресі писали, що «під час своїх зустрічей з виборцями Бровченко безпринципно обманював людей, розповідаючи їм гарні історії про нібито вільні нічийні землі в громадах, які сільські ради чомусь приховують і нікому не віддають у власність».

Місцеві жителі штурмували органи місцевого самоврядування, з вимогою віддати їм «приховану» землю. Однак незабаром виявилося, що заїжджий кандидат всіх безсовісно обдурив. Адже вільні та нічийні «золоті» ділянки за перевіркою виявилися просто землями давно зданими в оренду і за які села отримують прибуток у вигляді податків.

У деяких ЗМІ припустили, що питання землі, на яких акцентував увагу Бровченко — не що інше, як підготовка до захоплення земель, які, ймовірно, важливі для нього і тих, хто ним керує.

Декларація

У грудні 2020 року Костянтин Бровченко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутат Київради у спільній власності володіє земельною ділянкою (21,9 га) в селі Дмитрівка Київської області. Живе Костянтин в київській квартирі (42 кв. м), яка належить його матері. Дружина Бровченко — власниця ділянки землі (1200 кв. м) у місті Ковель на Волині та квартири (74, кв. м) у кримському селищі Кореїз.

Костянтин їздить на автомобілі Land Rover 2012 рік випуску. У Ольги Маковецької цілих три машини марки Mercedes-Benz (250 d 4M, E220D та GLE 250D Matic), а також причіп.

За 2019 рік сукупний дохід Бровченко склав 8,1 мільйона гривень. Маковецька поповнила сімейний бюджет на 3,8 мільйона гривень. У банку Костянтин зберігає всього 165 гривень, його дружина — 241,5 тисячі гривень. Готівковими коштами Бровченко задекларував 7,8 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Упоминания персоны
Законність прав компанії «Агробіостандарт», яка придбала ДП «Волиньторф», підтвердили у ФДМУ і Prozorro
Политека
2023-11-24T14:18:38Z
ФДМУ і Prozorro підтвердили законність прав компанії "Агробіостандарт", яка придбала ДП "Волиньторф"
Обозреватель
2023-11-24T13:36:44Z
Проблеми в інвесторів з ДП "Волиньторф" почалися через те, що вони зайшли на "чужу" територію, – Бровченко
Обозреватель
2023-11-16T09:15:55Z
Невідомі перешкоджають процесу приватизації ДП "Волинторф", не бажаючи втрачати корупційні кошти
UNN
2023-11-14T19:15:25Z
Хто замість Омельченка зайде в Київраду? Названо імена кандидатів
ГЛАВКОМ
2021-11-26T13:51:17Z
Показать еще