MY.UAРейтинги
Володимир Авраменко
1172

Володимир Авраменко

Володимира Авраменка: бізнесмен-кондитер, який не любить віддавати борги

"Регіонал", який підняв свій кондитерський бізнес на великих кредитах, а потім "кинув" банкірів на мільярди гривень. Будучи досвідченим бізнесменом і трохи політиком, він навчився обходити закон і провертати мільйонні фінансові афери. Щоб не віддавати борги, Авраменко навіть збанкротив власний бізнес.

1. Біографія
2. Сім'я та близькі зв'язки
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та чутки
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Авраменко Володимир Федорович є засновником і власником великого кондитерського підприємства "АВК", яке має 26-річну історію, а також власником українського аналога WebMoney - компанії EasyPay. 

Що стосується політики, то в багатьох джерелах вказується, що бізнесмен не перебуває ні в одній з політпартій, хоча Вікіпедія пише, що Авраменко є членом "Партії регіонів". 

Народився він в 1959 році на Донеччині, де провів своє дитинство.

Сім'я та близькі зв'язки

У нинішній час Володимир Авраменко має свою сім'ю - дружину і двох дітей. Обидва сини також займаються підприємницькою діяльністю, допомагаючи батькові збагачувати сімейний бюджет.

Крім рідних, бізнесмен підтримує хороші партнерські і дружні відносини з Валерієм Кравцем. 

Володимир Авраменко і Валерій Кравець є спільними власниками компанії "АВК". Крім цього, останній займає посаду заступника голови Ради міністрів АРК.

Освіта

Авраменко здобув вищу освіту в Донецькому інституті торгівлі, де вивчився на інженера-механіка. Закінчив виш в 1981 році (з відзнакою).

Кар'єра

Трудова діяльність 

Випустившись з інституту, Володимир Авраменко відразу пішов на роботу. Влаштувався спочатку в місцевий магазин адміністратором, а потім перейшов в універсам на посаду заступника заввідділом. У торгівлі пропрацював близько року, після чого був покликаний в армію.

Повернувшись зі служби в 1983 році, Авраменко до 1987 року був заступником завідувача відділом, а потім і завідувачем в ТЦ "Білий лебідь".

У 1997 році він вступає до Комуністичної партії, працюючи до 1990 року інструктором і заввідділом в партійному райкомі.

Підприємницька діяльність

Після розвалу Союзу Авраменко почав свою справу в сфері виробництва кондитерської продукції. 

Так, в 1991 році вони з Валерієм Кравцем заснував відому нині українську компанію солодощів "АВК". 

Початковий капітал для своєї справи отримали від постачання сировини за давальницькою схемою. На початку підприємство не було таким, яким ми його знаємо сьогодні. Бізнесмени просто поставляли на різні кондитерські фабрики какао-продукцію. 

Пропрацювавши за такою схемою близько 3 років, Володимир Авраменко і Валерій Кравець вирішили розширитися і почати самим виробляти кондитерські вироби. До речі кажучи, компанія "АВК" отримала таку назву від ініціалів її засновників.

З моменту заснування підприємства Володимир був його гендиректором. У 1996 році він придбав три кондитерських фабрики (в Луганську, Донецьку та Мукачево), а в 2003-му в управлінні "АВК" виявилася ще й Дніпропетровська фабрика з виробництва солодощів.

У 2000-му Авраменко вирішив трохи змінити напрямок діяльності. Він залишив посаду гендиректора компанії "АВК" і почав займатися підприємством з виробництва морозива "Троянда". Однак попрацювати над цим проектом довго не вдалося, оскільки бізнесмен через 2 роки пішов в політику і був змушений залишити посаду гендиректора "Троянди".

У 2007 році Володимир створює і запускає абсолютно новий для нього проект - мережу терміналів для оплати послуг EasyPay. Дана платіжна онлайн-система дозволяє легко і швидко поповнювати рахунок мобільного, оплачувати інтернет, платити за комунальні тощо.

