MY.UAРейтинги
Валерій Міронов
3901

Валерій Міронов

Валерій Миронов: власник мережі винних магазинів, який "кинув" банк майже на 10 мільйонів доларів

Валерій Миронов - український бізнесмен і політик. За своє життя він встиг сколотити капітал на продажі автозапчастин з Європи, попрацювати заступником знаменитого мера Києва Леоніда Черновецького, "насолити" фракції "Наша Україна", "кинути" шведських банкірів і навіть зібрати колекцію творів сучасного арт-мистецтва. Зараз пан Миронов заробляє на продажі вин та інших спиртних напоїв.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Матеріальне становище

Біографія

Миронов Валерій Євгенович народився 15 грудня 1962 року в м. Ровеньки на Луганщині.

Сім'я

Отець Євген Трохимович і мати Лідія Миколаївна були службовцями. До Києва Валерій переїхав, коли йому було 18 років (у 1980 році). З того часу вже майже 40 років живе і працює в столиці.

Будучи студентом КНУ ім. Шевченка, Миронов познайомився з дівчиною Тетяною, яка згодом стала його дружиною і відомим діячем культури зі світовим ім'ям. Тетяна Миронова є визнаним в Україні мистецтвознавцем, часто буває в Москві. Ще дружина відомого українського бізнесмена працює радником Міністра культури України, що дозволяє їй постійно розширювати коло віп-клієнтів.

Подружжя виховало доньку Євгенію і сина Данила. Син бізнесмена ще вчиться, а дочка працює креативним керівником проектів в організації батька "Право Киян".

У 2013 році Валерій і Тетяна Миронови відсвяткували 30 років спільного життя..

Освіта

Приїхавши до Києва, Миронов став студентом Київського національного університету імені Т. Шевченка, вступивши на факультет економічної кібернетики. В рамках своєї спеціальності він вивчав економіку і макроекономічні процеси. Через п'ять років отримав спеціальність економіста-математика.

Закінчивши вуз, Валерій був покликаний в армію. Після двох років служби отримав звання старшого лейтенанта в запасі.

Кар'єра

Спочатку Миронов працював програмістом на поліграфічному комбінаті "Молодь". Бізнесом почав займатися в 1991 році. Після двох років підприємницької діяльності Валерій влаштувався заступником голови ТОВ "К.Ф. Україна".

Пропрацювавши на цій посаді до 2004 року, він заснував оптову компанію VALMI Avtomotive, яку сам і очолив. У нинішній час головний офіс підприємства знаходиться в Києві.

У 2005 році бізнесмен отримав посаду радника голови правління "Ощадбанку", який на той час очолював Олександр Морозов. 

Саме Морозов, який до 2005 року був депутатом Верховної ради, а в потім очолив головний державний банк, влаштував, щоб у 2006 році Валерій Миронов став депутатом Київської міськради за списками партії "Наша Україна".

Однак уже через рік, коли Морозов був звільнений з посади керівника "Ощадбанку", Миронов також залишив політику і повернувся в бізнес (зайнявся управлінням компанії "Валмі Автомотив").

У 2008 році, під час чергових виборів, бізнесмен знову спробував увійти в політику, на цей раз від блоку Олександра Омельченка. 

У 2009 році мер Києва Леонід Черновецький прийняв Валерія Миронова в свою "молоду команду".

Призначив його своїм заступником у справах транспортної галузі, архітектури та будівництва. Побути заступником мера підприємцю вдалося недовго, так як вже через рік він був знятий з посади.

Бажаючи якомога довше залишитися в політиці, Валерій Євгенович заснував громадську організацію "Право киян".

Після невдалої кар'єри держслужбовця, Миронов вирішив зайнятися, як він сам висловився, "більш корисною для людей справою" - винним бізнесом. Так, в 2013 році підприємець відкрив мережу елітних винних магазинів Wine House з преміальним обслуговуванням.

За словами бізнесмена, ідея відкрити невеликі винні магазинчики високого класу народилася за прикладом західних країн. Як розповів в одному зі своїх інтерв'ю Валерій, в розвинених європейських країнах (таких, як Італія, Франція, Іспанія, Німеччина) вельми популярні невеликі магазинчики площею 30-40 кв.м, які спеціалізуються на якомусь одному виді продукції. Це можуть бути вина, сири, ковбасні вироби і т.д. Люди знають, що в таких магазинчиках завжди свіжа і смачна продукція, тому купують саме там. У деяких продуктових бутиках можна навіть посидіти з другом або сім'єю, випити, поспілкуватися.

Проаналізувавши український ринок, бізнесмен зрозумів, що у нас таких спеціалізованих бутиків практично немає, і вирішив зайняти цю нішу.

Винами Миронов захоплюється десь з 25 років. За ці роки він багато читав, вивчав практику інших країн, пробував. Тому і вирішив зайнятися продажем вина.

У липні 2013 року на Львівській площі був відкритий перший винний бутик Wine House. Його площа становить 45 кв.м. На сьогодні мережа магазинів Wine House Валерія Миронова налічує 9 магазинів. Сам бізнесмен каже, що продає тільки в Києві. Розширювати мережу на Україні не бачить сенсу, так як вважає, що жителі інших міст ще не мають сформованої культури споживання хорошого вина.

