MY.UAРейтинги
Олексій Гончарук
2247

Олексій Гончарук

Гончарук Олексій Валерійович: колишній прем’єр-міністр України

Гончарук Олексій Валерійович — український громадсько-політичний діяч, колишній прем’єр-міністр та заступник керівника Офісу Президента, юрист. Наразі співпрацює з американськими колегами у напрямку розвитку української демократії.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Олексій Гончарук зараз
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Олексій Гончарук народився 7 липня 1984 року в місті Жмеринка Вінницької області.

Сім'я

Олексій Гончарук не афішує своїх родинних зв'язків. У своїй останній декларації, як і в попередніх, він не відобразив інформацію про дружину і дітей. Однак, як повідомляє сайт "Zik", у нового прем'єр-міністра є дружина, яку звуть Віра. Від шлюбу з нею у Олексія є дочка Марія.

Освіта

Після закінчення середньої школи у рідному місті, Олексій Гончарук перебрався до Києва. Тут він отримав диплом юриста в Інституті права ім. князя Володимира Великого Міжрегіональної Академії Управління Персоналом. Пізніше закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.

Олексій Гончарук також проходив навчання у Києво-Могилянській бізнес-школі, Українській школі політичних студій та Інституті Аспена.

Олексій Гончарук захистив дисертацію і отримав звання доктора філософії в галузі права.

Кар'єра

Олексій Гончарук працювати почав ще студентом. Він влаштувався молодшим юристом на Городнянському заводі продтоварів. Першу серйозну посаду отримав у київській компанії PRIOR-Invest. Через деякий час він очолив юридичний відділ.

Але надовго на посаді не затримався. У грудні 2007 року Гончарук отримав адвокатське свідоцтво, а в 2008 році, через пів року після призначення, пішов з організації. 

Деякі джерела пов'язують його звільнення зі скандалом, який трапився в кінці того року. У 2009 році почалися серйозні розгляди з приводу продажу землі в селищі Коцюбинське.

У PRIOR-Invest Олексій Гончарук отримав чимало грошей і навичок. Адже вже через два роки він став арбітражним керівником, засновником і керівним партнером юридичної компанії «Constructive Lawyers». Її основна спеціалізація - інвестування та фінансування будівництва нерухомості. У 2009 році він став головою організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам».

Після цього Олексій Гончарук став генеральним директором ТОВ «Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія», а ще пізніше — головою третейського суду при ВГО «Союз інвесторів України». З вересня 2015 по 2019 рік очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO).

Олексій Гончарук пішов у велику політику у 2014 році. Незадовго до позачергових парламентських виборів він разом з двома десятками однодумців створив партію «Сила людей», головою якої став Олександр Солонтай. 

Політсила брала участь у виборах до Верховної Ради VIII скликання. Однак їй віддали свої голоси всього 0.11% виборців. З чуток, керівництво партії планувало співпрацювати з «Самопоміччю» Андрія Садового, але сторони не змогли домовитися.

На початку 2018 року Олексій Гончарук покинув «Силу людей» і через кілька місяців запустив новий проєкт під назвою «Люди важливі». Його новими соратниками стали перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів, директор Global Office Оксана Нечипоренко, депутат Київради і ресторатор Сергій Гусовський.

Але масової підтримки засновники не отримали. Тому на дострокових виборах до Верховної Ради частина членів балотувалися від «Голосу» і «Слуги народу». Двоє співробітників Гончарука з BRDO потрапили до прохідної частини списку «Слуги»: експерт IT-ринку і ринку мобільного зв'язку Олександр Кубрак (№ 30) і експерт по місцевому управлінню Віталій Безгін (№ 75).

До свого призначення на посаду Заступника голови Офісу президента України Олексій Гончарук встиг ще попрацювати позаштатним радником ексміністра екології та природних ресурсів. Крім того, був радником першого віцепрем'єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

У 2019 році Володимир Зеленський запросив Олексія Гончарука в свою Адміністрацію Президента, яку незабаром перейменували в Офіс. Призначений заступником голови, він відповідав за блок економічного розвитку і продовження реформ.

