MY.UAРейтинги
Олена Ліховець
3606

Олена Ліховець

Олена Ліховець: лікар-гінеколог, яка керує міжнародною фармацевтичною компанію

Вона закінчила медичний університет, працювала акушером-гінекологом і при цьому якось умудрилася зайняти посаду гендиректора фармацевткомпанії GSK.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар'єра
  4. Новини
  5. Про компанію
  6. Про кризу
  7. Про закордонне інвестуванні
  8. Про реформи в сфері охорони здоров'я
  9. Про зміни в період кризи
  10. Про ведення іноземного бізнесу в українських умовах

Біографія

Олена Ліховець - жінка хоч і не публічна, але відома в колах фармацевтичного бізнесу. Вона є керівником компанії "ГлаксоСмітКляйн" (GSK) Фармасьютікалс в Україні, Молдові та Білорусі.

Про біографію та сім'ю Ліховець Олени практично нічого не відомо. Є тільки деякі дані про освіту жінки і її кар'єрний шлях.

Освіта

Олена навчалася в Білоруському державному медичному університеті, який закінчила у 1996 році.

Кар'єра

Після вишу Олена якийсь час працювала акушером-гінекологом.

Як не дивно, в 2005 році вона влаштувалася в фармацевткомпанію GSK на посаду медпредставника компанії в Білорусі. Згодом Ліховець змогла вийти на новий рівень, ставши спочатку маркетологом, а потім - фахівцем з розвитку бізнесу.

У 2014 році жінку призначають керівником представництва британської компанії GSK в Білорусі. Ця посада дозволила Олені Ліховец показати себе і стала пропускним квитком на керівні позиції й надалі. Жінка продемонструвала здатність ефективно управляти великим підприємством і домагатися поставлених завдань в різних умовах. Адже за період її роботи компанія розвивалася як в період росту ринку, так і в період економічного спаду.

Маючи за плечима понад 12 років успішної роботи, в 2016 році Ліховець зайняла посаду гендиректора міжнародного фармацевтичного підприємства "ГлаксоСмітКляйн (GSK)" не тільки в Білорусі, але також в Україні та Молдові.

У 2018 році Олена Ліховець зайняла 43 місце в рейтингу "Кращих топ-менеджерів України" за версією бізнес-видання Delo.ua.

Новини

У 2017 році кореспонденти новинного бізнес-сайту LDaily опублікували інтерв'ю з гендиректором українського представництва фармацевтичної компанії GSK - Оленою Ліховець. 

Про компанію

Британська компанія GlaxoSmithKline (GSK) вже давно працює на фармацевтичному ринку. В Україні підприємство почало свою діяльність ще в 1998 році. У 2007-му компанія вийшла на рівень самостійної юридичної особи.

GSK за час своєї роботи добре зарекомендувала себе не тільки в Україні, але і в інших країнах. Підприємство випускає інноваційні ліки та вакцини, а також підтримує високі стандарти етики при веденні бізнес-діяльності, яка заснована на чесності, прозорості, довірі та взаємній повазі.

Про кризу

Як розповіла генеральний директор компанії GSK в Україні Олена Ліховець, такі стандарти, звичайно ж, добре позначаються на розвитку бізнесу та допомагають ефективно працювати навіть в періоди падіння ринку. Олена згадує, що в 2014-2015 роках обсяг фармацевтичного ринку в іноземній валюті був урізаний практично вдвічі в порівнянні з попередніми роками, проте з 2016 року ситуація почала змінюватися: падіння валюти припинилося і почалося поступове зростання ринку в сфері фармацевтики. 

Про закордонне інвестування

Попри те, що після кризи продажі лікарських засобів і вакцин в Україні значно зросли, іноземні компанії все ще неохоче інвестують в нашу країну, зазначає Олена Ліховець. На їхнє ставлення до українського ринку сильно впливає загальна нестабільність економіки в державі і недоробки в українському законодавстві.

Про реформи в сфері охорони здоров'я

Що стосується питання реформування системи охорони здоров'я, Олена Ліховець зазначила, що в цьому вона бачить великий потенціал. Звичайно, її компанія GSK рада таким реформам і готова підтримати впровадження сучасних стандартів системи охорони здоров'я в Україні.

Про зміни в період кризи

У кризові для економіки України загалом і фармацевтичного ринку зокрема роки компанією GSK на чолі з Оленою Ліховець були вжиті певні заходи, які допомогли не просто пройти важкий період, але й зробити підприємство більш стійким і стабільним на ринку.

По-перше, Ліховець оптимізувала роботу компанії. Невелика кількість робочих місць потрапила під скорочення, деякі відділи були об'єднані в один.

Крім цього, були внесені зміни в асортимент пропонованих медичних препаратів. Так, Олена виділила 3 ​​групи, на які робився акцент: респіраторні препарати, класичні ліки і вакцини. Це дозволило відмовитися від не пріоритетних напрямків і посилити більш ефективні.

Також компанія GSK оптимізувала системи внутрішніх робочих процесів і контролю. Наприклад, фахівці з маркетингу, sales-менеджери і співробітники медичного відділу освоїли нову CRM-систему, яка дозволила знизити ризики і швидше вирішувати завдання.

Змін було внесено багато, але найголовнішим Олена Ліховець вважає те, що компанія домоглася більш ефективної взаємодії з співробітниками системи охорони здоров'я і почала застосовувати інші підходи до просування лікарських засобів. Наприклад, GSK перестала платити медпрацівникам за доповіді на тематичних заходах і надання інформації про препарати лікарям і фармацевтам. Також співробітники відділу продажів перестали отримувати бонуси за досягнення поставлених цілей.

Особливу увагу в нелегкий кризовий період GSK Україна на чолі з Оленою Ліховець приділила використанню digital-інструментів (почала проводити веб-касти і т.д.).

Також важливо було утримувати доступні ціни на життєво необхідні ліки. Це допомогло зберегти обсяг поставок і продажів на більш-менш стабільному рівні.

Про ведення іноземного бізнесу в українських умовах

Керівництво міжнародної компанії GSK з Оленою Ліховець в тому числі націлене на чесну і прозору роботу навіть в умовах сильно розвиненої корупції. Підприємством пропагується культура чесних, довірливих і відкритих бізнес-відносин на будь-якому рівні, свідченням чого є його перехід на сучасну модель взаємодії з співробітниками системи охорони здоров'я та впровадження нових процесів перевірки контрагентів.