Запуск мережі терміналів був лише стартом в новій сфері для Володимира Авраменка. Після цього він зайнявся іншими проектами, такими як розробка програмного забезпечення, продаж товарів для активного відпочинку і подорожей, перероблювання відходів та ін.

17 вересня 2015 роки бізнесмен викупив у російських інвесторів контрольний пакет акцій ПАТ Банк "Траст", який згодом і "потопив".

Політична діяльність

У 2002 році Авраменко балотується до Верховної Ради від партії "За єдину Україну!" і стає нардепом 4 скликання. У червні того ж року змінив фракцію на "Регіони України", а в 2005-му приєднався до "регіоналів". З приходом до парламенту в 2002-му займався питаннями євроінтеграції, а також проблемами в сфері паливно-енергетичної політики та ядерної безпеки.

У 2004 році, коли Віктор Янукович балотувався в Президенти, Авраменко був його довіреною особою в Донецькій області. На цьому політична діяльність бізнесмена закінчилася, і він вирішив повернутися до підприємництва.

Новини та чутки

"Утопання" банку "Траст"

У 2016 році в ЗМІ активно обговорювали банкрутство відомого в Україні банку "Траст", який Нацбанк оголосив неплатоспроможним. Відомий він був тим, що позиціює себе як надійну фінансову компанію. 

Вибравши гучну назву "Траст" (в перекладі з англ. "довіра"), компанія зазнала краху. Чи варто довіряти цьому банку, українці серйозно задумалися.

"Банк "Траст" впевнено дивиться в майбутнє, зарекомендувавши себе як динамічний, надійний, гідний довіри фінансовий інститут, відповідальний роботодавець і платник податків. Наші головні корпоративні цінності - надійність, партнерство, індивідуальний підхід до клієнтів" - такі красномовні слова все ще прикрашали сайт компанії в той час, як на тому ж сайті була розміщена інформація про те, що НБУ визнав банк неплатоспроможним.

Цікаво те, що в період явного наближення банкрутства і обмеження від НБУ на залучення вкладів юридичних і фізичних осіб (компанія пішла в мінус на 135 мільйонів гривень), "Траст" відновив прийом вкладень і нібито залучив іноземні інвестиції. Інвестором виступила компанія Flexinvest, яка, незважаючи на американську назву, мала російське коріння. 

Говорять, такий хід був зроблений для того, щоб Володимир Авраменко, якому належала велика частина акцій підприємства (майже 80%), зміг вивести з банку максимальну суму грошей.

Не бажаючи віддавати борги

Ходили чутки, що "викачані" з "потопаючого" банку кошти спрямовувалися на підтримку інших бізнес-проектів Володимира Авраменка (наприклад, компанії "АВК"). 

Як писали журналісти одного інтернет-видання, колись підприємець підняв свій кондитерський бізнес на великих кредитах, які повністю погасити до сих пір не вдалося. Його холдинг "АВК" на 2016 рік "висить" банківським установам близько 3,5 мільярдів гривень. 

Серед кредиторів були російські "Промінвестбанк" і "Ощадбанк", в які Авраменко заборгував приблизно по півтора мільярда гривень. Не бажаючи повертати борги, олігарх оголосив ПрАТ "АВК" банкрутом, а сам створив нове підприємство під назвою "АВК Конфекшінері", перенаправивши туди всі фінансові потоки.

Невтішні "прогнози" експертів

На думку багатьох експертів, банкрутство "Траста" говорить про те, що Авраменко навряд чи зможе далі підтримувати свій кондитерський бізнес на належному рівні. 

Також не вірять експерти в "світле майбутнє" підприємства EasyPay, яке тісно співпрацювало з тим же банком. Тим більше, подейкують, що група компаній EasyPay може потрапити під приціл правоохоронних органів у зв'язку з досить ймовірною участю в протизаконних схемах "Траста".

