MY.UAРейтинги
Олександр Клименко
432

Олександр Клименко

Олександр Клименко: міністр-утікач часів Януковича і символ української корупції та безкарності

Олександр Клименко є одним з найбільш одіозних представників режиму Президента Віктора Януковича. Колишній міністр податків і зборів в уряді Азарова і Арбузова став уособленням свавілля та здирництва податківців. Звинувачується в незаконному збагаченні, корупції та ухиленні від податків. Екс-чиновник постійно проживає в Росії, проте не втрачає надії повернутися в політичне та громадське життя окраденої ним країни.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Сьогодні Олександр Клименко перебуває в статусі втікача і постійно проживає в Росії, іноді турбуючи інформаційний простір своїми заявами і роботою ініціативи «Відновлення Донбасу».

Колишній «вундеркінд» і представник «сім'ї Януковича» називається відповідальним за податкове свавілля в Україні часів «панування донецьких».

Звинувачується в тиску на бізнес, здирстві, відмиванні і виведенні коштів, корупції та публічній брехні протягом багатьох років.

Олександр Вікторович Клименко народився 16 листопада 1980 року в Макіївці (Донецька область).

Сім'я

Клименко Олександр Вікторович є представником впливової донецької сім'ї. Згідно з інформацією джерел, його батько Віктор Васильович був чиновником і підприємцем, який зумів розбагатіти в Макіївці 90-х років.

Відзначимо, що сам Олександр Клименко, сім'я якого завжди була не публічними людьми, не любить розповідати про своїх батьків.

У небагатьох матеріалах, випущених ще за часів Януковича, тема його сім'ї і минулого свідомо ігнорувалася. Нелюбов Клименко до спогадів пов'язують з бурхливими 90-ми і епохою накопичення капіталів, за часів яких його сім'я виживала в кримінальних умовах Донецька і Макіївки.

Олександр Вікторович Клименко має брата Антона. Саме родич привів його до вершин влади і надавав усіляку протекцію.

Антон Клименко опинився на «політичних радарах» в 2004 році. Тоді брат майбутнього міністра Януковича несподівано для багатьох підтримав не вихідця з Донецька, а опозиційного кандидата Ющенка.

Антон Клименко очолював донецький осередок партії «Наша Україна» і став одним з представників кандидата, що переміг за підсумками третього туру виборів - Віктора Ющенка.

Крім того, Олександр Клименко спільно з братом довгі роки вели спільний бізнес.

Однак, в квітні 2015 року в житті опального міністра сталася трагедія. Антон Клименко - загинув. Відзначимо, що причини і обставини смерті одного з найбільш впливових «донецьких» 2000-х років - не відомі.

Сам Олександр Клименко є чоловіком і багатодітним батьком. Дружина Клименка Олександра Вікторовича також працює в інтересах чоловіка. Цивільним партнером скандального політика називають Ольгу Семченко. Супутниця життя Клименко є головою скандального холдингу «Вести». На даний момент з'являлася інформація, що Семченко та Клименко узаконили свої стосунки.

Має синів Олександра та Антона, а також доньку Вікторію.

Освіта

Один з найбільш скандальних українських чиновників є освіченою людиною. У 2002 році Олександр Клименко отримав ступінь магістра в Донецькому державному університеті управління.

У 2010 році Клименко отримав диплом Національної академії управління в Дніпропетровську. У наступному році молодий чиновник став кандидатом економічних наук. Екс-міністр захистив роботу на тему «Економіка та управління національним господарством».

Кар'єра і бізнес

Згідно з даними офіційної біографії, Олександр Клименко почав кар'єру ще в 90-ті роки, бувши юнаком. Майбутній міністр почав бізнес разом з братом Антоном.

Згідно з даними джерел, брати Клименки працювали під патронатом батька - Віктора.

Перша спільна справа одіозної сім'ї датується 1997 роком. Олександр Клименко значився засновником і керівником групи компаній «Анталекс», зареєстрованої в рідній Макіївці.

Брати Клименки займалися виробництвом гофротоварів. Чиновник-утікач починав на виготовленні упаковок і супутніх товарів.

«Зліт» одіозного податківця почався в 2005 році, після того, як його брат Антон очолив обласний осередок провладної партії «Наша Україна» в Донецькій області. У 2005 році Олександр Клименко нібито покидає бізнес і йде на державну службу.

Шлях по кар'єрних сходах був стрімким. Так, вже в 2010 році Клименко став заступником начальника спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків Донецька.

