MY.UAРейтинги

Олег Кришин: король склотари і покровитель сумнівною тютюнової фабрики

Олег Кришин до приходу у велику політику керував заводом з виробництва склотари і рибними підприємствами. За сприяння парламентарія була відкрита сигаретна фабрика, яку підозрюють у виробництві контрафактної продукції.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Олег Юрійович Кришин народився 27 листопада 1967 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

У Олега Кришина дві вищі освіти. За першою спеціальністю він інженер-металург. У 1992 році Кришин закінчив металургійний інститут в рідному Дніпропетровську. Через дванадцять років у цьому ж вищі здобув другу спеціальність - інженер-економіст.

Сім'я

У Ігоря Кришина дві доньки: Дарина і Софія.

Кар'єра

Після закінчення інституту він зайнявся бізнесом. Він є творцем "Корпорації ЦМК".

З передвиборчої програми відомо, що на початку 2000-х років Кришин і його партнери придбали Вільногірський кінескопний завод, який на той момент знаходиться в стані банкрутства.

Завод змінив назву на "Вільскогірське скло". Завдяки старанням нових власників підприємство стало одним з найпотужніших у країні з виробництва склотари. Перед виборами 2014 року Олег Кришин обіймав посаду голови наглядової ради.

Також на початку 2000-х років холдинг Кришина став власником більшості акцій заводу "Пролив", що знаходиться в Керчі. Підприємство спеціалізується на виробництві рибних консервів. Завод випускає продукцію під торговими марками "Пролив", "Vilnas", "Боспор" і "Laatsa".

У 2008 році ще одне кримське підприємство стало частиною корпорації Кришина. ЦМК придбав "Южрибхолод", який займався заморожуванням і зберіганням риби.

Усі кримські активи Кришин втратив з анексією Кримського півострова.

Політикою бізнесмен зацікавився в середині 2000-х. У 2006, а потім в 2010 роках він двічі ставав депутатом обласної ради Дніпропетровська. У перший раз на вибори підприємець йшов, як самовисуванець, а через чотири роки - у складі "Блоку Юлії Тимошенко".

У 2014 році пішов на "підвищення" і балотувався в Верховну Раду. Йшов по мажоритарному тридцять четвертому округу в Дніпропетровській області. За Олега Кришина проголосувало двадцять чотири відсотки виборців. Він на чотири відсотки обійшов найближчого конкурента  Олександра Майстренко з "Блоку Петра Порошенка".

У парламенті дніпропетровський бізнесмен увійшов до другої за чисельністю фракції - Народний фронт. Крім того, Кришин є секретарем комітету податкової і митної політики.

Парламентарій є членом груп міжпарламентських зв'язків з Китаєм, США, Великобританією, Литвою, Чехією, Туреччиною, Бразилією і Узбекистаном.

Він входить у такі міжфракційні об'єднання, як "За духовність, моральність та здоров'я України", "За Січеславщину (за Дніпропетровщину), "Залучення та захист інвестицій", а також "Захистимо вугільну галузь".

Компромат

У 2017 році в місті Жовті Води в Дніпропетровській області була створена сигаретна фабрика. Її відкриттю сприяв Олег Кришин. На підприємстві почали виробляти сигарети "Pull", вартість яких сімнадцять-двадцять гривень. В той самий час акцизний збір становить п'ятнадцять з половиною гривень за пачку.

Секрет дешевих сигарет розкрили дві експертизи: у Міністерстві фінансів і в Київському інституті судових експертиз.

Виявилося, що дев'ять з десяти пачок мають підроблені акцизи. Так, на них повинні бути акцизи зеленого кольору. Їх ставлять на сигарети вітчизняного виробництва. На сигаретах, вироблених в Жовтих Водах акцизні марки мали фіолетовий, що вказує на їх імпортне виробництво.

Олег Кришин заявив, що це провокація, пов'язана з конкурентною боротьбою на тютюновому ринку. Народний депутат навіть був готовий судиться із засобами масової інформації, які будуть і далі поширювати чутки про його причетність до даного підприємства.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, яку Олег Кришин подав в 2018 році, він володіє шістьма земельними ділянками в селі Весняне Миколаївської області. Кожна ділянка площею двадцять тисяч квадратних метрів.

Крім величезних володінь на Миколаївщині, Олег Кришин задекларував ще дев’ять ділянок, які знаходяться в місті Дніпро, або у Дніпропетровській області. Всі вони записані на батьків і доньок народного депутата.

Родичі парламентаря також володіють п'ятьма житловими будинками і однією квартирою в місті Дніпро. Сам же Олег Кришин, відповідно до декларації, у столиці мешкає в готельному номері "Київ". Площа номера - тридцять сім квадратних метрів.

У містечку Царичанка Дніпропетровської області знаходяться ще два недобудованих житлових будинки, власником яких є мати Олега Кришина.

Задекларував народний обранець дві пари швейцарських годинників. Vacheron Constantin обійшлися в сімсот тридцять тисяч гривень, а Breguet - вісімсот тридцять тисяч. З рухомого майна народний обранець володіє ще моторним човном Bombardier GTX RFI.

Автомобільний парк Олега Кришина і його родичів складається з п'яти машин. Три з них належать самому народному депутату (причому, одна взята ним в оренду), по одній - у батька і однієї з дочок.

Політик володіє акціями чотирьох компаній. Він же є кінцевим бенефіціаром в "EAST GLASS Investment GmbH" і "Вільногірське скло". Батько Олега Кришина вказаний бенефіціаром в п'яти компаніях, в тому числі і в "Вільногірському склі".

Зарплата у Верховній Раді у Олега Кришина за рік склала двісті тридцять п'ять тисяч гривень. Страхові виплати принесли йому ще майже тринадцять тисяч, а здача нерухомості - двадцять чотири тисячі.

Майже півтора мільйона гривень заробив батько політика. Це дохід від підприємницької діяльності. Його пенсія склала двадцять шість тисяч гривень. Ще на чотири мільйони двісті тисяч Юрій Кришин взяв позику. Дохід Дар'ї Кришиної за рік склав один мільйон триста тисяч гривень. Вона, як і її дід займається бізнесом.

Банківських рахунків в родині Кришиних немає. Готівкою у Юрія Івановича - п'ятнадцять тисяч доларів, у Дарини - десять тисяч доларів. У самого народного депутата є двісті сімдесят три тисячі доларів і вісімнадцять з половиною тисяч євро. Понад чотири мільйони гривень парламентар отримав у борг від батька.

Ці гроші пішли на виплату застави, яку Кришин вніс разом з керівником фракції Народного фронту Максимом Бурбакосом за Руслана Журило. НАБУ підозрює олігарха в зловживанні службовим становищем і нанесенні шкоди державному підприємству на суму в триста мільйонів гривень.

Відео

Упоминания персоны
Поплавський, Дробович і понад 30 нардепів: хто ще попав під свіжі російські санкції. Повний список
UNN
2021-08-21T10:54:15Z
Ляшко, Гройсман, Кононенко, Пашинський та багато інших: які політики не проходять до нової Ради
TSN
2019-07-22T17:33:05Z
Рибалка опинився в ТОПі найгірших представників Дніпропетровської області в Раді
UNN
2019-06-14T06:02:04Z
Показать еще