MY.UAРейтинги
Володимир Дейнега
2388

Володимир Дейнега

Володимир Дейнега: збирач земель київських

Незважаючи на те, що Володимир Дейнега володіє десятком магазинів на Хрещатику і мало не став секретарем Київради, особистість його маловідома широкому загалу. Він любить ховатися від фото- і відеокамер. І хоча героя майже ніхто не знає в обличчя, але відомі його справи - захоплення землі в центрі української столиці, а також у заповідних зонах Київщини. Крім того, йому приписують організацію пожежі в будівлі Центрального гастроному Києва.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар'єра
  5. Політична та громадська кар'єра
  6. Статки
  7. Компромат

Біографія

Володимир Дейнега народився 5 грудня 1962 року в селищі Рокитне Київської області.

Освіта

Володимир Дейнега, з відзнакою закінчивши  київську школу №137, вступив до Київського державного університету імені Тараса Григоровича Шевченка. У 1984 році він отримав червоний диплом економічного факультету

У тому ж році Дейнега вступив до аспірантури кафедри політичної економії Київського державного університету іноземних мов. Через чотири роки він захистив дисертацію і став кандидатом економічних наук.

Перед розпадом Радянського Союзу Дейнега встиг повчитися в Академії зовнішньої торгівлі, яка розташовувалася в Москві.

Сім’я

Володимир Дейнега одружений. Має сина.

Кар'єра

Ще будучи аспірантом, Володимир Дейнега почав викладати політичну економію. Після захисту дисертації він отримав посаду завідувача відділу зовнішніх зв'язків у Київському міському виконавчому комітеті.

Після здобуття Україною незалежності Володимир Дейнега зайнявся бізнесом. У 1991 році він познайомився з Даніелем Соломоном, засновником компанії "Арго".

Соломон у 1970-і роки емігрував із Радянського Союзу в Європу, де займався пошиттям одягу. У 1980-і роки він відкрив власні магазини одягу в Бельгії, Франції і Канаді. 

У 1991 році Соломон приїхав в Україну. Познайомившись із співробітником міськвиконкому Володимиром Дейнегою, Соломон запропонував йому налагодити поставки одягу з Європи і Америки.

Протягом одинадцяти років Володимир Дейнега був генеральним директором українсько-бельгійського спільного підприємства “Арго Трейдінг, ЛТД”.

З 2003 року і дотепер він очолює ту ж саму компанію, але вже з іншою назвою - ТОВ “Арго-торгівельна мережа”. Компанія займається експортом одягу, взуття та аксесуарів. Ці товари реалізуються в магазинах Lee & Wrangler, Leather Palace, Benetton та інших. 

У 2012 році у Володимира Дейнеги налічувалося понад п'ятдесят магазинів одягу в шести найбільших містах України. 

У Києві на Хрещатику підприємець разом зі своїм бізнес-партнером володіє дев'ятьма магазинами. 

Подейкують, що в тому ж 2012 році Володимир Дейнега покинув “Арго” і втратив кілька своїх магазинів у центрі української столиці. Але інформація про вихід із компанії не підтвердилась. Хоча, магазинів у “Арго” стало меньше.

Політична та громадська кар'єра

У 1997 році Володимир Дейнега на громадських засадах увійшов до складу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Очолював координаційну раду “Об'єднання підприємців «Нова формація»”.

Володимир Дейнега почав займатись політикою в кінці 1990-х років. Спочатку на виборах до Верховної Ради у березні 1998 року він балотувався як самовисуванець. 

На наступних виборах у 2002 році Дейнера йшов ву списках партії "Єдність". Тоді він балотувався по виборчому округу № 207 Чернігівської області. Обидва рази Володимир Дейнега вибори програв.

Не ставши парламентарієм, він став депутатом Київської міської ради, в тому ж 2002 році. З тих пір протягом тринадцяти років він сидів у депутатському кріслі Київради. 

Вперше він балотувався за мажоритарною системою. Наступні рази - на пропорційній основі в списках Партії регіонів. Займався питаннями комунальної власності.

З 2007 по 2012 року Володимира Дейнега на громадських засадах був помічником народного депутата від Партії регіонів Олександра Єгорова.

У 2011 році Дейнега розглядався як головний кандидат на посаду секретаря Київської міської ради. Його кандидатуру підтримував тодішній глава КМДА Олександр Попов і навіть президент Віктор Янукович. Однак цю посаду отримала представниця “Громадського активу Києва” Ірина Герега.

Депутатом Дейнега залишався до 2015 року. Входив до складу, а потім і очолював фракцію Партії регіонів. 

Після Євромайдану і падіння режиму Президента Віктора Януковича Володимир Дейнега з іншими представниками “регіоналів” заявив про саморозпуск фракції. До кінця своєї каденції він залишався позафракційним депутатом.

Статки

У 2011 році статки підприємця-депутата оцінювалося в 18,5 мільйонів доларів. 

Хоча, скільки насправді було на рахунках у Володимира Дейнеги, не знав навіть він сам.

Компромат

З чуток, будівлі для своїх магазинів на Хрещатику Володимир Дейнега отримав завдяки тому, що займав посаду голови постійної комісії з питань комунального майна.

Ім'я керівника компанії “Арго-торгівельна мережа” значиться в скандальному списку власників земельних ділянок у заповідній Пущі-Водиці.

“Засвітився” Дейнега і в “Панамському скандалі”. У підприємця виявили офшор Kendon Real Estate, який займається продажем нерухомості в американському штаті Орегон.

У 2007 році міська рада Києва, в якій засідав і Володимир Дейнега, передала будівлю Центрального гастроному компанії АБ “Інвестиції і розвиток”. Вона є дочірньою компанією інвестиційної організації “Голден Рок Кепітал Лтд.”, яку, за чутками, контролює Дейнега.

Планувалося реконструювати будівлю і зробити з неї 12-поверховий сучасний торговий центр. Але гастроном був пам'яткою архітектури, і добудовувати нові поверхи до нього, як і кардинально міняти планування будинку, було заборонено законом.

У 2017 році в гастрономі сталася пожежа, яка майже повністю знищила будівлю. 

Подейкують, що будинок згорів в результаті підпалу, який був влаштований за командою Володимира Дейнеги. 

Зроблено це було для того, щоб  позбутися статусу “пам'ятка архітектури”. Після цього на території, де раніше знаходився гастроном, бізнесмен міг реалізувати свої будівельні плани.