З приходом до влади Віктора Януковича, Олександр Клименко стає заступником голови Донецької податкової адміністрації, а пізніше - її главою.

Відзначимо, що Олександр Клименко традиційно називається «новим донецьким». Податківець є другом і партнером не самого Віктора Януковича, а його старшого сина Олександра, який має прізвисько «Саша-стоматолог». Саме його заступництво зробило Клименка одним з найвпливовіших людей України початку 2010-х і воно ж привело його до публічного краху в лютому 2014 року.

У 2011 році молодого донецького податківця перевели на службу до столиці. Олександр Клименко був призначений заступником голови Державної податкової служби. В кінці того року президент Янукович зробив одного сина головним податківцем країни.

У грудні 2012 року Олександр Клименко стає міністром доходів і зборів в уряді Миколи Азарова. Свою посаду він зберігає і при в.о. прем'єр-міністра Арбузові.

27 лютого 2014 року Олександра Клименко був звільнений зі своєї посади. В результаті «Революції Гідності» його покровителі Януковичі - втекли з країни, а слідом за ними і сам Клименко.

На даний момент Олександр Вікторович проживає в Росії. Однак, колишній міністр у вигнанні не залишає спроб повернутися на батьківщину. Є ініціатором проекту «Відновлення Донбасу». Також впливає на суспільне життя за допомогою власного холдингу «Вести».

У 2015 році заснував партію «Успішна країна». У 2017 році Клименко Олександр Вікторович Фейсбук, якого користується успіхом серед «біло-блакитного» електорату, запустив власний ютуб-канал.

Компромат і чутки

Олександр Клименко є одним з найбільш одіозних і скандальних діячів часів правління екс-президента Віктора Януковича.

Перші скандали навколо імені головного податківця почали з'являтися ще в «зеніті» його влади. Так, за часів «панування донецьких» його сім'я вигравала багатомільйонні державні тендери.

Сам Олександр Клименко скандально прославився своєю любов'ю до дорогих годинників.

Податківець, який офіційно жив на одну зарплату, міняв годинники, вартістю від 12 до 42 тисяч євро.

У роки свого правління в Міністерстві доходів і зборів він прославився любов'ю до посиленої охорони і безпрецедентною закритістю, через яку потрапити на аудієнцію до міністра стало практично неможливо.

Також Олександр Клименко називався хамом, тираном, деспотом і звинувачувався в непрофесіоналізмі, оскільки його службові вказівки не інакше як «маячнею» в Міністерстві не називали.

У пам'яті представників дрібного, середнього і великого бізнесу Олександр Клименко, останні новини про якого носять виключно кримінальний характер, залишиться в якості здирника.

Податківці під його керівництвом відрізнялися любов'ю до «маски-шоу», зловживали заходами тиску і займалися залякуванням.

Чиновників Міністерства і самого Клименка звинувачували у вимаганні, корупції і рейдерстві.

Скандали Клименка з «Розеткою», «Хелен Марлен» і багатьма іншими великими компаніями назавжди увійшли в скандальні хроніки української економіки.

У 2014 році після падіння режиму Януковича і втечі самого Клименка, його звинуватили в зловживаннях, які завдали державному бюджету збитків на суму, що перевищує 6 мільярдів гривень.

СБУ звинуватила колишнього міністра в зловживанні службовим становищем. Встановлено, що Олександр Клименко створив ряд підприємств, що спеціалізувались на наданні послуг з розмитнення товарів за заниженою вартістю. Крім того, головний податківець організував схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки.

Після втечі колишніх представників Кабінету Азарова в Росію, у Європі були арештовані рахунки екс-чиновників. Зокрема, під санкції потрапив і Олександр Клименко, чиї активи були заморожені в Швейцарії і Австрії.

Арешт рахунків був проведений за підозрою в розкраданні державної власності, ухиленні від сплати податків, фіктивному підприємництві, шахрайстві і організації злочинного угруповання.

За даними розслідування прокуратури, за роки роботи на державній посаді Олександр Вікторович Клименко вивів з України понад 800 мільйонів доларів. Нелегальні гроші були «відмиті» за допомогою ряду офшорних компаній, які проводили операції з європейськими банками.

Частина коштів була виведена за допомогою холдингу «Вести» і групи компаній Unison. Також з метою легалізації коштів, Клименко купив 78 квартир, 28 офісів, 5 будинків, 11 земельних ділянок, 23 автомобілі і 3 поверхи в бізнес-центрі «Гулівер», а також тисячі вантажних залізничних вагонів.

