MY.UAРейтинги
Олена Кошарна
3218

Олена Кошарна

Олена Кошарна: канадка з українським корінням, яка будує інвестиційний бізнес в Україні

Вона є співзасновницею і гендиректором компанії Horizon Capital, яка займається інвестуванням в українські підприємства з високим рівнем потенціалу.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Переконання
6. Новини
7. Матеріальне становище

Біографія

Кошарна Олена народилася в 1969 році в Канаді. Хоча її рідною мовою є англійська, вона з дитинства вчила українську від батьків, бабусь і дідусів. 

У 23 роки Олена вперше приїхала в Україну зі своєю бабусею - в гості до родичів. Побачила Київ, відвідала інші міста країни. Познайомилася з різними людьми і "закохалася в них" за щирість і гостинність. Тоді й вирішила залишитися в Україні і будувати тут бізнес.

"Я пишаюся тим, що приєдналася до створення багатьох компаній в Україні. Тим, що була співзасновником найбільшої консалтингової компанії в країні. Ми створили 45 000 робочих місць. Ми шукаємо і знаходимо інвесторів, оскільки економічний розвиток України - це питання національної безпеки, майбутнього країни. Це моя місія, яку я виконую щодня", - розповіла в інтерв'ю для видання "Я зможу!" Олена Кошарна.

Освіта

Свого часу Кошарна вивчилася на бухгалтера, а також стала фахівцем в галузі ділового адміністрування, закінчивши канадську Школу бізнесу Айві.

Сім'я

Олена Кошарна народилася в Канаді, хоча її батьки - українці. Через роботу батька, сім'я часто переїжджала з міста в місто. Так, Олені кожні два роки доводилося міняти школу, заводити нових друзів. "Я думаю, що це мені допомогло, я мала такий досвід і взяла з нього краще", - згадує жінка.

У родині Олена була не єдиною дитиною. У неї є рідна сестра-близнюк Катерина. Вона пішла по стопах батька і стала інженером. А Олена з юних років мріяла почати свою справу.

За словами Олени Кошарної, її батьки дуже хотіли дівчинку і хлопчика. Можливо, тому у сестер різні характери: Катерина завжди поводилася більше як дівчинка, а Олена проявляла більш чоловічі риси: спокій, практичність, аналітичні здібності. Хоча сама ніколи не вважала, що якась робота підходить більше для жінок, а якась - для чоловіків.

Крім сестри і батьків, Олена Кошарна також має дуже близькі стосунки зі своєю бабусею, в честь якої вона і була названа. Про неї жінка розповідає з великою теплотою і повагою. Каже, що бабуся пережила багато труднощів (розкуркулення, голодомор, німецький полон, роботу на шахтах), але завжди зберігала оптимістичний настрій. "Вона знала всі мої секрети і завжди говорила: все пройде. Вона була дуже мудрою і ділилася своєю мудрістю зі мною", - згадує Олена.

Сьогодні у Олени Кошарної є своя сім'я. Разом з чоловіком вона виховала двох дітей (дочку і сина). 

Її чоловік - американець, але познайомилася вона з ним в Україні. Перша дитина народилася теж в Україні, а ось молодша - вже в Швейцарії. 

Попри те, що Олена в силу своєї діяльності багато працює, вона намагається знаходити час для своєї родини. Каже, що коли приїжджає додому, то залишає всі свої справи і відключає телефон.

Кар'єра

Професійна діяльність Олени Кошарної почалася в Канаді. Однак незабаром дівчина вперше відвідала Україну і вирішила залишитися тут, щоб будувати свій бізнес. Олена згадує, що спочатку було важко відірватися від родини, від роботи, від підтримки, які залишилися на Батьківщині.

"Найважче - це коли сім'я далеко, ти залишаєшся в іншій країні без фундаменту, без підтримки. Ти - як відірвана гілка! А велике дерево знаходиться в Канаді".

