MY.UAРейтинги
Рустем Ахметов
1396

Рустем Ахметов

Ахметов Рустем Сафіуллович: партнер адвокатського об'єднання «Лекс Груп» і депутат Київради від ОПЗЖ

Ахметов Рустем Сафіуллович — адвокат, колишній головний юрист НАК «Нафтогаз України», ексчлен Наглядової ради «Укртатнафта» та тезка найбагатшого українця.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Рустем Сафіуллович Ахметов народився 6 лютого 1967 року у місті Привілля Лисичанського району Луганської області.

Освіта

У 1986 році Рустем закінчив гірничий технікум Лисичанська та отримав диплом за спеціальністю «Технік-розвідник верільних родовищ». Потім два роки він провів у лавах радянської армії. Після демобілізації Ахметов вступив до Харківського юридичного інституту. У 1994 році отримав диплом юриста.

Сім'я

Ахметов народився у сім'ї шахтарів. Є тезкою олігарха Ріната Ахметова. У Рустема є син Ростислав.

Кар'єра

У 1994 році Ахметов зайняв посаду заступника начальника юридичного відділу ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез», а потім упродовж семи років очолював цей відділ. З 2001 по 2002 рік Рустем керував юридичним управлінням найбільшого в Україні нафтопереробного підприємства ЗАТ «Укртатнафта». Був членом правління підприємства.

У 2002 році Ахметов став головним юристом НАК «Нафтогаз України». Протягом трьох років він очолював юридичний департамент регулятора. У 2006 році Рустем став головою Департаменту юридичного забезпечення Міністерства палива та енергетики України.

З 2008 по 2010 рік він працював на посаді спеціального радника з правових питань Дирекції Федерації роботодавців України. Наступні чотири роки (2010-2014) Ахметов керував держпідприємством «Укравтогаз».

Ще у 2005 році Рустем отримав адвокатське свідоцтво, а у 2014 році став співзасновником та партнером адвокатського об'єднання «Лекс Груп». Йому належить 30% доходу цієї компанії. У 2019 основним місцем роботи Ахметов вказав АТ «Луганськгаз».

У 2020 році він став кандидатом у депутати Київської міської ради від партії «Опозиційна платформа — За життя». У єдиному загальноміському виборчому списку Рустем балотувався під 24-м номером. У списку по округу №7 (Оболонський район) йшов 2-м. На окрузі конкретно за Ахметова віддали свої голоси 1254 виборців (з тих, хто голосував за загальний список; перше місце на окрузі). Рустем обраний депутатом по округу

У IX скликанні Київради Ахметов увійшов до складу фракції «Опозиційна платформа — За життя» та постійної комісії з питань власності.

Компромат

На початку 2016 року пресслужба Міністерства закордонних справ оприлюднила список колишніх чиновників, яких відомство позбавило дипломатичних та службових паспортів. Серед них опинився і Рустем Ахметов.

Декларація

У грудні 2020 року Рустем Ахметов опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутат Київради володіє у спільній власності столичною квартирою (130,8 кв. м). За дорученням Рустем їздить на автомобілі Mercedes-Benz G-500 2013 року випуску, який належить його синові.

Ахметов — власник акцій ВАТ «Взуття» (м. Херсон). За 2019 рік сукупний дохід Рустема склав 609,9 тисячі. На банківських рахунках депутата зберігається майже 30 тисяч гривень і 4167 євро. Готівковими коштами він задекларував 80 тисяч доларів та 1,5 мільйона гривень.