21 червня Олексія Гончарука призначили членом Національної інвестиційної ради України та Національної ради з питань антикорупційної політики — дорадчих органів при Президентові України.

29 серпня, на першому своєму засіданні Верховна Рада дев'ятого скликання підтримала призначення Олексія Гончарука на посаду глави уряду. За його кандидатуру проголосували 290 народних депутатів.

17 січня 2020 року він подав у відставку, пояснивши це тим, що є сумніви в повазі та довірі до президента. Зеленський не підписав заяву, хоча за законодавством приймати відставку Прем'єр-міністра України президент не має права, а тільки Верховна Рада. На позачерговому засіданні Верховної Ради України 4 березня парламентарі звільнили з посади прем'єр-міністра Олексія Гончарука. За рішення проголосували 353 народних депутата.

Олексій Гончарук зараз

Після того, як Олексій Гончарук залишив прем’єрське крісло, він заявив, що з політики йти не збирається. У 2020 році він став співробітником аналітичного центру “Євразія”, що входить у американську компанію “Атлантична рада”.

Крім цього, в одному із інтерв’ю Гончарук повідомив, що збирається деякий час провести у США. Там зі своєю командою він збирався розробити певний план дій, стратегію для України.

У 2021 році Гончарук разом із Майклом Макфолом — колишнім послом США в Росії, випустив колонку The Washington Post. Про це він написав у своєму Інстаграмі. “Найкраща відповідь на виклики Росії – це сильна демократична Україна. Саме цей підхід до зовнішньої політики США щодо України має стати мейстрімом, над чим я і працюю”, — зауважив колишній прем’єр.

Наприкінці 2021 року Олексій Гончарук висловив ідею проведення конференції “Демократія в Україні: 30 років після радянського колапсу” в Стенфорді. Його американські колеги доєдналися до заходу. Зараз Гончарук активно працює з американцями в напрямку розвитку української демократії.

Компромат

Скандальна ситуація трапилася з компанією, з якої вчасно втік Гончарук. Prior Invest за словами деяких ЗМІ, займалася незаконним продажем землі під Києвом.

Тоді все почалося з селища Коцюбинське. Наприкінці 2008 року там незаконно було прийнято рішення передати в особисте розпорядження громадянина України ділянку, на якій знаходився ліс першої категорії.

Звичайно, відразу ж після цього землю там почали розпродавати по досить-таки низькими цінами. Фото і посилання на оголошення не залишилося, але якщо вірити джерелам, воно було записане: «Терміновий продаж земельних ділянок в смт. Коцюбинське. Поруч є ліс, озеро. Посередником продажу земель виступає фірма Prior Invest».

Насправді ліс, про який йдеться в оголошеннях, розташований не поруч, а безпосередньо на самій землі. Селищна рада своїм рішенням змінила статус лісу, і він став просто категорією зелених насаджень.

На звернення журналістів прокуратура міста Ірпеня подала в місцевий суд позов про скасування двох рішень сільради, а саме про самовільне розширення меж селища і про зміну статусу лісу на зелені насадження.

Прокурор міста Ірпеня визнав, що Коцюбинська селищна рада виділила землі, які не є територією селища. Межі селища були змінені незаконно, і своїм рішенням селищна рада порушила норми Земельного кодексу України, уточнив прокурор.

Поки головний скандал, пов'язаний з Гончаруком, - звільнення президентом Агії Загребельської, держуповноваженої Антимонопольного комітету (АМКУ). Вона активно боролася з великими монополіями, політиками і бізнесменами, які за ними стояли.

Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов стверджує, що за цим звільненням стоїть Гончарук. За даними Ніколова, рішення про звільнення Загребельської і ще кількох уповноважених з'явилося наприкінці червня — після зустрічі глави АМКУ Юрія Терентьєва з Гончаруком. Саме рішення прийняли з порушенням процедури - без подання прем'єра. Відкритим залишається питання, в чиїх конкретно інтересах це зробили: олігархів або ВП?

