MY.UAРейтинги
Олександр Давтян
2330

Олександр Давтян

Давтян Олександр Саркісович: харківський бізнесмен та депутат, таємний прихильник Кернеса, а також не найбільший любитель преси

Давтян Олександр Саркісович - один з найвідоміших харківських підприємців, голова інвесткомпанії "ДАД", який має бізнес у Росії та підіграє одіозному меру Харкова.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Олександр Саркісович Давтян народився 8 червня 1952 року у місті Харків.

Освіта

Олександр два роки (1971-1973) провів у лавах радянської армії. Давтян за освітою економіст. Диплом отримав у 2001 році у національному університеті імені В.Н. Каразіна.

Сім'я

Харківський бізнесмен одружений. Обраницю звати Інеса. Їй належить частка в бізнесі чоловіка: ТОВ "Фірма Давтян та Ко" (2,7%), ТОВ "Давтян та Компанія" (40%), ТОВ "Туристична компанія ДІК Тур" (70%), ТОВ "Харків Тур" (50%), ТОВ "Охоронне агентство" Булат "(57%).

У Олександра та Інеси двоє дітей: Карина (1978) та Дмитро (1985).

Донька - віцепрезидент інвестиційної групи ДАД, президент ТРК "Сімон" та благодійного фонду "Заповіт", директор салону краси "Континент". З 2010 по 2015 рік була депутатом міської ради Харкова.

Син з 2017 по вересень 2019 року обіймав посаду заступника київського міського голови. Дмитро відповідав за транспортні питання.

Кар'єра

У віці п'ятнадцяти років Олександр Давтян пішов працювати на інструментальний завод. Був помічником токаря. Потім протягом двох років (1969-1971) Давтян трудився кіномеханіком у кіноконцертному залі "Україна", був співробітником парку Горького.

Після демобілізації у 1973 році Олександр влаштувався учнем робочого у "Культпромпіротехнік". У 1992 році обіймав посаду заступника генерального директора цього підприємства. Починаючи з 1986 року Олександр Давтян паралельно з роботою піротехніком займався торгівлею будматеріалами.

У 1992 році Давтян став засновником та керівником акціонерного товариства "Давтян та Ко", яку очолював протягом сіми років. У 2000 році Олександр заснував благодійний фонд, який назвав на честь свого батька. Протягом п'яти років (2006-2011) бізнесмен був почесним консулом Австрії у Харкові.

У 2014 році Олександр очолив ТОВ "Інвестиційна група "ДАД". Основними активами є:

  • готельний бізнес (АТ "Готель Харків", готель "Палас", готель "Інтернаціональ");
  • компанія «Континент груп» (ресторанний бізнес, салони краси, будівельний бізнес ("Континент-Буд"), виробництво будматеріалів, продаж нерухомості, а також торгівля паливно-мастильними матеріалами ("Континент-АЗС");
  • фірма "Піротекс"; 
  • медіа-група «Об'єктив» (ТРК та рекламне агентство "Simon", інтернет-портал "Об'єктив").

Олександр Давтян також володіє готелем у Австрії, а також частиною великого будівельного бізнесу у Росії. Він є одним із співзасновників футбольного клубу "Металіст-1925".

З кінця 1990-х років підприємець зайнявся суспільно-політичною діяльністю.

Олександр Давтян чотири рази балотувався (1998, 2002, 2012 та 2014 року) до Верховної Ради. До парламенту він намагався пройти з різними політичними силами: з Блоком "Партія праці та Ліберальна партія - Разом", "Народний рух", БЮТ та БПП.

З 2009 по 2012 рік Давтян був керівником обласного партійного осередку "Фронт Змін". У 2015 році був уже на чолі міського осередку БПП-Солідарність. Підприємець боровся за депутатський мандат, як за списками, так й по мажоритарному округу. Однак стати народним депутатом йому жодного разу не вдалося.

Краще було з виборами до органів місцевого самоврядування. У 2010 році Олександр за списками партії "Фронт змін" став депутатом Харківської обласної ради. Два рази (2002 та 2015) він обирався депутатом міської ради. З 2006 по 2010 рік президент інвестгрупи "ДАД" був членом виконавчого комітету Харьківради.

У 2015 році Давтян балотувався першим номером у списку Блоку Петра Порошенка. У міській раді підприємець та депутат до 2019 року був головою фракції "Солідарність", після парламентських виборів та розформування цієї фракції, він очолив нову, під назвою "Центр".

Давтян - член постійної комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

У 2015 році Олександр брав участь у виборах харківського міського голови. Однак з результатом 4,5% Давтян опинився тільки п'ятим.

Компромат

У 1999 році, коли в Україні відбувалися чергові вибори президента, Олександр Давтян підтримував кандидатуру Євгена Марчука, за що після перемоги Леоніда Кучми поплатився. Наступний рік був настільки складним, що бізнесмен навіть думав покинути Україну. За словами підприємця, протягом 2000 року міліція провела близько 200 перевірок бізнесу Давтяна, часто без попередження вламувалася в офіси, вилучаючи усю документацію.

В результаті силовики "підім'яли під себе" мережу його автозаправок. Спочатку бізнесмен намагався чинити опір, але потім опустив руки. Олександр каже, що прізвище Кучма досі чути не може.

У 2015 році Олександр Давтян - голова Харківської міської організації «Блок Петра Порошенка «Солідарність», був висунутий кандидатом на посаду міського голови Харкова від БПП. У той самий час, як відзначають ЗМІ, президент інвесткомпанії "ДАД" раніше успішно співпрацював та підтримував своїх політичних опонентів.

