MY.UAРейтинги
Віктор Кітанін
2995

Віктор Кітанін

Кітанін Віктор Олександрович: скандальний ексчиновник та депутат Харківської міськради, якого підозрювали в організації масових заворушень

Кітанін Віктор Олександрович - колишній головний "комунальник" Харкова, який фігурував у кримінальній справі про масові заворушення, які сталися у 2006 році через будівництво супермаркету.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Кітанін Віктор Олександрович народився 21 червня 1951 року у місті Літкаріно (Московська область, Російська Федерація).

Освіта

До Харкова Віктор приїхав у віці сімнадцяти років, коли вступив до місцевого індустріально-педагогічного технікуму. Кітанін має диплом інженера-економіста, який він отримав, заочно закінчивши академію міського господарства (1998).

Сім'я

Віктор Кітанін одружений. Ім'я обраниці - Валентина. Згідно з декларацією чоловіка, вона на пенсії. У подружжя Кітаніних є двоє синів.

Кар'єра

З 1973 року Віктор влаштувався працювати у десяте техучилище при турбінному заводі (Турбоатом). Протягом шести років Кітанін був майстром виробничого навчання. З 1979 року він працював у житлово-експлуатаційному підприємстві Фрунзенського (Немишлянського) району Харкова.

З 1989 року він працював в апараті виконавчого комітету міськради Харкова. Через рік Кітаніна призначили заступником начальника управління житлового господарства головного ЖКГ.

З 2004 по 2008 рік він керував управлінням комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства та енергетики Харківської міськради. У 2008 році очолив Департамент комунального господарства. Пішов з посади через вісім років «у зв'язку з досягненням граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування».

У тому ж 2016 році міський голова Харкова Геннадій Кернес призначив Віктора Кітаніна своїм радником з питань житлово-комунального господарства. У 2018 році він обійняв посаду заступника керуючого будівельною компанією «Житлобуд-2».

Віктор Кітанін в 1998 році в перший раз балотувався в місцеві органи влади. Однак тоді в Харьківську міську раду він пройти не зміг. Тільки у 2010 році Кітанін від Партії регіонів став депутатом.

На наступних виборах він балотувався вже з партією "Відродження". Але стати депутатом Кітанін зміг тільки через рік після виборів. 14 вересня 2016 року депутат Микола Дегтярьов склав із себе повноваження, а його місце у міськраді зайняв Кітанін.

У сьомому скликанні міськради Віктор входить до складу постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку та власності. Він член фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам».

Компромат

На початку 2007 року прокуратура завела кримінальну справу на Віктора Кітаніна, підозрюючи його в організації групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку та у перевищенні службових повноважень.

За інформацією прокуратури, слідство встановило, що "16 грудня 2006 р чиновник організував групові дії, які призвели до грубого порушення громадського порядку на вул. Клочківській, 197 та незаконному демонтажу паркану, що належав ТОВ "Таміра". В цей день проходив мітинг проти будівництва супермаркету "Таргет", який закінчився масовими заворушеннями".

У мітингу брали участь представники харківської влади, в тому числі і начальник управління комунального господарства Віктор Кітанін.

"У ході мітингу пролунали заклики до зносу паркану, після чого за вказівкою В. Кітаніна приїхав кран, за допомогою якого паркан був демонтований. Після того як противники будівництва супермаркету проникли на територію ділянки, між ними та охоронцями будівництва зав'язалася бійка, у результаті якої ряд її учасників отримали травми та були госпіталізовані".

Рівно через рік, на початку 2008 року кримінальна справа була закрита за відсутністю складу злочину. За місяць до цього, у грудні 2007 року на Кітаніна було скоєно напад. У дворі біля його будинку на нього напав чоловік та вдарив пляшкою по голові.

Взимку 2015 року Віктор Кітанін, депутат від Партії регіонів ледь не став жертвою так званої "сміттєвої люстрації". Протестуючі, обзиваючи чиновника "ватником", намагалися заштовхати його у сміттєвий бак. Тільки завдяки правоохоронцям, які відбили Кітаніна у протестувальників, він не потрапив до смітника.

Після інциденту харківський чиновник опинився у лікарні з численними травмами. Хоча, як зазначають журналісти, "він досить бадьоро пішов, сказавши, що з ним все в порядку".

Журналісти підрахували, що депутат у 2017 році прогуляв сорок відсотків засідань сесії та третю частину засідань постійної комісії.

Декларація

У березні 2019 року Віктор Кітанін опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У Харкові депутат разом з дружиною та сином Максимом володіє квартирою (64,5 кв.м.). У місті Люботин на Харківщині подружжю Кітаніним належить земельна ділянка у 1411 кв.м.

Цінного рухомого майна, у тому числі автомобілів, Віктор Кітанін, згідно з декларацією, немає.

За 2018 рік він заробив у загальній сумі 127 тисяч (зарплата, пенсія і банківські відсотки). Валентина Кітаніна отримала в минулому році 133 тисячі (пенсія і відсотки).

У банку Віктор зберігає 305,5 тисячі гривень, Валентина - 741,8 тисячі гривень. Депутат міськради Харкова задекларував готівковими коштами 50 тисяч гривень та 10 тисяч доларів.

Відео