MY.UAРейтинги
Олександр Сочка
4986

Олександр Сочка

Олександр Сочка: небагатослівний депутат, який голосував за обмеження свободи слова

Олександр Сочка - один з багатьох колишніх журналістів, який голосує проти свободи слова.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Олександр Олександрович Сочка народився 19 лютого 1971 року в селі Білки в Закарпатській області.

Освіта

Диплом журналіста Олександр Сочка отримав в 1993 році у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Сім'я

Про родину Олександра Сочка інформації у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Після закінчення ВНЗ повернувся на Закарпаття, де працював за фахом в місцевих газетах "Срібна Земля" та "Фест".

Пізніше перебрався до столиці. Тут Олександр Сочка працював в прес-службі "Блоку Юлії Тимошенко".

На громадських засадах він був помічником народних депутатів. У четвертому скликанні Верховної Ради - Степана Хмари, в п'ятому - Віталія Чепиноги, в сьомому - Віталія Кравчука та Олександра Турчинова. У нинішнього секретаря РНБО Сочко трудився на платній основі.

Крім того, закарпатець також на громадських засадах з 2008 по 2010 рік був радником голови уряду Юлії Тимошенко.

Олександр Сочка три рази балотувався в український парламент. У 2007 році він йшов під сто сімдесят другим номером в списку "Блоку Юлії Тимошенко". Тоді його номер виявився непрохідним. Але через те, що кілька парламентаріїв вибули з парламенту, Олександр Сочка зміг зайняти місце в депутатському кріслі в травні 2008 року.

Народний обранець Олександр Сочка став членом комітету з питань соціальної політики та праці. Парламентарій увійшов до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Чорногорією, Грузією, Ізраїлем, Фінляндією, Італією та Польщею.

За період з травня 2008 по грудень 2012 року Олександр Сочка зробив три депутатські запити, став автором або співавтором тридцяти чотирьох законопроектів і три рази виступав на трибуні Верховної Ради.

У 2012 році Олександр Сочка знову балотувався з політичною силою Юлії Тимошенко - ВО "Батьківщина". Його сто восьмий номер знову виявився непрохідним. Однак на цей раз закарпатець увійти до складу народних депутатів не зміг.

Через два роки Олександр Сочка змінив партію і виявився в Народному фронті. З цією політичною силою він втретє пішов на вибори до Верховної Ради.

Його ім'я виявилося під номером п'ятдесят у списку і після виборів у листопаді 2014 року він вдруге став парламентарем. До виборів закарпатець був радником голови Верховної Ради Олександра Турчинова.

Сочка увійшов до складу комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Він став членом груп з міжпарламентських зв'язків з Австралією, Литвою, США, Ізраїлем, Норвегією, Словенією і Албанією.

Політик відвідав вісімдесят п'ять відсотків засідань Верховної Ради і дев'яносто чотири відсотки засідань комітету. Олександр Сочка зробив десять депутатських запитів, став одним з авторів двадцяти чотирьох законопроектів. А ось виступив у стінах парламенту народний обранець всього раз. 24 березня 2017 року під час Години запитань до уряду Сочка попросив передати слово іншому парламентарію.

Компромат

У 2007 році фотокореспондент газети "Сегодня" Олександр Лесик сфотографував, як після мітингу Юлії Тимошенко в Одесі, партійні прапори складають в карету швидкої допомоги. Після цього до журналіста підійшов чоловік спортивної зовнішності і наказав йому стерти знімки. Лесик відмовився. Тоді невідомий відібрав у нього фотоапарат, а його побив.

Представники газети вимагали від "Блоку Юлії Тимошенко" вибачень. Однак голова прес-служби партії Олександр Сочка заявив, що інцидент з Лесиком - провокація з боку політичних опонентів.

Один раз "народнофронтівець" попався на кнопкодавстві. Під час "бюджетної ночі" 28 грудня 2017 року Олександра Сочка проголосував не тільки за себе, але і за свого сусіда під час голосування за законопроект №1557.

Олександр Сочка голосував за законопроекти №6688 і №9157, які передбачають обмеження прав свободи слова в інтернеті і на телебаченні.

У 2017 році парламентарій запропонував усім народним депутатам під час відкриття чергової сесії Верховної Ради виконувати пісню групи ТІК - "Олені". Таким чином він відреагував на законопроект №6722, який передбачав виконання молитви "Отче наш" відразу після відкриття пленарних засідань.

Декларація

11 березня 2019 року народний депутат подав електронну декларацію за 2018 рік. У Олександра Сочка у власності є три квартири в Києві.

У селі Літки на Київщині у парламентарія є земельна ділянка в тисячу квадратних метрів. З 2008 року Олександр Сочка пересувається на BMW 318i. Тоді автомобіль обійшовся йому у двісті п'ятдесят п'ять тисяч гривень.

Зарплата народного обранця за 2018 рік склала чотириста сім тисяч гривень. Ще чотириста двадцять дві тисячі політик отримав в якості відшкодування витрат на виконання депутатських повноважень.

Дохід від відчуження рухомого майна - двісті тридцять дві тисячі гривень. Відсотки по банківських вкладах склали майже тринадцять тисяч гривень.

На банківських рахунках у політика зберігається півтори тисячі доларів і двісті сімдесят вісім тисяч гривень. Готівковими коштами Олександр Сочка задекларував дев'яносто тисяч гривень, двадцять сім тисяч доларів і тисячу євро.

Відео

Упоминания персоны
Проаналізував результати реформ і відзначив подальші напрямки: реакція на пресконференцію Зеленського
TSN
2021-05-20T16:33:03Z
Суд продовжив арешт Пашинського
ГЛАВКОМ
2019-11-29T11:48:20Z
Парубій, Турчинов та ще дев’ятеро осіб вирішили взяти Пашинського на поруки
ГЛАВКОМ
2019-10-17T13:45:26Z
Парубій та Турчинов вирішили взяти Пашинського на поруки
UNN
2019-10-17T13:12:49Z
Парубій і Турчинов хочуть узяти Пашинського на поруки
Gazeta UA
2019-10-17T12:51:22Z
Парубій і Турчинов хочуть узяти Пашинського на поруки
Gazeta UA
2019-10-17T12:27:46Z
Показать еще