Гончарук, за словами анонімного джерела theБабеля, пояснював звільнення тим, що Агія — нібито креатура фігуранта багатьох журналістських розслідувань, депутата Сергія Пашинського. Як доказ заступник голови ОП приводив той факт, що під час Майдану Загребельська була адвокатом близької до Пашинського Тетяни Чорновол. 

Цю інформацію Гончарук вперше прокоментував theБабелю. Він каже, що до звільнення відношення не має, але за інформацією, якою володіє, вважає його правильним. Розвивати цю тему він відмовився: «Це питання вимагає комплексного пояснення логіки дій президента з приводу АМКУ». Уже після публікації тексту Гончарук заявив, що ніколи не говорив, ніби Загребельську звільнили через її можливі зв'язки з Пашинським, і ця версія — чутки.

Як повідомляли журналісти, Олексій Гончарук незадовго до зміни влади в 2019 році «дякував Порошенку і не розумів, хто такий Зеленський».

В інтерв'ю проєкту KRYM, записаному 22 квітня, тобто на наступний день після першого туру президентських виборів, Гончарук позитивно відгукувався про правління Петра Олексійовича.

«Не варто забувати, що при Порошенку — добре це чи погано — у нас не було практики друкування грошей для того, щоб закривати якісь дірки. І це досягнення... І це абсолютно точно ми можемо втратити, якщо адміністрація нового президента не зрозуміє, що регулятор повинен бути незалежним», - говорив він.

До досягнень п'ятого президента, він, крім того, зараховував безвіз з країнами ЄС і реформи енергоринку і судів.

Володимира Олександровича він у той час, як свідчать його слова, не розумів і не приймав.

«Ми не розуміємо, хто такий Зеленський, тому отпозиціонуватися до нього неймовірно складно... Якщо ти мені поясниш, хто такий Зеленський, я тобі скажу, як я до нього ставлюся», — не приховував Гончарук.

Ще одне джерело в «ЗеКоманді» говорило, що Гончарук на посаді прем'єра — це поганий знак для олігарха Ігоря Коломойського. Молодий заступник голови ОП до призначення працював радником першого віцепрем'єра Степана Кубіва, який у 2014 році кілька місяців очолював Нацбанк. І сам Гончарук, за словами джерела, «любить команду НБУ», з якою у Коломойського конфлікт через націоналізацію ПриватБанку.

У жовтні 2019 року Гончарук зізнався, що має диплом «недержавного зразка», що викликало кепкування в соцмережах.

13 жовтня 2019 року він відвідав концерт рок-гурту «Сокира Перуна», організований для ветеранів бойових дій на Донбасі. Цей візит, хоч і не був офіційним, викликав критику депутатів проросійської партії ОПЗЖ, а сам прем'єр згодом заявив, що хоча і був на концерті, але виступи гуртів «не слухав».

Плівки Гончарука

15 січня 2020 в інтернеті було поширено аудіозапис розмови начебто Гончарука, заступниці голови НБУ Катерини Рожкової та міністра фінансів Оксани Маркарової. Чиновники обговорювали пояснення зміцнення курсу гривні для президента Зеленського, а Гончарук заявив, що «Зеленський має дуже примітивне розуміння економічних процесів», а також визнав, що сам він — «профан в економіці». Цей інцидент спонукав «Слуг народу» обговорити питання можливої відставки уряду всередині фракції. Сам Гончарук назвав поширення запису медіа-атакою.

Поганий рейтинг Гончарука

У рейтингу прем’єр-міністрів з 2005 року чинний та попередній прем’єр-міністри Денис Шмигаль та Олексій Гончарук опинилися нижче, ніж Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Опитування провели в Київському міжнародному інституті соціології. Гончарук з 1% підтримки посів останнє місце в рейтингу прем’єр-міністрів з часів Помаранчевої революції. 

Декларація

У березні 2021 року Олексій Гончарук опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Прем'єр-міністр вказав дві квартири. Одна, площею сімдесят один квадратний метр знаходиться в Чернігові і належить родичу (можливо брату) глави кабінету міністрів — Олегу Валерійовичу Гончаруку.

