MY.UAРейтинги
Володимир Гірняк
2140

Володимир Гірняк

Гірняк Володимир Олегович: колишній заступник голови Львівської облради, якого депутати звільнили через незадовільну роботу

Гірняк Володимир Олегович — за словами журналістів, може бути причетний до скандалу з руйнуванням пам'ятника архітектури, а голова облради звинувачував Гірняка у спробах зайняти його крісло після зміни влади в країні.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Володимир Олегович Гірняк народився 2 жовтня 1977 року в місті Львів.

Освіта

Після закінчення 68-ї школи у 1994 році, Гірняк вступив до Львівського національного університету (ЛНУ) ім. І.Франка. Через п'ять років він отримав диплом юриста, а у 2006-му став дипломованим економістом у тому ж виші.

Сім'я

Володимир перебуває у шлюбі. Дружина — Галина (1985 р.н.). У подружжя є двоє доньок: Марта (2003) та Ольга (2008), а також два сини Ігор (2009) та Юрій (2017).

Кар'єра

У 1997 році ще студентом Гірняк влаштувався на роботу в інвестиційну компанію "Галицькі інвестиції". Через два роки він став заступником виконавчого директора в "Фонді розвитку Львівщини". У 2001 році Володимир став виконавчим директором в ЗАТ "Промбудприлад". На цій посаді він провів один рік.

У 2004 році Володимир очолив ТОВ "Житлово-будівельна компанія". Потім невеликий проміжок часу на початку 2005 року він керував компанією "Кіномакс". Після цього, у лютому того ж року Гірняк став генеральним директором юридично-інвестиційної компанії "Правосвіт".

У 2006 році Володимир невдало балотувався до Львівської обласної ради та Верховної Ради від Українського Народного Блоку Костенка і Плюща.

Три рази Володимир обирався до Львівської обласної ради. У 2010 році балотувався від партії "Україна соборна". Крім того, Гірняк взяв участь у виборах на посаду міського голови. Але з результатом в 8% зайняв тільки четверте місце.

У тому ж році він став головою ради громадської організації "Об'єднання Львовом". Володимир керував громадською організацією "Нові люди", яка заснувала підприємство "Редакція газети "Новий погляд". 

У 2015 році Гірняк став депутатом обласної ради Львова від партії "Громадянська позиція" та був обраний заступником голови. Тоді ж Володимир вдруге балотувався у мери міста. Однак ці вибори він знову програв. Набравши трохи більше 11%, Гірняк став лише третім. До жовтня 2019 року Володимира був заступником голови облради.

У 2019 році він знову балотувався до Верховної Ради. Володимир йшов кандидатом від "Громадянської позиції" по 120-му мажоритарному округу (Бродівський, Жовківський, Радехівський та частина Кам'янка-Бузького району Львівської області). Однак з результатом в 17,86% Гірняк зайняв тільки третє місце.

Компромат

Перед виборами міського голови у 2015 році журналісти проєкту "Чесно" повідомляли, що Гірняк може бути причетним до скандалу, який розгорнувся навколо забудови на вулиці Озаркевича, де забудовники зруйнували пам’ятку архітектури — один з будинків лічниці, заснованої митрополитом Шептицьким. 

Саме підприємство “Акватер” (засновником якого є ТзОВ “Світ мрій”, що нібито належить В. Гірняку) купило три приміщення на вулиці Озаркевича, а через пів року продало його забудовникам (за вкрай низькою ціною — 222 грн/1м²), котрі ймовірно і знищили лічницю. 

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру, “Акватер” та “Світ мрій” не займаються будівництвом чи наданням суміжних послуг. Відповідно до декларації про доходи за 2014 рік загальна сума доходу кандидата 610 405 грн.

Влітку 2019 року журналісти сайту Антикор повідомляли, що Львівський перинатальний центр став ледве не найяскравішим прикладом чиновницької недбалості, корупції, розкрадання бюджетних грошей.

Зазначалося, що “не останню роль в цьому процесі зіграв заступник голови облради… Володимир Гірняк”

У жовтні 2018 року тоді ще заступник голови обласної ради заявляв, що для "області перинатальний центр — це будівля №1". Але, як зазначають ЗМІ, "пан Гірняк забув уточнити, що перинатальний центр не буде зданий доти, доки він, разом з зацікавленими особами з фірми, що займалася реконструкцією, не вкраде всі гроші".

