MY.UAРейтинги
Олег Мерченко
3888

Олег Мерченко

Олег Мерченко: глава однієї з найбільших роздрібних мереж, яка ухиляється від податків

Заступник голови наглядової ради найбільшої мережі продуктових супермаркетів Західної і Центральної України - «Пакко». Керуючий справами магазинів мережі «Вопак». Олег Мерченко є сірим кардиналом української торгівлі. Довгі роки відповідальний за розвиток рітейлу в нашій країні, а також за численні «гріхи» українських супермаркетів щодо мільйонів клієнтів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація

Біографія

Олег Мерченко є персоною «добре відомою у вузьких колах». Один з найбільш впливових і досвідчених топ-менеджерів у сфері споживчого рітейлу в Україні не є публічною фігурою.

Олег Мерченко, «Пакко» якого має мільярдні обороти в рік, цілком зайнятий роботою і не любить вставати перед камерами і спілкуватися з пресою.

За роки діяльності в налагодженні роботи найпопулярніших супермаркетів, Мерченко лише кілька разів давав коментарі з приводу питань розвитку рітейлу в нашій країні.

Олег Мерченко народився в 1973 році.

Сім'я

Про особисте життя Олега Мерченка, біографія якого недоступна у відкритих джерелах, майже нічого не відомо.

Згідно з інформацією джерел, один з глав супермаркетів «Пакко» та «Вопак» належить до плеяди людей, які зробили себе самі.

Існує інформація, що в даний момент Мерченко перебуває у шлюбі і має дітей.

Освіта

Даних про освіту Олега Мерченка - не знайдено. Згідно з інформацією його підлеглих, заступник голови наглядової ради, звісно, має диплом про вищу освіту. Однак, в офіційних джерелах Мерченко не звітує про деталі своєї освіти і не розкриває іншу інформацію про приватне або робоче життя.

Кар'єра і бізнес

Історія мережі «Пакко» і супермаркетів «Вопак» почалася ще в 1996 році. Тоді на території Західної України почало працювати підприємство «Волиньпак».

Мережа магазинів товарів широкого споживання неухильно росла і змінювалася, в чому безпосередню участь брав і Мерченка. Торгова компанія «Пакко Холдинг» з'явилася в 2007 році на базі однойменної корпорації, заснованої ще в 2003 році.

Відзначимо, що супермаркети мережі «Пакко» та «Вопак» більше відомі жителям Західної і Центральної України. Сьогодні магазини, керовані Мерченком знаходяться практично в кожному районі будь-якого більш-менш великого міста регіону.

Плани щодо розширення Мережі на Схід і Південь країни були зірвані після трагічних подій 2014 року. Однак, Олег Мерченко, супермаркети якого не тільки вижили, а й наростили оборот, зумів зорієнтуватися в нових умовах.

Сьогодні «Пакко Холдинг» має чотирнадцять оптових баз лише на території Західної України. Мерченко також управляє мережею магазинів під брендом «Вопак», кількість яких уже наближається до сотні. Загальний обсяг продажів супермаркетів давно перевищує мільярд гривень на рік, а загальний прибуток обчислюється десятками мільйонів.

У період з 2015 по 2019 року маркети «Вопак» і «Пакко» значно наростили обсяги продажів. В Україну почали масово їздити за покупками поляки і угорці, що озолотило Олега Мерченка і партнерів.

Лише на початку 2016 року обсяги продажів зросли на 20-40% завдяки гостям з ЄС. Про це Мерченко заявив особисто під час одного зі своїх рідкісних спілкувань з представниками ЗМІ.

Генеральний директор «Пакко» та «Вопака» розповідав, що жителі сусідніх країн брали в його магазинах десятки кілограмів і сотні літрів різної продукції, в основному тютюну і алкоголю, які значно дешевші в Україні, ніж в ЄС.

Сьогодні «Пакко» і Мерченко, «базою» яких до сих пір є Луцьк (Волинська область) почали наступ на інші регіони нашої країни. 2018 рік відзначився стартом продажу франшизи на супермаркети під брендом «Вопак».

Олег Мерченко, супермаркети якого відомі мільйони клієнтів планує відкрити понад 10 нових торгових точок по новому формату.

Управлінням т розширенням буде займатися не багаторічний менеджер Мерченка, а новий генеральний директор Сергій Дружук, який планує почати експансію «Вопака» на столичний регіон.

Компромат і чутки

Найбільший рітейлер Західної України належить кіпрській компанії "Сі Бі Рітейл Івестментс Паблік Лімітед". Підприємство, по суті, зареєстровано в офшорній зоні, а його власники не платять податки в Україні.

Відзначимо, що згідно з офіційними даними генеральним директором «Пакко Холдинг» був саме Олег Мерченко, а головою наглядової ради - Володимир Микулич. Крім того, Олег Мерченко названий заступником Микулича в раді директорів продуктового гіганта.

Самі бізнесмени не коментували обставини оформлення свого бізнесу на Кіпрі.

Гучний скандал навколо «Пакко Холдинг» виник у 2018 році. Тоді після трагедії в кемеровському торговому центрі «Зимова вишня» в українських молах почалися масштабні перевірки. Стало відомо, що сотні вітчизняних ТЦ також були побудовані з порушенням вимог безпеки і працюють, наражаючи на небезпеку своїх клієнтів.

Серед закладів, що підлягають закриттю, виявилися і маркети «Пакко Груп»: супермаркет Вопак в Ковелі.

Тоді Олег Мерченко не прокоментував дані звинувачення, а сам скандал з вимогами закрити небезпечні ТЦ був «спущений на гальмах».

«Пакко Груп» і її менеджмент звинувачували в завищенні цін на продукти. Офіційні претензії Мерченко і партнерам були пред'явлені в 2015 році Антимонопольним комітетом України.

Втім, скандал навколо супермаркетів «Вопак», оптових баз «Пакко» та інших великих рітейлерів, за традицією, закінчився нічим.

Окремої згадки вартий імідж мереж «Вопак» і «Пакко» серед клієнтів. У мережі можна зустріти безліч скарг на магазини і їх співробітників. Персонал називають хамовитим, інтер'єр - «колгоспним», ціни - завищеними, а асортимент - убогим.

Декларація

Олег Мерченко ніколи не розкривав інформації про свої доходи. Однак, на думку експертів, його статки перевищують суму в 10 мільйонів доларів. Йому також належать об'єкти елітної нерухомості, авто і предмети розкоші.