При цьому, Олена зуміла знайти в собі сили і енергію почати вже в Україні будувати кар'єру і відносини. Маючи хорошу освіту, лідерські якості та підприємницьке мислення, в 1998 році Кошарна заснувала фонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), отримавши посаду головного фінансового директора, а також стала співзасновником підприємства EBS, яке є провідною в країні консалтинговою компанією. Через 5 років жінка отримала посаду виконавчого віце-президента WNISEF.

У 2006 році Олена Кошарна разом з Наталією Яресько, Джеффрі Нілом і Марком Івашко заснувала інвестиційний фонд Horizon Capital. З 2014 року вона обіймає посаду головного виконавчого директора.

Horizon Capital є керівником компанії, яка інвестує в українські підприємства із середнім рівнем капіталізації та високим потенціалом прибутковості. На сьогодні під керівництвом Horizon Capital знаходиться 3 фонди - Emerging Europe Growth Fund II (EEGF), Emerging Europe Growth Fund (EEGF) і WNISEF. Їх загальний капітал становить близько 600 000 000 доларів. Крім того, що Кошарна є співзасновницею і главою Horizon Capital, вона також входить до ради директорів всіх партнерських фондів.

Крім бізнес-діяльності, Олена Кошарна є членом ради Конгресу українців Канади. Організація має 70-річну історію і є голосом понад мільйона канадців українського походження. Також Олена входить до Ради директорів і є віце-президентом Світового конгресу українців - громадської організації, яка представляє інтереси понад 20-ти тисяч українців по всьому світу.

Крім усього іншого, Кошарна стала співзасновником, а також - членом Ради директорів Києво-Могилянської бізнес-школи, яка допомагає українським підприємцям розвивати свій бізнес.

Це далеко не всі організації, в яких бере участь Олена. Вона веде насичене життя, не тільки розвиваючи свій бізнес, а й активно займаючись громадськими питаннями.

На відео ви можете з перших вуст почути історію однієї з найвпливовіших жінок України - Олени Кошарної.

http://ican.org.ua/olena-kosharna

Переконання

Головним у своїй роботі і житті Олена Кошарна вважає репутацію, а також чесність і відвертість у взаєминах. Все тому, що репутацію можна будувати все життя, а втратити - за 5 хвилин.

Також Олена прислухається до своєї інтуїції. Знання - це добре, вважає бізнесвумен, але також важливо прислухатися до свого внутрішнього голосу.

Ще жінка усвідомлює свою унікальність. Спілкуючись з різними людьми (чиновниками, бізнесменами, керівниками підприємств), вона бачить їх здивування і зацікавленість.

"Вони здивовані, що бачать жінку перед собою, та ще й жінку-канадку, для них це цікаво. Тобто я не кажу, що це використовую, але думаю, що, напевно, я трохи унікальна".

Молодим людям Олена Кошарна радить залишатися в Україні, щоб будувати цю країну. Адже майбутнє нашої держави - відповідальність наступного покоління. "Ви не просто прийшли в цей світ, щоб втрачати час. Я вам бажаю, щоб ви здійснили свою місію, щоб ви знали її, і люди вам допомагали", - говорить молодим людям Олена.

Новини

У лютому 2018 інтернет-видання InVenture опублікувало інформацію про те, що компанія Horizon Capital планує інвестувати в Україну від 100 до 200 мільйонів доларів протягом наступних 5 років. Про це заявила співзасновник і головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна.

В 2013-2014 роках Horizon Capital проходила складні часи, але все одно продовжує вкладати кошти в підприємства для розвитку українського бізнесу. У зв'язку з цим, в статутний капітал фонду планується залучення понад 30 компаній, повідомляють топ-менеджери компанії.

Український бізнес потрібно доповнювати прямими іноземними інвестиціями. На сьогодні обсяг вкладень іноземних компаній становить всього до 1,5 мільярда доларів на рік, каже Кошарна. 

Тому Horizon Capital планує залучити ще близько 5-6 мільярдів доларів від США, країн Європи, Близького Сходу і Азії, а також Індії та Китаю.

Найбільш популярною галуззю для інвестування в Україні сьогодні є сфера IT, зазначає Олена Кошарна.

