MY.UAРейтинги
Тарас Вервега
1850

Тарас Вервега

Вервега Тарас Васильович: депутат-прогульник Львівської облради і один з засновників найбільшої в країні ІТ-компаній

Вервега Тарас Васильович — за чутками компанія депутата займається організацією "ботоферм" у соцмережах, які відбілювали імідж Садового напередодні чергових місцевих виборів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Тарас Васильович Вервега народився 3 серпня 1972 року у місті Коломия Івано-Франківської області.

Освіта

Диплом за спеціальністю "Автоматизовані системи управління" у 1994 році Тарас отримав у Львівській політехніці. Через чотири роки тут же він закінчив аспірантуру. Бізнес освіту Вервега здобув у Києво-Могилянській бізнес-школі.

Сім'я

Тарас одружений. Дружину звуть Оксана. Вона займається підприємницькою діяльністю. Оксана — співзасновниця ООО "Левеня" (організація будівництва будівель), а також "Інфініті енерджі" та "Сонячна брама" (виробництво електроенергії). Разом з нею він виховує двох синів (Максима та Андрія) та доньку (Софію).

Кар'єра

У 1994-1995 роках він працював стажистом-асистентом на кафедрі інформаційних систем і мереж у Львівській політехніці. Паралельно з цим Вервега став співзасновником компанії SoftServe, займаючи топ посади. 

Тарас є членом наглядової ради компанії та займається питаннями розвитку бізнесу. Він володіє компанією "Андромеда Індастрі" (діяльність головних управлінь (хед-офісів)).

Також він має частки ще у десяти фірмах у сфері консалтингу, IT, виробництва комп'ютерів, сільського господарства, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Вервега — засновник Благодійного фонду "Відкриті очі" та громадської організації "Вільне місто".

Підприємець входив до складу політичної партії "Наша Україна". На президентських виборах 2014 року він був довіреною особою кандидата Петра Порошенка.

Тарас декілька разів обирався до Львівської обласної ради. У 2015 році він став депутатом від партії "Об'єднання “Самопоміч”. Вервега член однойменної фракції та депутатської групи "Об'єднання волонтерів та учасників АТО".

До 2018 року Тарас очолював постійну комісію обласної ради з питань євроінтеграції, дерегуляції зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв'язків з українцями за кордоном. Потім вона була ліквідована.

Компромат

Сайт “Вголос” у статті “Афера для сімох: як Садовий ошукав львів’ян на 10 мільйонів доларів” відмічали, що IТ-компанія SoftServe Вервеги “схоже, невипадково стає виконавцем замовлення від міста на 12 мільйонів євро – впровадження електронного квитка. І саме ця компанія, подейкують у Львові, займається організацією так званих «ботоферм» у соцмережах задля відбілювання іміджу Садового напередодні чергових місцевих виборів”.

Громадський рух "Чесно" повідомляло, перед місцевими виборами 2015 року, про те, що "21 кандидат на відкликання нинішнього складу обласної ради знову висувається до цієї ради". Серед них був і Тарас Вервега.

Портал "Громадський простір" проаналізував діяльність депутатів Львівської обласної ради в 2019 році. Тарас Вервега опинився у списку депутатів, які "фактично проігнорували виконання депутатського обов'язку роботи в раді в 2019 році". Вервега був присутній тільки на двох засіданнях облради.

Крім того, в протоколах засідань постійних комісій в 2019 році не фігурує прізвище Вервега. Тим самим він ігнорує "один з основних обов'язків депутатської роботи".

Сайт "Під контролем" повідомив, що “як особа, уповноважена на виконання функцій держави та місцевого самоврядування,  не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані за отриманий 17.03.2017 року кредит у розмірі 680 000 грн”.

Проєкт “Наші гроші. Львів” писало, що “дружина депутата Оксана Вервега на пару з Наталією Гаврилів володіє будівельним ТОВ “Левеня”. Відомим воно стало завдяки історії 2010 року, коли ТОВ “Левеня” придбало землю дитячого табору “Левеня” в Брюховичах на вул. Ягідній, 11 загальною площею 1,4675 га.  Створене три тижні до земельної оборудки підприємство заплатило 1 млн 805 тис грн, тобто лише 12,3 тис грн за “сотку”.

Прокуратура та міськрада позивалися, аби скасувати рішення Брюховицької селищної ради, визнати недійсним договір та повернути ділянку, та їхні спроби успіху не мали”.

Декларація

В останній раз Тарас Вервега опублікував електронну декларацію про свої доходи у березні 2019 року.

Підприємець та депутат обласної ради володіє трьома земельними ділянками: дві у селі Малечковичі (по 1012 кв.м.) та одна у селі Брюховичі (555 кв.м.). Там же у нього є житловий будинок (349 кв.м.). У Львові дружина Тараса має квартиру (239,6 кв.м.).

Вервега пересувається на автомобілі Honda Pilot 2008 року випуску вартістю у 296 тисяч. У його дружини дві машини: Honda CR-V 2013 року випуску (300 тис грн) та BMW X3 2016 року випуску (1,3 млн грн).

За 2018 рік сукупний дохід підприємця та депутата склав 4,6 мільйона гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 3,1 мільйона. У банках Тарас зберігає 1,3 мільйона гривень та сім тисяч доларів. У дружини на рахунках — 1,8 мільйона гривень і 8,5 тисячі доларів.

Готівковими коштами Вервега задекларував 175 тисяч доларів та 49 тисяч євро, у дружини — 65 тисяч доларів та 21 тисяча євро. Своїй же компанії "Андромеда Індастрі" депутат позичив суму майже у сім мільйонів гривень. Тарасу належать інвестиційні сертифікати "КУА" Інвестиційний Капітал Україна "(860 по 860 тис грн).

Посилання

Facebook

Відео

Упоминания персоны
Авторка проєкту «Обличчя незалежності» Дарія Гірна: «Часу, щоб реанімувати нашу гідність, залишилося критично мало»
Детектор М
2022-01-14T07:31:43Z
Показать еще