MY.UAРейтинги
Оксана Томчук
5244

Оксана Томчук

Томчук Оксана Валентинівна: депутат Дніпропетровської облради і скандальна ексголова обласної податкової

Томчук Оксана Валентинівна — колишня адвокатеса Корбана, яка фігурувала в схемах з присвоєння бюджетних коштів та інших корупційних схемах.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Оксана Валентинівна Томчук народилася 26 січня 1980 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Томчук має дві вищі освіти: еколога (2002) і юриста (2006). Обидва дипломи Оксана отримала в Дніпропетровському національному університеті.

Сім’я

Оксана заміжня за Дмитром Томчуком. Він займається підприємницькою діяльністю. У подружжя двоє дітей: Олександра і Єгор.

Кар'єра

З 2002 по 2010 рік Оксана була співробітницею регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області. За вісім років обіймала посади від спеціаліста 1-ї категорії — юрисконсульта юридичного відділу до начальника відділу претензійно-позовної роботи в сфері захисту майнових інтересів держави.

У 2015 році Томчук стала депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії УКРОП. За Оксану проголосувало 27,4% виборців 55-го округу (місто Дніпро). На момент виборів вона була головою адвокатського об'єднання «Погосян, Томчук і партнери». Томчук виступала адвокатом лідера партії УКРОП Геннадія Корбана. В облраді Оксана увійшла до складу постійної комісії у справах ветеранів, інвалідів та дітей війни. Раніше була заступником голови комісії з питань житлово-комунального господарства.

У серпні 2016 року Томчук була призначена заступником начальника Головного управління ДФС в Дніпропетровській області. Тоді ж вона стала виконуючою обов'язки керівника відомства. У грудні 2019 року Оксана була переведена в столицю. Тут вона зайняла посаду заступника директора департаменту — начальника управління інвестицій Департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА.

8 жовтня 2020 року Томчук стала співробітницею юридичної компанії «CompLex group».

Оксана Томчук — голова ради в правозахисній групі «Січ» і засновник Благодійного фонду «СІЧ-Допомога».

Компромат

Представники преси відзначають, що «після затримання голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, під ударом опинилися керівники податкових Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав в п’ятницю, 3 березня, редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. «Як змінюється держава і чому стало можливим "справу Насирова"? — написав Юрій Бутусов.

Ланцюжок безпрецедентних рішень: пункт 10. Вивчаючи діяльність Онищенко, детективи встановили, що податковими адміністраціями Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей за погодженням з головою ДФС, були надані відстрочки по сплаті податків на суму 2 мільярди 19 мільйонів гривень. Закриті фірми, власник яких утік, звичайно, ці податки вже не заплатять. Таким чином крім прямого збитку Онищенко, і його подільники в держструктурах завдали шкоди ще на 2 мільярди».

На думку слідства, голова податкової в Дніпропетровській області Оксана Томчук виконувала вказівку керівництва і підписувала відстрочки по сплаті податків для фірм Онищенко. ЗМІ говорять, що з нардепом-втікачем пов’язані ТОВ «Фірма« Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр». Ці фірми є партнерами ПАТ «Укргазвидобування» у договорах спільного видобутку газу. Їх звинувачують у продажі газу по дуже дешевим цінам іншим фірмам з групи Онищенка.

Під час останньої виборчої кампанії сильний кандидат Оксана Томчук зійшла з гонки і поступилася місцем волонтеру Тетяні Ричковій. Тоді це всім здалося дивним. Заради чого такі жертви? Виявилося, що заради посади голови обласної податкової. Але за цю посаду потрібно було ще «віддячити».

Видно, «вдячність» виражалася як раз в тому, щоб закривати очі на незаконні вимоги начальства. Після затримання Насірова, в Дніпрі в повний голос почали говорити про особливі податкові преференції на користь певного кола осіб. Звичайно, на Дніпропетровщині без пані Томчук таку «прихильність» отримати було неможливо.

На цьому тлі махінації голови Дніпропетровської податкової з бюджетними коштами через підприємство «СІЧ» виглядають просто дитячою забавкою. Що там тисячі лікарів чи вчителів без зарплат, якщо тут справа йде про мільярди гривень для дуже поважних людей!»

Пізніше Насирова та Томчук, яка проходила по його справі свідком, журналісти бачили разом у ресторані.

Дану зустріч прокуратура розцінила, як можливий тиск на свідка.

«Прокурор Андрій Перов передав суду публікацію про зустріч Насирова та Томчук. За його словами, остання є свідком у справі про надання розстрочок фірмам Онищенко.