Чутки і компромат

За домовленості з Черновецьким Миронова вигнали з партії "Наша Україна"

У 2007 році Валерій Миронов, який перебував у фракції "Наша Україна" і навіть був одним з її керівників, підбив ряд своїх однопартійців підтримати скандальні земельні рішення, про які він домовився з мером Києва Леонідом Черновецьким. Такий хід бізнесмена закінчився скандалом у фракції, яка через це фактично увійшла до числа промерської більшості. За це Миронова виключили з фракції "Наша Україна" під час чергових виборів у 2008 році.

Непрямий підкуп киян напередодні виборів

Як повідомляли активісти громадянської мережі "Опора", в жовтні 2012 року бізнесмен Валерій Миронов, який балотувався в Київраду як самовисуванець по виборчому округу №220, організував ряд екскурсій для школярів в Національний художній музей, директором якого за дивним "збігом" була його дружина Тетяна Миронова.

Кандидат в депутати безкоштовно водив школярів свого округу в музей, видаючи їх батькам і вчителям листівки із запрошенням від громадської організації "Право киян" і її глави Валерія Миронова долучитися до української культури і відвідати експозицію.

Також активісти "Опори" відзначили, що директор музею зобов'язала своїх співробітників за 2 місяці провести як мінімум 50 екскурсій для школярів Подільського району, їх батьків та вчителів.

Такі дії Валерія Миронова були розцінені як спосіб непрямим чином підкупити виборців. Дружину кандидата звинуватили в перевищенні повноважень і використанні адмінресурсу в своїх цілях.

Не тільки бізнесмен, але й фешн-мен

Багато підприємців настільки зайняті справами, що їм абсолютно ніколи думати про моду. Але тільки не Валерію Миронову. Він часто з'являється на світських тусовках і пильно стежить за своїм зовнішнім виглядом. Так, в 2012 році редактори видання FashionWeekDaily включили його в 10-ку найстильніших чоловічих образів.

Матеріальне становище

Після набуття Україною незалежності Миронов залишив програмування і став займатися підприємницькою діяльністю. Свої перші гроші він заробив ще на початку "лихих 90-х". Ходили чутки, що Валера нелегально переганяв автомобілі і возив з Європи автозапчастини.

Як би там не було, він швидко розкрутився, налагодив багато зв'язків і в 1994 році отримав посаду заступника директора компанії "К.Ф. Україна". Через рік підприємство змінило назву на "СП Европариж", а в наступному році стало називатися ТОВ "Валмі Автомотів". Якраз в цей час Миронов повністю взяв управління компанією в свої руки. Він вивів фірму VALMI на новий рівень, зробивши її одним з найбільших постачальників автозапчастин в Україні.

Через деякий час Валерій зайнявся розширенням свого бізнесу за рахунок будівельних фірм. Він заснував земельно-інвестиційну групу компаній, яка включала ряд фірм - "Скай-Буд", "Нові будівельні системи", "Ново-Комерцстрой", "Про-Інвест", "Технобуд-комплекс", "Сан Іннотех" та інші. Через ці фірми Миронов отримав кілька ділянок у Дарницькому районі столиці загальною площею 7,6 гектарів.

У березні 2010 року компанія "Валмі Автомотив" збанкрутувала, заборгувавши Swedbank 9,4 мільйона доларів.

До судових розглядів підприємство бізнесмена володіло великим майном, кількість якого продовжувала зростати аж до кінця 2008 року. Наприклад, фірма "Валмі" відкрила найбільший в столиці склад-магазин автозапчастин на 4 000 кв.м, а магазини мережі працювали у всіх регіонах країни. Потім Миронов, очевидно, почав зазнавати збитків. Свої фінансові проблеми він, говорять, вирішив за допомогою Swedbank. 

Отримані гроші бізнесмен вивів в інші структури, а ТОВ "Валмі Автомотів" оголосив банкрутом і ліквідував. Незважаючи на спроби шведських банкірів повернути гроші, їм цього так і не вдалося зробити.

Крім фінансових махінацій, Миронові також непогано заробляють на продажі творів мистецтва. Дружина бізнесмена Тетяна заснувала в центрі Києва власну галерею Mironova Gallery, яку відвідують багато впливових людей і куди масово водять школярів

Крім того, Тетяна Миронова встигла засвітитися на Московському арт-ринку - там її вважають відмінним фахівцем. Як повідомляють деякі інтернет-видання, галеристка продала в Москві портрет Володимира Путіна, який написав Девід Датунойз, аж за 200 000 євро.

В її власній галереї представлені роботи сучасних діячів українського мистецтва - Романа Жука, Оксани Мась і Арсена Савадова. Крім своєї арт-діяльності, жінка займає посаду радника Міністра культури, що дозволяє їй працювати з ВІП-клієнтурою.

Валерій Миронов в нинішній час заробляє на продажі вина. Судячи з того, що кілька років тому він відкрив мережу винних бутиків, в яку входить як мінімум 9 магазинчиків вартістю сотні тисяч гривень кожен (за словами самого бізнесмена), статки у Валери пристойні.