У Києві Олексій Гончарук винаймає квартиру, площею сімдесят вісім "квадратів".

Глава уряду має автомобіль Jaguar X-Type 2007 року випуску. Гончарук придбав його в 2011 році. Ціну на машину він не вказав. У 2019 році Гончарук також придбав  TOYOTA LAND CRUISER 2004 року випуску (він вказав, що на той момент купив авто за 297 тисяч 730 гривень).

Дохід Олексія Гончарука за рік склав 322 тисячі 544 гривні. 

Колишній прем’єр вказав також свої заощадження: 152 тисячі 344 гривні, 24 тисячі 821 доллар, 6 тисяч 894 євро.

Посилання

Сторінка Олексія Гончарука в Фейсбук

Олексій Гончарук в Інстаграм

Профіль Олексія Гончарука в Твіттері

Відео

Упоминания персоны
Пакет допомоги США Україні на $60,8 млрд: посол розповіла, на що підуть гроші
GlavRed
2024-04-18T07:09:36Z
Зеленський надумав "порізати" міністерства: кому пора пакувати речі, та чи залишиться Шмигаль
Telegraf
2024-03-20T05:03:29Z
Почали менше розкрадати бюджет: Антон Нікулін — про кандидатуру на пост міністра, проєкт "Пліч-о-пліч" та зустріч із Зеленським
Чемпион
2024-03-19T16:30:33Z
Коли Україна може отримати гроші Центробанку РФ, чого бояться американці й чи зможе Європа захистити нас без США. Інтерв’ю з Пристайком
Обозреватель
2024-03-15T05:04:31Z
Насиковський, Стріхарський, Костржевський: хто очолує антирейтинг неблагодійних забудовників Києва
Народна правда
2024-02-10T08:54:42Z
Реформування ОПК: Укроборонпром корпоратизує ще 10 підприємств
UNIAN NET
2024-02-05T11:54:22Z
Укроборонпром корпоратизує ще 10 своїх підприємств
Ukrinform
2024-02-05T08:04:01Z
Український дрон Баба Яга: що відомо, які переваги та технічні характеристики
Факти ICTV
2024-01-31T15:27:47Z
Цінитель самокатів експрем’єр Гончарук отримав нову посаду і відразу пересів на Tesla
Украина Криминальная
2024-01-18T08:39:28Z
Цінитель самокатів експрем’єр Гончарук отримав нову посаду і відразу пересів на Tesla
ГЛАВКОМ
2024-01-18T06:18:10Z
Головою наглядової ради Укроборонпрому став Давід Ломджарія
Зеркало недели
2024-01-17T11:19:02Z
Наглядову раду Укроборонпрому очолив Давід Ломджарія
Ukrinform
2024-01-17T10:36:42Z
Наглядову раду "Української оборонної промисловості" очолив Давид Ломджарія
Комсомольская правда
2024-01-17T08:12:56Z
Мобілізація через лотерею․ Як це працює в США, чи підходить Україні і кого відправляють на фронт
24tv
2024-01-04T17:03:16Z
Уряд затвердив новий склад наглядової ради «Укроборонпрому»
ГЛАВКОМ
2023-12-29T19:57:12Z
Кабмін визначив новий склад наглядової ради Укроборонпрому
1News
2023-12-29T16:27:47Z
Кабмін призначив наглядову раду наступника концерну “Укроборонпром”: хто до неї увійшов
Зеркало недели
2023-12-29T16:04:04Z
Уряд затвердив склад наглядової ради Укроборонпрому
Ukrinform
2023-12-29T15:34:18Z
Українські "жучки" у кабінетах. Кого окрім Залужного ще прослуховували та як це завершилося
Telegraf
2023-12-18T16:45:28Z
Уряд воєнного часу. Як впорався зі своєю роботою Кабінет міністрів у 2023 році
Фокус
2023-12-18T10:48:30Z
«Слуги» переобрали Олену Шуляк головою партії
ГЛАВКОМ
2023-12-14T16:21:10Z
Як крадуть топ-посадовці
Украина Криминальная
2023-12-12T07:39:25Z