А недавно, 14 листопада 2018, Олена Кошарна була запрошена в якості спікера на 5-й форум "Диригенти змін", повідомляється на сайті LIGA.net.

На заході обговорювалися актуальні питання, пов'язані змінами в Україні за останні роки. Запрошені були як політики, так і представники бізнесу. Однак ні прем'єр-міністр Володимир Гройсман, ні в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова на форум не з'явилися. Так, в обговоренні брали участь Юрій Косюк (власник агрокомпанії МХП), Андрій Пишний (глава правління Ощадбанку), а також Олена Кашарна (виконавчий директор інвестфонду Horizon Capital).

На питання про досягнення в країні Кошарна відповіла, що часто чує, як українці звинувачують у своїх нещастях всіх навколо (уряд, складні економічні умови і т.д.), не бажаючи брати відповідальність за своє життя. "Але я думаю, що успіх залежить від зусиль конкретної людини. Те, як пройде мій день, залежить від того, як я почну свій ранок. І ця формула може бути застосована до всіх сфер", - заявила Олена.

Також Кошарна помітила, що за 27 років, які вона живе в Україні, велику частину цього часу будь-яких істотних змін в Україні вона не бачила. При цьому, останні п'ять років в країні відбувається справжнє пробудження.

Про власні досягнення Олена Кошарна каже, що в 2015 році її компанія Horizon Capital інвестувала в Україну близько 600 мільйонів доларів. До 2020 року керівництво фонду планувало збільшити частку інвестицій до 1 мільярда доларів. "У цьому році півдороги ми вже пройшли - обсяг інвестицій склав 800 мільйонів доларів", - зазначила Олена.

Говорячи про завдання на майбутнє, Кошарна розповіла, що ключовою метою Horizon Capital на сьогодні є залучення в Україну протягом наступних 2-х років 200 мільйонів доларів інвестицій в підприємства, які працюють в сфері ІТ, промисловості та харчопромі та орієнтовані на експорт.

Матеріальне становище

Олена Кошарна, співзасновник і гендиректор найбільшого інвестиційного фонду України неодноразово входила в список найвпливовіших жінок України за версією видання "Фокус". Так, в 2016 році жінка зайняла 73 місце в рейтингу. У 2017-му бізнесвумен була трохи знижена в рейтингу, зайнявши 76 місце.

Упоминания персоны
В Україні названо найсильніших керівниць та засновниць бізнесу в умовах війни
UNIAN NET
2024-03-29T08:21:28Z
Зеленський подякував Horizon Capital за залучення $254 мільйонів для України
Ukrinform
2023-04-29T13:51:43Z
Вірять у перемогу України: Зеленський зустрівся з керівництвом та інвесторами Horizon Capital
Факти ICTV
2023-04-29T13:33:43Z
До України прибула делегація США з питань економічної допомоги
ГЛАВКОМ
2023-04-29T13:00:11Z
З бізнесменів – під арешт: як Україна няньчить іноземних інвесторів
ГЛАВКОМ
2021-12-08T13:09:16Z
Від супутників до домашнього інтернету
Корреспондент
2021-08-21T18:42:03Z
Президент СЕО Сlub Ukraine Сергій Гайдайчук: Інвестор досі боїться, що його бізнес в Україні можуть «віджати»
ГЛАВКОМ
2020-01-20T11:33:36Z
"Українська нація – незнищенна. Голодомор не зруйнував нашого прагнення державності й незалежності"
Gazeta UA
2019-11-28T17:54:27Z
Найближчі – в Австрії і Китаї: в Україні відкрили завод із переробки плазми крові
5 канал
2019-09-23T15:55:33Z
Уряд запускає фонд стартапів із початковим бюджетом у 400 млн грн
ГЛАВКОМ
2019-07-11T12:54:26Z
Назвали 100 найуспішніших жінок України
Gazeta UA
2019-03-07T08:27:28Z
Українка вперше очолила раду директорів Американської торговельної палати
UNN
2019-02-05T16:55:08Z
Показать еще