Кримінальна справа за відмивання грошей

У 2018 році в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в минулому році проти Володимира Авраменка було порушено кримінальну справу, яку успішно "зам'яли". 

Ще в 2017-му Генпрокуратура під керівництвом Юрія Луценка та СБУ під керівництвом Василя Грицака пред'явили бізнесменові звинувачення у відмиванні великих сум грошей і фінансуванні проросійських озброєних сил на території ДНР / ЛНР, але чомусь тимчасово зупинили слідство, а потім і зовсім "забули" про кримінальну справу. 

Але ж зовсім недавно кошти всіх компаній були арештовані Черкаським районним судом за отримані доходи протизаконним шляхом. "Загальний обсяг легалізованих зловмисниками доходів, одержаних злочинним шляхом, становить близько 350 мільйонів доларів США в рік", - повідомив суд в своєму рішенні. Але за рік "винні" так і не були притягнуті до кримінальної відповідальності.

Хитрий обхід закону

Заповзятливі партнери по бізнесу Авраменко і Кравець придумали, як використати військові дії на Донбасі з вигодою для себе.

 "Плачучи" привселюдно про те, що їх кондитерський бізнес, через окупацію територій, зазнав величезних втрат, вони відстояли право вивести з-під застави в "Промінвестбанку" Дніпропетровську кондитерську фабрику і передали її власному підприємству "АВК Конфекшенері". 

Причому, ця компанія отримала прибуткову нерухомість за смішною вартістю - 107,1 мільйона гривень. Добравшись до заводу, ТОВ "АВК Конфекшенері" за допомогою донецького суду арештувало все майно фабрики. І хоча "Промінвестбанк" так легко не здався, а скасував арешт, Авраменко з Кравцем взялися переоформляти всі активи підприємства на кіпрський офшор, а справу успішно "зам'яли".

Статки і джерела доходів

Вперше Авраменко Володимир Федорович був зарахований до олігархів у 2008 році. Через кілька років його доходи зросли і до кінця 2011 року були оцінені експертами журналу "Forbes" в 114 млн доларів. Тоді бізнесмен зайняв 86 місце в списку ста найбільш багатих українців. Фахівці видання "Кореспондент" в тому ж 2011 році поставили олігарха також на 86 місце в рейтингу "Золота сотня", оцінивши його статки в 78 млн доларів. 

Редакція журналу "Фокус" в оцінках статків "кондитера" зайняла середню позицію, нарахувавши 93,3 млн доларів. Вони поставили Авраменко на 118 місце в списку 200 найбагатших українців.

У наступному (2012) році бізнесмен піднявся в рейтингу "Золотої сотні", зайнявши 74 місце з активами на 92 млн доларів за версією журналу "Кореспондент". У 2013 році експерти видання "Фокус" оцінили матеріальне становище Володимира в 95,5 млн, розмістивши його на 119 місці в списку українських олігархів.

У 2018 року олігарх значно "обіднів": його статки були оцінені експертами в 65 мільйонів доларів

