MY.UAРейтинги
Віктор Заворотний
2705

Віктор Заворотний

Заворотний Віктор Петрович: депутат Дніпропетровської облради і президент агрогіганта «Агро-Овен»

Заворотний Віктор Петрович — депутат-прогульник, який змінив партію «Відродження» на «Слугу народу».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Віктор Петрович Заворотній народився 12 квітня 1951 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Віктор має диплом за спеціальністю «Хімічна технологія твердого палива». У 1974 році Заворотній закінчив металургійний інститут в Дніпропетровську.

Сім’я

Віктор одружений на Людмилі Заворотній. Вона співвласниця бізнесу дніпровського депутата.

Кар'єра

Першим місцем роботи Віктора стала фірма «Дніпромебель». Тут на протязі року після школи він був учнем столяра. З 1977 року Заворотній займає виключно керівні посади. Три роки він був заступником начальника цеху «Дніпропетровський дослідницько-експериментальний метало-механічний завод». З 1980 по 1983 рік Віктор керував фабрикою «Ювілейна».

Потім протягом двох років Заворотній очолював іншу дніпропетровську фабрику — «Чайка». У 1985 році він зайняв посаду директора Дніпропетровського об'єднання хімчистки одягу «Прогрес» (фірма «Прогрес»). На чолі підприємства Віктор залишався тринадцять років. У 1998 році Заворотній став одним із засновників і головою корпорації «Агро-Овен» (рослинництво, тваринництво; комбикормове, круп'яне і зберігання борошна виробництво).

Віктор — співвласник ЗАТ «Фірма «Полум'я» (діяльність ресторанів, надання послуг харчування). Крім того, він директор в ТОВ «Славутич-Агро», ПАТ «Дніпропетровський м'ясокомбінат» та підприємства іноземного інвестора «Бошер Петролеум».

У 2015 році підприємець був обраний до Дніпропетровської обласної ради від партії «Відродження». За Віктора проголосувало 32% виборців 15-го округу (Магдалинівський район). В обласній раді Заворотній входить до постійної комісії з питань екології та енергозбереження.

У 2020 році Заворотній знову йде на вибори до обласної ради. На цей раз Віктор — кандидат від партії «Слуга народу» (територіальний виборчий округ №13).

Компромат

Видання «Деньги. Информатор» писало про низку судових позовів, які подавав КП «ДНІПРОВОДОКАНАЛ» щодо агрогіганта — компанії «Агро-Овен», яким керує Заворотній. Причому, всі позови комунального підприємства суд не задовольняє.

«У січні минулого року (2016-го року — прим. ред.) КП «ДНІПРОВОДОКАНАЛ» проводило проби води в каналізаційних мережах ТОВ «Агро-Овен». За результатами аналізу проб, які проводили в лабораторії комунального підприємства, виявилося незначне перевищення допустимих норм по вмісту азоту — 8,61 мг/ л (норма — 7,95 мг/л), і значне перевищення хлоридів — 185,25 мг/л ( норма — 126,79 мг/л).

Тільки 13 вересня 2017 року «ДНІПРОВОДОКАНАЛ» звернувся з позовом до Господарського суду Дніпропетровської області з тим, щоб оштрафувати підприємство на 59 352,89 грн.

На суді представник «Агро-Овен» заявив, що незалежні результати проб води не збігаються з результатами лабораторії комунального підприємства. Суперечку можна було легко вирішити за допомогою арбітражної проби, але її ніхто не зробив. Представник «ДНІПРОВОДОКАНАЛа» заявив, що арбітражну пробу могли б зробити за заявкою підприємства, а представник «Агро-Овна» стверджував —  арбітражна проба повинна робитися обов'язково, і для цього не потрібна заявка від підприємства.

У підсумку, суддя Господарського суду Наталія Назаренко відмовила комунальному підприємству у стягненні штрафу.

Це не перший раз, коли представники водоканалу і підприємства зустрічаються в суді. У липні 2015 роки за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин «Агро-Овен» хотіли оштрафувати на 831 317, 63 грн.

Того разу «Агро-Овен» також стверджував, що результати незалежної лабораторії і результати лабораторії комунального підприємства відрізняються. Більш того, порушений порядок відбору проб, а раз він викликає сумніви, то і розрахунок величини плати за скидання стічних вод неправильний. На це «ДНІПРОВОДОКАНАЛ» заявив, що акт відбору проб представники «Агро-Овна» підписали без зауважень. Але і в той раз суд відмовив водоканалу.

У листопаді 2013 року тоді ще Дніпропетровське міське управління Головного управління Держсанепідслужби в Дніпропетровській області звернулося з позовом проти фірми «Агро-Овен» в Дніпропетровський окружний адмінсуд. Управління просило суд тимчасово припинити роботу заводу з виробництва сухих тваринних кормів на вул. Молодогвардійська, 32.

Приводом для звернення до суду стала позапланова перевірка підприємства за скаргою мешканців по вул. Малиновського, 28а влітку 2013 року. В ході перевірки було встановлено факти порушення санітарного законодавства, які потрібно було усунути до 1 вересня, але їх так і не усунули. І в цей раз, суд у вимогах управління відмовив.

У 2014 році Головне управління Держсанепідслужби в Дніпропетровській області звернулося до того ж суду з вимогою тимчасово заборонити «Агро-Овна» виробляти, використовувати і продавати органічні добрива до позитивних результатів експертизи. В результаті суд відмовив управління в задоволенні позову.

У лютому 2016 року в Дніпропетровський окружний адмінсуд з позовом проти «Агро-Овен» про тимчасове зупинення провадження звернулася Державна екологічна інспекція в Дніпропетровській області. Але позов повернули інспекції без розгляду.

Громадський рух «Чесно» повідомляє, що Віктор Заворотний — один з найбільш затятих депутатів-прогульників.

«2018 року Заворотній не відвідав жодної сесії та пропустив 75% засідань депутатської комісії з питань екології та енергозбереження, членом якої він є. 2017-го він прогуляв 50% сесій і 57% засідань комісії. 

Нагадаємо, що, згідно із законодавством, депутат, котрий протягом року пропустив понад половину засідань сесій або депутатської комісії, стає кандидатом на відкликання. Виборці мають право його відкликати. 2016 року відвідуваність Заворотнього була дещо кращою: він пропустив рівно половину сесій та 42% засідань депутатської комісії».

Декларація

У березні 2020 року Віктор Заворотний опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат разом з дружиною володіє 23 земельними ділянками в Магдалинівському та Новомосковському району Дніпропетровської області, трьома житловими будинками в селі Новоселівка Новомосковського району, двома нежитловими приміщеннями (1590,8 і 529,4 кв. м) та домоволодінням (608 кв. м) в Дніпрі, двома квартирами: в Дніпрі (296.9 кв. м) і Каневі (68,5 кв. м), двома гаражами, 22 паркувальними місцями, а також недобудованою дачею в Новомосковську.

У Віктора три автомобілі: два LEXUS LX 570 і один Mercedes-Benz S550.

За 2019 рік сукупний дохід депутата-підприємця склав 349,7 тисячі. Людмила поповнила сімейний бюджет на 71 тисячу. У банку Віктор зберігає 13 мільйонів гривень, його дружина — 832 тисячі. Готівковими коштами депутат задекларував 1,9 мільйона гривень та 905 тисяч доларів, у дружини — 548 тисяч гривень і 300 тисяч доларів. Своїй компанії «Агро-Овен» Заворотний позичив майже 25 мільйонів гривень.