Чому державна комунікація мовчить про найголовніше?
Детектор М
2023-12-09T10:01:26Z
«Спільники». Вистава на 10 мільярдів колишнього голови Фонду держмайна Сенниченка
Зеркало недели
2023-12-08T15:01:05Z
Хто очолить «Слугу народу»? Олена Шуляк здає посаду
ГЛАВКОМ
2023-12-02T07:39:13Z
Смертоносна "Баба-яга": як дрон-бомбер ЗСУ спалив техніки окупантів на мільйони доларів
Telegraf
2023-11-11T14:33:26Z
Фонд державного майна України очолить керівник Рівненської ОВА Віталій Коваль
Комсомольская правда
2023-11-08T08:33:50Z
Цього тижня Верховна Рада планує звільнення: хто "на вихід"
UNIAN NET
2023-11-07T18:27:23Z
НААУ злочинно ігнорує темне минуле Олексія Шевчука та назначила його своїм спікером
UNIAN NET
2023-11-07T15:03:27Z
Очільником комітету НААУ став адвокат Олексій Шевчук: що про нього відомо
24tv
2023-11-07T14:51:15Z
Комітет НААУ очолив адвокат Олексій Шевчук зі скандальним минулим: що про нього відомо
Политека
2023-11-07T12:00:52Z
НААУ злочинно ігнорує темне минуле Олексія Шевчука та назначила його своїм спікером
Znaj.ua
2023-11-07T12:00:25Z
«Термінова телефонограма!» Вертикаль президента таки готується до виборів?
ГЛАВКОМ
2023-11-07T09:00:17Z
У київській школі благодійний ярмарок початкової школи збирав на допомогу для проєкту «Загін Метелики»
Khreschatyk
2023-11-01T18:42:20Z
Координатор «Великого будівництва» Юрій Голик продовжує навідувати Банкову після скандалу з дорожніми підрядами — Bihus.Info
Зеркало недели
2023-10-02T23:57:48Z
Уряд призначив нових заступників міністра оборони Умєрова: що про них відомо
Обозреватель
2023-09-27T17:28:02Z
Новий міністр оборони України отримав трьох заступників: що про них відомо
Telegraf
2023-09-27T16:21:24Z
У Дніпропетровській ОДА знову вирішили витратити на дороги мільярди гривень – «Наші гроші»
Зеркало недели
2023-09-24T12:10:03Z
Неефективність монобільшості: український досвід
Зеркало недели
2023-09-18T14:00:48Z
Вступ України до НАТО: експосол Чалий назвав три сценарії
ГЛАВКОМ
2023-08-28T11:24:10Z
Війна Росії проти України може призвести до світової війни. Прогноз ексміністра Гончарука
ГЛАВКОМ
2023-08-28T09:00:12Z
Шлях до НАТО, майбутнє Росії без Путіна: стартувала міжнародна конференція
ГЛАВКОМ
2023-08-28T08:00:13Z
Експертизи у справах «великого будівництва» продовжуються – директор НАБУ
Зеркало недели
2023-08-16T12:39:47Z
Як інститут Спартака Субботи пов'язаний зі «слугами народу», Столаром і Ткаченком
Детектор М
2023-08-13T20:09:32Z
Соціальний технолог Віктор Березенко консультував кількох міністрів, навчав «слуг», будував медіахолдинг Столара і відкрив світові Спартака Субботу. Велике інтервʼю
Детектор М
2023-08-13T07:48:37Z
«Велике крадівництво» на Дніпропетровщині: чи має перспективу справа про розкрадання на будівництві доріг
Зеркало недели
2023-07-25T14:33:46Z
Депутати дали 5 мільйонів: Спартака Суботу спіймали на "відбілюванні" проросійських депутатів
Znaj.ua
2023-07-06T18:36:23Z
Яке завтра, 7 липня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2023-07-06T06:06:10Z
Новий скандал Спартака Субботи: як він допомагав нардепам від ОПЗЖ та "Слуги народу"
Политека
2023-07-05T14:51:34Z
Показать еще