"У 2006 році Давтян підтримав Михайла Добкіна як кандидата на посаду Харківського міського голови, а на виборах 2010 року - нинішнього мера міста Геннадія Кернеса".

Політолог Андрій Єременко з цього приводу заявив, що "Солідарність" відкрито підіграє чинному меру Харкова Геннадію Кернесу висуненням Олександра Давтяна на посаду міського голови.

У 2015 році ЗМІ згадали скандальну історію 2008 року, у якій відзначився харківський мільйонер. Тоді Давтяна називали організатором побиття журналістів видання "Інформбюро". В результаті конфлікту представників преси з охоронцями Давтяна, журналісти втратили дорогу відеокамеру.

За словами кореспондентів, у дворі готелю, який належить бізнесменові, вони побачили будівництво та почали знімати. Помітивши телевізійників, зі свого офісу у готелі вибіг Олександр Давтян з десятком охоронців.

Він почав кричати та силою відібрав у оператора камеру. Коли журналісти спробували щось сказати на свій захист та повернути камеру, охоронці з кулаками накинулися на оператора. Після приїзду міліції, підприємець заявив, що на нього напали телевізійники, які були без камери. Як саме це сталося, він пояснити не зміг. У підсумку, мільйонер не був покараним, а журналісти втратили дорогу техніку.

"Відзначився" й син Олександра - Дмитро Давтян. Журналісти повідомляли, що Давтян-молодший під час перебування на посаді заступника мера Києва, лобіював призначення на керівні посади своїх ставлеників.

"Говорили, що призначення Олександра Німаса на посаду в.о. директора КП «Київтранспарксервіс» - наслідок лобістських зусиль заступника голови КМДА Дмитра Давтяна. Мовляв, вони потоваришували, коли Німас працював заступником запорізького губернатора, а Давтян був першим заступником".

"Результат призначення Німаса не змусив себе довго чекати: автомобілі киян продовжить евакуювати фірма-«прокладка» за завищеним у три рази тарифу.

Конкурс на нового перевізника для евакуації тимчасово вилучених київською поліцією автомобілів не відбувся, тому що на нього не прийшов жоден учасник. Скоріш за все, учасників конкурсу не було через те, що про його проведення було важко дізнатись. Тому гроші з власників столичних автомобілів та далі буде збирати фірма- «прокладка» "Вейп Естейр".

Декларація

У березні 2019 року Олександра Давтян опублікував електронну декларацію за минулий рік.

Депутат Харківської міської ради разом з дружиною та дочкою володіє одинадцятьма земельними ділянками, чотирма житловими будинками, чотирма будинками (ще один у Києві він орендує), п'ятьма нежитловими приміщеннями та одним гаражем. Вся задекларована нерухомість бізнесмена знаходиться у Харкові.

З цінного рухомого майна Олександр задекларував понад 180 картин, антикварні вироби (ікони, кам'яні годинники, бронзові скульптури, канделябр, статуетка Наполеона ХІХ століття, колекції фігур, старовинні вази), колекції спиртних напоїв (вин - 325 пляшок, коньяків - 120, віскі - 50), одинадцять наручних годинників, дорогий одяг (шуба) та аксесуари (жіночі сумочки), меблі (кухонні, вітальні та спальні гарнітури у кількості п'яти штук), а також ювелірні вироби (кільця, сережки, намисто, браслети, кулон).

Автомобільний парк Давтяна складається з чотирьох машин: по дві Land Rover та Mercedes-Benz. Бізнесмен є кінцевим бенефіціаром у п'ятнадцяти компаніях.

За минулий рік депутат та підприємець заробив 12,4 мільйона гривень. На банківських рахунках Давтян зберігає 107,9 тисячі гривень, 8,7 тисячі євро та 2,7 тисячі доларів.

Готівковими коштами він задекларував 1,49 мільйона доларів, 3,1 мільйона євро та 11,6 мільйона гривень. У Інеси Давтян "готівкою" є 2,3 мільйона євро, сто тисяч доларів, 1,9 мільйона гривень, 50 тисяч швейцарських франків та 20 тисяч британських фунтів стерлінгів.

Олександр Давтян - один з найбільш щедрих кредиторів. "Треті особи заборгували йому разом з дружиною 12,5 млн доларів, або понад 350 млн грн в національній валюті".

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

Упоминания персоны
"Король контрабанди", ексчиновники та помічниця депутата: ТСН знайшла VIP-біженців на Лазуровому узбережжі
TSN
2023-08-21T18:21:14Z
"Коля Харківський сказав: "Моя куртка коштує дорожче, ніж уся ваша родина" - адвокат Ігор Черняк
Gazeta UA
2021-11-11T04:33:18Z
Громадськість Харкова обіцяє не дати 16-річному «мажору» уникнути покарання за ДТП
ГЛАВКОМ
2021-11-05T06:18:11Z
Харків'яни об'єдналися, щоб не дати 16-річному "мажору" уникнути покарання за ДТП
UNIAN NET
2021-11-04T21:57:30Z
"Бюджет необмежений": бізнесмени об'єдналися проти водія-"мажора" Харківського
Gazeta UA
2021-10-29T10:51:19Z
«Бюджет необмежений»: бізнесмени взяли під крило постраждалих у ДТП в Харкові
ГЛАВКОМ
2021-10-29T07:48:17Z
ДТП з Infiniti в Харкові: десятки адвокатів зголосилися захищати потерпілих
TSN
2021-10-29T06:48:13Z
«Перевзулися». Фракція «Європейська солідарність» в Харківській міськраді припинила існування
ГЛАВКОМ
2019-07-25T12:18:29Z
Показать еще