Упоминания персоны
"Максимум внимания – пострадавшим регионам": Зеленский рассказал о ликвидации последствий масштабных российских обстрелов. Видео
Обозреватель
2024-03-22T19:37:45Z
ВСУ ликвидировали очередного подполковника российской армии
Comments UA
2023-06-11T14:27:07Z
"Золотые руки и доброе сердце": на фронте погиб внук известного украинского художника
Telegraf
2023-04-30T10:57:30Z
В боях в Донецкой области погиб внук украинского художника: он с первых дней вторжения встал на защиту Украины. Фото
Обозреватель
2023-04-29T08:45:59Z
В боях с россиянами погиб внук известного украинского художника: фото
Апостроф
2023-04-29T05:18:06Z
Пенсионера, который из ружья сбил российский самолет, наградили медалью
Комсомольская правда
2022-08-19T08:28:13Z
В Чернигове дедушка из ружья помогал ВСУ сбить вражеский истребитель
Комсомольская правда
2022-05-20T09:40:31Z
Умер актер из сериала "Каменская" Владимир Поночевный
TSN
2021-12-30T14:48:13Z
Топовые управленцы рассказали на Business Wisdom Summit, как построить жизнестойкую компанию
Comments UA
2021-11-30T16:06:13Z
Телеканал «Наш» использует свою частичную блокировку на YouTube для пиара - юристка
Ukrinform
2021-11-24T22:09:47Z
Суд признал банкротом знаменитую кондитерскую фабрику
Telegraf
2021-07-13T09:45:30Z
Кондитерская компания "АВК" признана банкротом
UNIAN NET
2021-07-13T09:30:35Z
Суд в Мариуполе признал банкротом кондитерскую компанию АВК
Фокус
2021-07-13T09:15:27Z
"Спустя час после смерти отца, когда в доме были копы, с его карты через Приват24 перевели 12 тысяч гривен"
Telegraf
2021-06-04T06:03:28Z
Умер Владимир Лозинский
Ukrinform
2020-07-17T07:57:55Z
Єврокубкова історія України: Глава 3. Ну хоч щось… Сезон 1994/1995
Football
2020-04-29T09:02:33Z
Суд признал многомиллиардные долги бизнес-империи семьи Авраменко перед банками, а правоохранители расследуют уголовные дела платежной системы EasySoft
Новости Украины
2020-01-15T07:39:18Z
После ухода Демьяненко у сборной ветеранов - новый наставник
Telegraf
2020-01-09T10:27:43Z
В Днепре ищут 79-летнего мужчину с расстройством памяти
Голос
2019-06-29T16:25:23Z
Россия отсудила у Украины известную кондитерскую фабрику
Обозреватель
2019-06-20T08:39:49Z
Узнику концлагеря отказали в лечении в санатории: «пусть умирает дома»
Политека
2019-06-06T17:43:50Z
Трагедия в Польше оборвала жизнь ветерана АТО: подробности и фото героя
Политека
2019-06-03T17:11:27Z
В Польше на стройке погиб боец АТО
Комсомольская правда
2019-06-03T16:06:25Z
Виктор Бондик: воровская схема, пережившая власть Януковича ЧАСТЬ 1
Znaj.ua
2019-06-03T13:19:03Z
Вадим Новинский пообещал не дать забыть ветеранов Великой отечественной войны
Комсомольская правда
2019-05-08T18:48:20Z
Вадим Новинский поздравил 94-летнего военного разведчика Владимира Кузовенко с годовщиной Победы
BigMir
2019-05-08T17:24:56Z
Вадим Новинский поздравил 94-летнего военного разведчика Владимира Кузовенко с годовщиной Победы
Znaj.ua
2019-05-08T15:57:22Z
На клубной базе "Динамо" прошел финал дебютного футбольного Кубка объединенных сил
Ukrinform
2019-04-27T15:37:17Z
Российский банк отсудил кондитерскую фабрику в Днепре
Комсомольская правда
2019-01-14T12:34:38Z
«Дочка» российского банка отсудила украинскую кондитерскую фабрику
Новости Украины
2019-01-14T10:57:27Z
Российский банк отсудил себе украинскую кондфабрику в Днепре
BigMir
2019-01-14T10:43:18Z
Українська "дочка" російського банку відсудила кондитерську фабрику АВК
UNIAN NET
2019-01-14T10:30:43Z
"Дочка" российского банка отсудила кондитерскую фабрику в Днепре
Корреспондент
2019-01-14T10:09:01Z
Экс-защитник Динамо дал прогноз на украинское Эль-Класико
Telegraf
2018-11-03T09:33:53Z
Советы профессора психологии родителям, выбирающим профессию детям
Комсомольская правда
2018-10-23T18:06:28Z
Показать еще