MY.UAРейтинги
Олександр Лобановський
3589

Олександр Лобановський

Лобановський Олександр Ігорьович: "класний" підприємець та депутат міськради Харкова, який засвітився у “корпоративній схемі”

Лобановський Олександр Ігорьович - фармацевт, який став депутатом Харківради, власником мережі супермаркетів "Клас" та великої земельної ділянки у лісопарковій зоні, яка дісталася йому безкоштовно.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Олександр Ігорьович Лобановський народився 11 квітня 1966 року у місті Харків.

Освіта

Олександр після закінчення харківської школи № 1 у 1983 році, вступив до фармацевтичного інституту. Через рік Лобановський був призваний до лав радянської армії. У 1986 році Олександр демобілізувався та продовжив вчитися на фармацевта (закінчив у 1989 році).

Сім'я

Олександр Лобановський перебуває у шлюбі. Дружина - Ольга Мерцалова. Вона лікар за освітою. Доктор медичних наук, професор кафедри акушерства та гінекології №1 Харківського національного медичного університету. Крім того, їй належить невелика (5%) частка у ТОВ "Укр Трейд". У Олександра та Ольги є одна донька.

Кар'єра

Ще студентом Лобановський почав працювати. У 1988 році він влаштувався у лабораторію синтезу цукрознижувальних речовин в ХНІІЕіХГ (нині «Інститут проблем ендокринної патології ім. Данилевського АМН України»).

Через рік, отримавши диплом фармацевта, Олександр почав працювати за фахом в аптеці № 315. Крім того, він займався дослідницькою діяльністю у лабораторії функціональної діагностики ХНІІНіП (нині Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України).

Зі здобуттям Україною незалежності Олександр Лобановський вирішив змінити професійну діяльність. Попрацювавши кілька місяців у 1991 році молодшим науковим співробітником в інституті неврології та психіатрії, він став підприємцем.

Лобановський заснував науково-виробничий кооператив з багатофункціональної діагностики та торгово-закупівельної діяльності. Пізніше кооператив став компанією «Укр-Трейд». До сих пір Олександр є її генеральним директором.

Спершу бізнес Лобановського розвивався у напрямку багатофункціональної медичної діагностики, а на початку "нульових" переформатувався у рітейлінг.

У 2001 році Олександр відкрив свій перший супермаркет під назвою "Клас". На даний момент у Харкові функціонує тринадцять супермаркетів, шість з яких - повноцінні торгово-розважальні центри.

Олександр Лобановський має частку у двадцяти та є кінцевим бенефіціаром у дев'ятнадцяти компаніях. Сфера діяльності: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, купівля та продаж власного нерухомого майна.

Крім України, компанії Лобановського знаходяться на Британських Віргінських островах та у Словаччині.

У сьомому скликанні Верховної Ради (2012-2014) підприємець був помічником народного депутата Анатолія Денисенко з Партії регіонів.

У 2015 році Лобановський став депутатом Харківської міськради від партії "Відродження" (38 округ, Слобідський район). Олександр входить до складу депутатської фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам». Крім того, депутат є заступником голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.

Компромат

Як повідомляють ЗМІ, "наприкінці 2015 року відбулася спроба обшуку будинку Олександра Лобановського за його відсутністю з боку представників прокуратури. Ситуація переросла у конфлікт, учасником якого став товариш та однопартієць депутат Анатолій Денисенко". Останній за допомогою групи людей спробував заблокувати виїзд співробітників прокуратури з двору будинку своїми автомобілями.

Правоохоронці пояснили, що "обшук проводять за санкцією одного зі столичних судів. Всі слідчі дії відбувалися законно. Однак за яким конкретно кримінальним виробництвом здійснювався обшук, представник Генпрокуратури повідомити відмовився".

На думку Денисенко причиною обшуків стала "кримінальна справа про розслідування резонансних подій на Майдані". Хоча, за словами нардепа, його друг ніякого відношення не тільки до Майдану, а й до самого Києва не має. Подальший розгляд пройшов у суді та продовження не мав.

У 2016 році з'явилася інформація у пресі про те, що "Лобановський володіє особняком на території харківського Лісопарку. При цьому земля, на якій стоїть будинок, була передана у приватну власність депутатами Харківської міськради абсолютно безкоштовно, а будинок звели без дозволу та узаконили будівництво через суд".

Безкоштовно бізнесмен отримав "майже 1,5 га для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови по вул. Батумська, 8 по так званій «кооперативній схемі», у якій були замішані перші особи харківської влади.

Цікаво, що після того, як інформація з'явилася в інтернеті, Лобановський намагався «мочити» ЗМІ. Так Служба Google повідомила журналістам одного з видань про те, що "їх стаття про отримання Лобановським ділянки землі, видалена з пошуку за, нібито, "порушення авторських прав".

При тому, що вона була репостом статті іншого сайту, на який було гіперпосилання у кінці тексту. Тобто жодним чином стаття не могла порушувати авторські права. Тому видання припустило, що замовником бана їх статті став сам фігурант.

Декларація

Згідно з даними «Forbes-Україна» в 2014 році статки Лобановського оцінювалося у сорок мільйонів доларів. З такою сумою підприємець виявився сьомим у списку найбагатших жителів міста Харків.

У березні 2019 року Олександр Лобановський опублікував свою електронну декларацію за минулий рік.

Підприємець, а також його дружина володіють сімома земельними ділянками, чотирма житловими будинками, чотирма нежитловими приміщеннями, трьома квартирами, надвірними будівлями та навіть під'їзною залізничною колією.

Також Олександр задекларував домашній кінотеатр, тренажери, домашні меблі, кліматичні обладнання, сантехніку, освітлювальні прилади, а також ковані ворота.

Крім того, він має у своєму розпорядженні кілька комплектів ювелірних виробів, а також наручні годинники швейцарського виробництва у кількості трьох штук. Бізнесмен має колекцією вин, яка складається з 143-х пляшок.

Лобановський пересувається на автомобілі Mercedes-Benz S 500 4Matic 2014 року випуску. Вартість машини понад два мільйони гривень. Ользі Мерцаловій належать два Lexus Lx 570 та одна Toyota Camry. Олександр володіє акціями ТОВ "Укр-Трейд", ТОВ "Виал-маркет" та Amestix Holding LTD.

Сукупний дохід депутата Харківради у 2018 році склав 26,9 мільйона гривень. Ольга Мерцалова заробила минулого року майже півтора мільйона гривень.

На банківських рахунках депутат зберігає 3,6 тисячі гривень, 19 тисяч євро та дев'ять доларів. У дружини - 7,3 тисячі доларів, 72 тисячі гривень та чотири євро. Готівковими коштами Лобановський задекларував 36,3 мільйона гривень, 14,4 тисячі євро та майже 12 тисяч доларів.

Посилання

Офіційна сторінка в Фейсбук

Відео

https://vid6.tsn.ua/2015/12/05/8ff0899523cc893b9ff951f454d039ad3792b020-2.mp4

Упоминания персоны
"Катастрофа! - З цього складу один Миколенко тягне на "Динамо": українська преса про матч з "Лугано"
Gazeta UA
2019-12-13T10:12:26Z
"Ми побачили, що Хацкевич тут ні до чого" – огляд української преси після вильоту "Динамо"
Gazeta UA
2019-12-13T09:30:27Z
Показать еще