«Схеми» реалізовувалися за участю одіозних бізнесменів Максима Слуцького і Артура Золоторевського. Справа про операції Клименка і його партнерів на даний момент так і не доведена до суду.

У 2017 році, після численних судових зволікань Олександр Клименко був заочно арештований Апеляційним судом Києва.

Інший великий скандал за участю Клименка був пов'язаний з холдингом «Вести», видання якого звинувачували в російській пропаганді.

Екс-міністр всіляко заперечував факт того, що є власником скандального ЗМІ, однак численні джерела і журналісти компанії стверджували, що саме він є власником «Вістей», а не пізніше заарештований Ігор Гужва. На даний момент холдинг очолює його дружина Ольга Семченко, що побічно підтверджує факт того, що Клименко контролює дане ЗМІ.

На думку експертів і правоохоронців, «Вести» потрібні екс-міністру в якості податкового майданчика.

Декларація

Згідно з даними податкової декларації за 2010-й рік, Олександр Клименко жив на одну зарплату, яка становила 110 - 180 тисяч гривень. Крім того, доходи його сім'ї оцінювалися в 8 мільйонів гривень на рік. Однак, згідно з даними експертів, проведення різних нелегальних операцій дозволило Олександру Клименку «сколотити» статки в сотні мільйонів доларів.