"Зафіксовано в засобах масової інформації зустрічі Насирова з особами, заявлені свідками... Зокрема з керівництвом ДФС в Дніпропетровській області пані Томчук. Одна з публікацій... Копія була долучена до клопотання. Томчук є свідком у кримінальному провадженні. Ми не можемо оцінювати це інакше як ризик тиску обвинуваченого на свідків у кримінальному провадженні", — прокоментував Перов».

Крім того, Оксана Томчук потрапила в скандал з присвоєнням бюджетних коштів. Так, портал «Антикор» відзначав, що «Томчук — співзасновник і голова ради правозахисної групи «Січ». Тобто вона депутат облради, керівник обласної податкової адміністрації та… правозахисниця! Небачений конфлікт інтересів! Але мова зараз не про це.

Так ось, ще рік тому на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства 16 вересня 2016 року було прийнято рішення про звернення до Дніпропетровської облдержадміністрації з приводу обов'язкового фінансування КП «Січ» (знайому назву?). Тодішня заступниця голови комісії Оксана Томчук голосувала, зрозуміло, «за».

Пізніше, як пише дніпровська преса, з'ясувалося, що в КП «Січ» всю зарплату співробітників отримував готівкою бухгалтер і нібито видавав під розпис в паперовій відомості. Це дозволяло провертати різні схеми з бюджетними грошима.

На сьогодні схем викачування бюджетних грошей з КП правоохоронці змогли встановити як мінімум дві: укладалися договори на послуги, які не надаються, а крім того керівництво підприємства виписувало зарплати своїм родичам, які фактично працювали в інших місцях. А щоб це все не виглядало фантазіями недоброзичливців ось посилання на рішення суду.

І ще один штрих про те, як Оксана Томчук ефективно звертається і з її коханим ЖКГ, і одночасно піклується про поповнення держбюджету чужим коштом(адже потрібні  показники зборів податків). Так ось вже як глава податкової служби вона запропонувала облраді близько 100 мільйонів направити на обласні комунальні підприємства для того, щоб вони в свою чергу погасили податкову заборгованість.

Так, їх треба гасити, але чому до держбюджету повинні перекачуватися гроші з місцевого бюджету? А як же децентралізація? І про ефективність роботи житлово-комунального господарства, яким вона займалася і продовжує займатися в статусі заступника голови профільної комісії облради.

Так ось: за 10 місяців комунальні підприємства області перерахували до обласного бюджету прибутку ... аж 3,9 тисячі гривень! Для порівняння: менша в кілька разів (в географічному і економічному сенсі) Сумська область дала за цим показником більше 2 мільйонів гривень. Як то кажуть, без коментарів».

У лютому 2019 року ЗМІ повідомляли, що «голова податкової адміністрації Дніпропетровської області Оксана Томчук відправила" на х...й "мера міста Бориса Філатова, який проти перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

Томчук — близька знайома нардепа Андрія Денисенка, який вніс прийнятий вчора законопроєкт по перейменуванню області в Січеславську. Інцидент стався під її постом у Фейсбуці.

Вона залишила свій коментар під цитатою «Філатов протестує (проти перейменування Дніпропетровської області в Січеславську — прим.ред.)».

"У "Ленінграда" хороша пісня є — ехай на ***", — написала вона. Сама Томчук зазначила перейменування області фотографією розпивання спиртних напоїв і написом "# СічеславськаТАК!».

Влітку того ж року журналісти повідомляли, що «в.о. начальника Головного управління Державної фіскальної служби України в Дніпропетровській області Оксану Томчук відсторонили від посади на час проведення службової перевірки».

«Томчук усувають "з метою визначення наявності вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку, на підставі подання Дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ ДФС", а також "з метою недопущення її впливу на вчинення дисциплінарних проваджень"».

Крім того, ЗМІ відзначали, що «Томчук вважається близьким партнером соратника експрезидента Порошенко Олександра Грановського».

Декларація

У травні 2020 року Оксана Томчук опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Дніпропетровської облради володіє однією ділянкою землі (1249 кв. м) в селі Перше Травня. На безкоштовній основі вона користується двома житловими будинками (65,4 кв. м і 440 кв. м) в Дніпрі.

З цінного рухомого майна Томчук задекларувала золоту з діамантами каблучку, вартістю в 108,5 тисячі гривень. Оксана пересувається на автомобілі Volkswagen Tiguan 2012 року випуску. За дорученням вона їздить на Chevrolet Aveo 2004 року. Її чоловік володіє Porsche Cayenne 2013 року і за дорученням користується Lexus LX 570 2018 року.

За 2019 рік Оксана Томчук заробила 132,9 тисячі гривень. Дмитро Томчук поповнив сімейний бюджет на 10,7 мільйона гривень. У банку депутат облради зберігає 624 гривні, її чоловік — 7973 доларів, 78 тисяч євро і 7096 чеських крон. Готівкою Дмитро Томчук має 108 тисяч доларів.

Посилання

Facebook