Конкурс з реконструкції будівлі виграла "небайдужа пану Гірняку фірма бізнесмена Антоніва "Прогрестехбуд". Так ця компанія на момент участі у конкурсі не мала ані техніки, ані працівників, необхідних для проведення робіт, зазначених в конкурсному оголошенні, і планували залучати їх на субпідряді, що суперечило умовам конкурсу. Проте це не викликало у тендерного комітету жодних питань.

Також не виникло питань і в спецкомісії облради, яку очолював пан Гірняк, стосовно кошторису, який “Прогрестехбуд” неодноразово змінювали додатковими до основної угоди пропозиціями. 

Зокрема особливо цікавою виглядає стаття витрат “ризики, пов’язані з інфляцією”, яка протягом декількох місяців змінилася з 10 до 18 мільйонів гривень при тому, що рівень інфляції в Україні за ці місяці спостерігався в межах статистичної похибки.

Більш того "Гірняк та його підлеглі "затвердили" майже 20 млн гривень на витрати, яких насправді не існує, і не помітивши цих невідповідностей, продовжили далі розповідати, що грошей на завершення реконструкції знову не вистачає".

У травні 2019 року вибухнув скандал. Як повідомляє “Львівський портал”, голова облради Олександр Ганущин “під час сесійного засідання заявив про те, що в облраді є група людей, яка претендує на його крісло”.

Ганущин під час виступу сказав, наступне: “У цьому залі є група людей, котрі готові поборотися за це крісло, але їм станом на сьогодні бракує голосів. Вони цілком серйозно задумалися над тим, щоб дочекатися, коли прийде нова “зелена влада”, підкріпитися підтримкою адміністративного ресурсу та реалізовувати цю боротьбу за крісло голови ЛОР.

Мені дуже прикро, що в цій боротьбі взяв участь той, хто планує отримати найбільші дивіденди від цього питання – Володимир Гірняк. Як кажуть: в політиці, як в політиці – нічого персонального, тільки бізнес”.

У жовтні 2019 року депутати визнали незадовільною роботу заступника голови обласної ради Володимира Гірняка. Після таємного голосування він позбувся своєї посади.

Як повідомляє сайт "Твоє місто", “у своїх виступах деякі депутати зазначили, що робота Володимира Гірняка на посаді була деструктивною у частині призначення керівників комунальних закладів, зокрема медичних. Наразі проведено лише 17 конкурсів, 16 закладів – ще очікують. Зазначалось, що в умовах медреформи колективи не можуть працювати без керівників.

Також Володимирові Гірняку нагадали, що він балотувався до Верховної Ради, але відпустку на час виборчої кампанії не взяв. Відтак, роботу Володимира Гірняка визнали незадовільною.

Декларація

Останнього разу Володимир Гірняк подавав декларацію про свої доходи у жовтні 2019 року.

У Львові колишній заступник голови облради володіє двома квартирами (40,4 та 87,3 кв.м.), гаражем (16,5 кв.м.) та офісом (58,2 кв.м.) у місті Львів. У селі Зимна Вода йому належить земельна ділянка (1000 кв.м.).

Власного автомобіля у Володимира немає. Зате машиною володіє його дружина. Галина пересувається на Citroen Grand C4 Picasso 2018 року випуску. У 2019 році вона обійшлася Гірнякам у 782,7 тисячі гривень.

За десять місяців 2019 року зарплата Володимира на посаді заступника голови облради склала 331,5 тисячі. У банку Галина зберігає 31,6 тисячі гривень. Гірняк задекларував у якості готівки 53 тисячі доларів, 49 тисяч євро та 1,05 мільйона гривень. Ще 150 тисячами гривень він володіє в спільній власності з дружиною.

Посилання

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

Відео

Упоминания персоны
Помер екснардеп, майданівець та полковник Нацгвардії Андрій Антонищак
Обозреватель
2024-03-27T09:10:21Z
Сніг наздогнав Садового у США
Форпост
2024-01-16T14:22:05Z
Давидівська сільська ТВК з другої спроби зареєструвала кандидатів від «Голосу», а Славська селищна ТВК відмовила у реєстрації «Громадянській позиції»
Форпост
2020-09-30T12:55:10Z
Конкуренція за Галичину: Хто має шанси виграти вибори мера Львова
112 UA
2020-08-06T14:03:56Z
Показать еще