Відео

Упоминания персоны
На Lviv BookForum презентували книгу про журналістику незалежної України «Від майданів до війни»
Ukrinform
2024-10-05T15:45:52Z
Корупціонери зможуть відкупитися дешевше, але за складнішої процедури, — влада запропонувала новий проєкт
Зеркало недели
2024-10-04T05:31:15Z
Як Україні повернути десятки мільярдів доларів, виведені закордон корупціонерами та шахраями
Украина Криминальная
2024-10-01T06:45:36Z
Вища рада правосуддя відсторонила від розгляду справ чотирьох суддів Київського апеляційного суду
Украина Криминальная
2024-09-30T12:18:29Z
У Києві презентували колекцію одягу, створену в рамках проєкту «СтійкістьUA»
Ukrinform
2024-09-24T16:09:43Z
У НАБУ прокоментували перспективи членства в робочій групі ОЕСР про боротьбу з хабарництвом
Хвиля
2024-09-17T22:12:29Z
Топ-податківець Катерина Риженкова підозрюється у фінансуванні тероризму та зв’язках з ФСБ
360ua.news
2024-09-03T12:09:36Z
Зеленський заявив, що Татаров вбивав чеченців у Києві
Варта1
2024-08-28T06:07:05Z
У Києві під час ракетної атаки на станціях метро укривалися майже 52 тисяч людей - КМДА
Ukrinform
2024-08-26T13:10:32Z
Стефанчук розповів про фінансові результати антикорупційної стратегії
Ukrinform
2024-08-16T07:55:35Z
Керівники НАБУ і САП зустрілися з американськими конгресменами
Ukrinform
2024-08-13T07:34:47Z
Кількість фігурантів антикорупційних справ, які втекли з України, постійно росте - САП
Ukrinform
2024-08-09T10:55:36Z
Економічний ефект від роботи НАБУ і САП за півроку становить ₴3,7 мільярда - Кривонос
Ukrinform
2024-08-09T10:39:45Z
Ексзаступник генпрокурора Вербицький фігурує у двох справах САП
Ukrinform
2024-08-09T10:25:14Z
В НАБУ затвердили ще один висновок внутрішнього розслідування у справі про витік даних та змінили керівника дисциплінарки
Зеркало недели
2024-08-09T08:58:08Z
Зірка Голосу країни з команди Джамали вийшла заміж
GlavRed
2024-08-04T19:36:34Z
Лихвар Слоневський: ЗМІ про те, як у НАЗК «перевіряють» декларації детективів НАБУ
Политека
2024-07-31T18:16:02Z
Лихвар Слоневський: ЗМІ розповіли, як у НАЗК "перевіряють" декларації детективів НАБУ
Znaj.ua
2024-07-31T17:39:38Z
САП просила Раду не загубити норму про обов’язкове викриття спільників, яка зникла із законопроєкту про угоди із слідством
Зеркало недели
2024-07-23T15:02:48Z
Що не так із законопроєктом про підвищення ефективності угод зі слідством?
Зеркало недели
2024-07-23T10:20:41Z
Скандальний законопроєкт про "відкуп" корупціонерів: Арахамія навів аргументи проти "зради"
Фокус
2024-07-18T15:26:23Z
Арахамія прокоментував підтримку парламентом ідеї про відкуп за корупцію
Зеркало недели
2024-07-18T15:18:45Z
Арахамія прокоментував скандальний законопроект про угоди зі слідством
Хвиля
2024-07-18T15:12:48Z
Штрафи для корупціонерів замість ув'язнення: ухвалення закону є вимогою міжнародних партнерів, — ЗМІ
Фокус
2024-07-18T13:36:29Z
Проти Углави свідчитиме керівник Другого підрозділу детективів НАБУ Скомаров, якого САП підчепила на «гачок» – ЗМІ
Политека
2024-07-18T11:16:48Z
Для «свідчень» проти заступника директора НАБУ Гізо Углави у САП призначили керівника підрозділу детективів Скомарова – ЗМІ
Znaj.ua
2024-07-18T11:15:46Z
Рада планує звільнити ТОП-корупціонерів від будь-якого покарання в обмін на штраф
Украина Криминальная
2024-07-18T08:45:39Z
Знайшовся "свідок", який погодився допомогти звільнити з НАБУ Гізо Углаву
Обозреватель
2024-07-18T08:05:11Z
САП вказало на невідповідність законопроєкту про зміни до угод зі слідством антикорупційному законодавству
Зеркало недели
2024-07-18T07:49:43Z
НАБУ обіцяє через місяць повідомили результати службового розслідування щодо "зливів" справ – Радіна
Зеркало недели
2024-07-15T16:37:26Z
«Мир можливий лише тоді, коли ти здатен його захистити»: у Києві відкрили виставку картин ветеранів російсько-української війни
Зеркало недели
2024-06-29T10:47:25Z
У Києві відбувся концерт «Файний Франко Ф’южн», у якому взяли участь понад 100 музикантів та артистів
Зеркало недели
2024-06-29T07:20:12Z
«Генпрокурор Шредінгера». Чи замінять Костіна цього разу?
Зеркало недели
2024-06-25T14:01:56Z
«Рай: Ікони на ящиках з-під набоїв»: у Києві проходить виставка пам'яті Катерини Білокур
Зеркало недели
2024-06-21T15:16:28Z
Ймовірний витік інформації: комітет Ради проведе виїзне засідання в НАБУ
Ukrinform
2024-06-20T14:09:01Z
Глави антикорупційних органів України зустрілися з міністрами країн Веймарського трикутника
Ukrinform
2024-06-20T11:42:50Z
США вважають, що Україна недостатньо бореться з корупцією, – WP
Украина Криминальная
2024-06-20T10:14:29Z
Кривоноса через злив даних з НАБУ запросили на засідання комітету ВРУ. Той відповів, що зараз це «передчасно»
Зеркало недели
2024-06-20T08:11:20Z
Пенсіонер вже 8 років не платить за світло: що за "магічний" пристрій він змайстрував
Znaj.ua
2024-06-19T12:12:51Z
Ексдиректор НАБУ Ситник прокоментував скандал про "зливи" на Банкову
Зеркало недели
2024-06-13T04:16:15Z
У пошуках «крота» в НАБУ
Украина Криминальная
2024-05-30T06:49:20Z
З України не випустили багатодітного священника
Варта1
2024-05-23T19:01:28Z
Відомого батюшку Московської церкви, який прямував за кордон, зсадили з поїзда
ГЛАВКОМ
2024-05-23T16:33:21Z
Багатодітного священика Олександра Клименка не випустили за кордон: ТЦК не внесли дані в "Оберіг"
TSN
2024-05-23T13:06:22Z
«Ікони на ящиках з-під набоїв»: у Києві проходить виставка до Дня Матері
Зеркало недели
2024-05-11T12:37:15Z
У Києво-Печерській лаврі розпочалась виставка ікон на ящиках з-під набоїв
Khreschatyk
2024-05-09T17:45:25Z
У Києво-Печерській лаврі відкрилась виставка ікон на ящиках з-під набоїв
Ukrinform
2024-05-09T15:31:24Z
У Києво-Печерській лаврі 9 травня презентують мистецький проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв»
Khreschatyk
2024-05-08T13:09:29Z
У Києво-Печерській лаврі відкриється виставка ікон на ящиках з-під набоїв
Ukrinform
2024-05-08T11:43:07Z
У Єрусалимі близько 6 тисяч людей стали свідками сходження Благодатного вогню у храмі Гробу Господнього
Политека
2024-05-06T16:33:57Z
Показать еще